جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آتورواستاتین

ATORVASTATIN

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: ATORVASTATIN (AS CALCIUM) TABLET ORAL 10 mg
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیتی در مصرف قرص آتورواستاتین در دوران شیردهی وجود ندارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص آتورواستاتین در درمان بیماری هایی نظیر هایپرکلسمی، هیپرلیپیدمی، دیابت، استئوآرتریت و آترواسکلروز استفاده میشود.
موارد مصرف

: آتورواستاتين در درمان زیادی غلظت تام كلسترول،‌ كلسترول LDL، آپوليپوپروتئينB و تري گليسريد مصرف می شود. آتورواستاتین به همراه آملودیپین بصورت یک قرص واحد در بازار داروئی وجود دارد. به بخش اشکال داروئی مراجعه شود. | آتورواستاتین یک داروی کاهنده کلسترول است که برای درمان برخی از بیماری های قلبی عروقی استفاده می شود. این دارو برای کاهش سطح کلسترول بد (LDL) و تری‌گلیسریدها در خون استفاده می شود و می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی مانند آنژین صدری، ایسکمی قلبی و سکته قلبی را کاهش دهد. همچنین، آتورواستاتین ممکن است در درمان برخی از بیماری های عروقی مغزی مانند سکته مغزی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص آتورواستاتین باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که از عوامل زیر رنج می‌برید: حساسیت به آتورواستاتین یا سایر مواد موجود در دارو، مشکلات کبدی، مشکلات کلیوی، تاریخچه بیماری عضلات، استفاده از الکل بیش از حد، مشکلات تیروئید، بیماری قلبی عروقی مزمن.

هشدارها

قرص آتورواستاتین ممکن است عوارضی مانند درد عضلانی، تب، مشکلات گوارشی، سردرد، خستگی و تغییرات در آزمایشات تابع کبدی داشته باشد. همچنین، در برخی موارد نادر ممکن است مشکلات جلدی نظیر خارش و تغییر رنگ پوست نیز رخ دهد. برای اطلاعات بیشتر و در صورت بروز عوارض، به پزشک مراجعه کنید.

تداخل دارویی

قرص آتورواستاتین با داروهایی همچون سیکلوسپورین، دراکورومایسین، دیگوکسین، فیبراتها و وارفارین تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه