haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
مشاوره آنلاین بیهوشی

به اتاق امن حال برای مشاوره بیهوشی خوش اومدی با مشاوره آنلاین حال، لازم نیست از خونه خارج بشی. اینجا می‌تونی از بین کلی مشاور با سابقه تو حوزه بیهوشی مشاور ایده‌آلت رو انتخاب کنی و مشاوره آنلاین بگیری اگه تو پروسه گرفتن مشاوره بیهوشی به راهنمایی بیشتری نیاز داشتی، کافیه از قسمت پروفایل سوالت رو برای ما بفرستی تا بهش پاسخ بدیم میتونی در حالت های  تلفنی، چت و وویس و تصویری ، مشاوره بیهوشی بگیری درضمن، اگه از خارج کشور هستی، بدون هیچ مشکلی میتونی از حال مشاوره آنلاین بگیری و پرداخت هات رو انجام بدی

فیلترها
تصویر دکتر مرتضی کفیل

دکتر مرتضی کفیل

متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1 رای ) 5

تصویر کلینیک راستین

کلینیک راستین

فلوشیپ کلینیک پزشکی

(1 رای ) 5

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول

همه چیز درباره مشاوره ازدواج آنلاین

انتخاب همسر و شریک زندگی یکی از مهم‌ترین تصمیم‌هایی است که افراد در طول زندگی خود می‌گیرند. با توجه به این که بیش‌تر زوج‌ها در سنین جوانی، قدم در این مرحله بسیار مهم می‌گذارند، احتمالا به مشورت نیاز خواهند داشت. مشورت با افراد کاردان و متخصص در این زمینه، می‌تواند دیدگاه زوج‌ها را تغییر داده و آن‌ها را به سوی یک انتخاب درست و تصمیم‌گیری مناسب هدایت کند.

به نظر می‌رسد زوج‌های جوان در سال‌های اخیر بیش از قبل به اهمیت مشاوره قبل ازدواج آنلاین پی برده‌اند و به صورت داوطلبانه و کاملا آگاهانه، اقدام به این کار می‌کنند. اما گاهی مشغله افراد، کمبود امکانات، استرس ناشی از ملاقات مشاور و… ممکن است برخی از افراد را از دسترسی به خدمات مشاوره‌ای مناسب محروم کند. پس چه باید کرد؟

مشاوره ازدواج آنلاین راهی است که به تازگی در اختیار زوج‌ها قرار گرفته تا بتوانند در محیط امن منزل یا هر مکان دیگری، با بهترین و مجرب‌ترین مشاوران ازدواج گفت‌و‌گو کنند و از راهنمایی‌های تخصصی آن‌ها بهره‌مند شوند. این سبک از مشاوره، به دلیل مزایایی که دارد به یک گزینه محبوب بین زوج‌ها تبدیل شده است.

بزرگ‌ترین مزیت مشاوره آنلاین ازدواج، محیط امن موجود در آن است. در نتیجه، افرادی که مشاوره آنلاین را تجربه می‌کنند، اغلب از بودن در محیطی آشنا احساس آرامش بیشتری می‌کنند و تعامل واقعی‌تری با شریک زندگی خود خواهند داشت.

این شیوه مشاوره از طریق کاهش استرس، توانایی گوش‌دادن و درک متقابل زوج‌ها را نیز افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، دسترسی به مشاور ازدواج خوب در هر زمان و هر مکان، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که اهمیت مشاوره ازدواج انلاین را نشان می‌دهد.

زوج‌هایی که پرمشغله هستند و زمان کافی برای حضور هم‌زمان در مطب مشاور و صرف وقت زیاد برای نشستن در سالن انتظار را ندارند، به راحتی می‌توانند از این طریق، در زمان‌های دلخواه خود با مشاور گفت‌وگو کنند. به‌طورکلی مشاوره آنلاین در هر زمینه‌ای به‌ویژه ازدواج یک انتخاب هوشمندانه است که علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، امکان دریافت خدمات مشاوره‌ای آسان و معتبر را برای شما فراهم می‌کند.

 

مشاوره ازدواج آنلاین چیست؟

ازدواج تصمیم بزرگی است و می‌تواند همۀ سال‌های زندگی شما را تحت‌تأثیر قرار بدهد. بنابراین لازم است که شریک زندگی آیندۀ خود را به خوبی بشناسید، نیازهایش را بهتر درک کنید، و انتظارات و احساساتتان را با او در میان بگذارید. مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند که این فرایند را به صورت سالمی انجام دهید. همچنین اگر به تازگی ازدواج کرده‌اید، ممکن است درگیر مسائل و مشکلاتی باشید که قبل از ازدواج آن‌ها را پیش‌بینی نکرده بودید؛ این وضعیت طبیعی است و اکثر زوج‌های جوان با آن آشنا هستند. مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند که زندگی مشترک خود را مدیریت کنید و تلاطم‌ها را به نحو سالمی پشت سر بگذارید.

مشاوره آنلاین ازدواج می‌تواند این کار را برای شما ساده‌تر کند. ممکن است شما و شریک عاطفی یا همسرتان به دلایل مختلفی با مشاوره ازدواج حضوری چندان موافق نباشید؛ برای مثال محدودیت مالی داشته‌ باشید، با حضور در مرکز مشاوره راحت نباشید یا به دلیل گرفتاری‌های روزمره، در طول روز فرصت کافی برای مراجعه حضوری نداشته باشید. مشاوره ازدواج آنلاین راهی مقرون‌به‌صرفه و مناسب را پیش پای شما و زوج‌های دیگر می‌گذارد که در هر زمان و مکانی برای حل مسائل پیش و پس از ازدواج خود اقدام کنید.

 

مسائل مورد بررسی در مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

در مشاوره قبل از ازدواج آنلاین دربارۀ جنبه‌های مختلفی که در روزهای پس از ازدواج در انتظار شماست، گفت‌وگو می‌شود و راهکارهای مناسبی به شما ارائه می‌شود؛ از جمله:

 • امورمالی: پول می‌تواند یکی از موضوعات استرس‌زای زوج‌های جوان باشد. لازم است که دربارۀ مدیریت مالی زندگی زناشویی توافق لازم میان زوج‌ها وجود داشته باشد.
 • باورها و ارزش‌ها: لازم است که زوج‌ها از ارزش‌ها و باورهای هم باخبر باشند. این آگاهی موجب تقویت درک و احترام متقابل میان آن‌ها می‌شود.
 • نقش‌ها در زندگی زناشویی: انتظار شما از همسرتان چیست؟ مایلید که خودتان و شریک زندگی‌تان در زندگی زناشویی چه نقش‌ها و مسئولیت‌هایی داشته باشید؟ لازم است در این باره حتما گفت‌وگو کنید.
 • ‌فعالیت‌های مشترک: دوست دارید با شریک زندگی خود چه فعالیت‌های مشترکی داشته باشید و وقت خود را با یکدیگر چگونه بگذرانید؟ لازم است که دربارۀ این موضوع توافق داشته باشید.
 • بچه‌ها: زوج‌ها باید دربارۀ بچه‌دار شدن یا بچه‌دار نشدن و تعداد فرزندان با هم موافقت داشته باشند. تصمیم‌گیری دربارۀ این مسئله اهمیت زیادی دارد.
 • روابط خانوادگی: مشاورۀ قبل از ازدواج آنلاین می‌تواند این فرصت را به شما بدهد که دربارۀ نوع رابطه‌تان با خانوادۀ خود و خانوادۀ همسرتان نگرانی نداشته باشید.

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین مهم است یا مشاوره بعد از ازدواج

پاسخ این است: هردو! زوج‌ها از همان روزهای پیش از ازدواج خیلی زود متوجه می‌شوند که ازدواج کردن کار ساده‌ای نیست. نه دوران پیش از ازدواج آسان است و نه زندگی پس از آن. بنابراین آن‌ها در هر دو مرحله نیاز به یک مشاور معتمد دارند.

کارکرد مشاوره قبل ازدواج آنلاین و مشاوره بعد از ازدواج  با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. پیش از ازدواج دورانی است که زوج‌ها برای زندگی خود در کنار هم رویاهای زیادی در سر دارند و برای آیندۀ خود برنامه می‌ریزند. آن‌ها به دلایل زیادی در این دوران نیاز به مشاوره قبل از ازدواج دارند. از میان این دلایل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • مشاوره پیش از ازدواج کمک می‌کند که زوج‌ها انتظارات یکدیگر را بهتر درک کنند. دو نفر که قرار است با هم ازدواج کنند، عموماً در دو فضای متفاوت زندگی کرده‌اند. این تفاوت‌ها بعدها می‌تواند چالش‌های زیادی در زندگی زناشویی ایجاد کند و به رابطه آسیب بزند. مشاوره به زوج کمک می‌کند که هم با انتظارات یکدیگر از زندگی آشنا بشوند؛ و هم یاد بگیرند که این انتظارات را همسو کنند.
 • مشاوره قبل ازدواج آنلاین به زوج توانایی حل مسئله می‌بخشد. بسیاری از اختلافات و مسائل به سادگی قابل حل شدن است. این کار با مشاوره بسیار آسان‌تر انجام می‌شود. چون هم فضای امنی را در اختیار زوج می‌گذارد که مسائلشان را آزادانه بیان کنند؛ و هم به آن‌ها شیوۀ گفت‌وگو و حل مسئله در کنار دیگری را یاد می‌دهد.
 • مشاوره ی پیش از ازدواج مهارت ارتباطی را تقویت می‌کند. یک زوج بدون چنین مهارتی نمی‌توانند یک رابطۀ پایدار را پرورش بدهند. مشاور می‌تواند روش‌های برقراری ارتباط سالم را به زوج آموزش دهد.
 • مشاوره پیش از ازدواج به شناخت زوج از یکدیگر کمک می‌کند. آن‌ها می‌توانند باورهای خودشان و همچنین عمیق‌ترین نگرانی‌هایشان را در یک فضای امن بیان کنند و به طرف مقابل فرصت شناخت بدهند که این شناخت موجب احساس همدلی بیشتر می‌شود.
 • مشاوره پیش از ازدواج به زوج‌ها می‌آموزد که ازدواج یک امر جدی است. شاید خیلی‌ها تصور کنند که ازدواج تنها کلماتی است که روی یک برگه نوشته شده است. اما این طور نیست! ازدواج بسیار مهم و مسئولیت‌آور است. مشاوره آنلاین ازدواج می‌تواند به زوج‌ها نشان دهد که برای یک موضوع مهم تصمیم می‌گیرند.

وقتی پیمان ازدواج بسته می‌شود، مسائل و دغدغه‌ها تاحدی متفاوت هستند. هرچقدر «شناخت»، پیش از ازدواج اهمیت داشت، در این مرحله «همراهی» مهم می‌شود. بنابراین هدف مشاوره پس از ازدواج این است که به زوج‌ها کمک کند که خانوادۀ نوپای خودشان را حفظ کنند. پس مشاوره پس از ازدواج در واقع مشاوره زندگی مشترک هم محسوب می‌شود.

پس از ازدواج، بسیاری از زوج‌ها به این نتیجه می‌رسند که کمتر از آنچه فکر می‌کردند، با هم سازگارند؛ یا با مشکلاتی مواجه می‌شوند که قبلا هرگز پیش‌بینی نکرده بودند. همچنین پس از مدتی، زوج‌ها به دلیل مشغله‌های کاری یا فرزندداری، وقت کمتری برای گذراندن با هم دارند. همۀ این مسائل می‌تواند از کیفیت رابطه کم کند و اختلافات و دشواری‌هایی را در مسیر زندگی قرار بدهد. زوج‌ها باید بدانند که مواجه شدن با مسائل و مشکلات، اصلاً غیرطبیعی نیست.

کمک گرفتن از یک مشاور معتمد، متخصص و باتجربه می‌تواند به آن‌ها کمک زیادی کند. با کمک مشاورۀ پس از ازدواج، زوج‌ها می‌توانند رابطۀ خودشان را محکم‌تر کرده و حتی گاهی از جداشدن جلوگیری کنند.

زوج‌هایی که فرزند یا فرزندانی دارند، لازم است در کنار زوج درمانی از مشاوره کودک و نوجوان آنلاین هم کمک بگیرند، تا چالش‌ها و مسائلشان به فرزند آن‌ها آسیب نزند؛ همچنین ممکن است مشاور ازدواج به هریک از زوجین توصیه کند که درکنار مشاوره آنلاین ازدواج از مشاوره فردی برای درمان خودشان نیز بهره بگیرند.

 

مقایسه مشاوره ازدواج آنلاین با مشاوره ازدواج حضوری

در سال‌های اخیر، با توسعۀ فضای مجازی، مشاور آنلاین ازدواج در دسترس همۀ قرار گرفته است. خیلی از افراد به دلایلی مثل عدم امکان رفت‌وآمد یا شاید حتی راحت‌تر بودن در فضای آنلاین، از این امکانات جدید استقبال کرده‌اند. در مقابل عده‌ای هم کماکان طرفدار مشاوره‌های حضوری هستند. به نظر آن‌ها قرار گرفتن در فضای درمان، از نظر حسی به درمان آن‌ها کمک می‌کند.

تجربه نشان می‌دهد که مشاوره آنلاین و مشاوره حضوری هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند. از جمله مزایای مشاوره حضوری ازدواج این است که شما می‌توانید در یک محیط سه نفره یک تعامل حسی کامل را تجربه کنید؛ یعنی علاوه بر گفت‌وشنود، از ارتباط غیرکلامی هم برخوردار باشید و زبان بدن یکدیگر را درک کنید. که البته این مورد در مشاوره های آنلاین تصویری نیز، وجود خواهد داشت. در مقابل از مزیت‌های مهم مشاورۀ آنلاین 24 ساعته آن است که به شما انعطاف زمانی و مکانی می‌دهد.

اگر شما ساعات کاری غیرمنعطفی دارید، یا ساعات کار و فراغتتان با همسرتان مطابق نیست، یا امکان تردد در ترافیک را ندارید، باز هم می‌توانید جلسۀ مشاوره ازدواج آنلاین داشته باشید. ضمن آنکه معمولاً مشاوره‌های آنلاین ازدواج هزینۀ کمتری از مشاوره‌های حضوری دارند. همچنین مشاوره ازدواج تلفنی، متنی و ویدیویی هم میتوانند زیرمجموعه ای از مشاوره آنلاین باشند که شما طبق نیاز خود، می توانید روش گرفتن مشاوره را انتخاب کنید.

بنابراین محدودیت‌های شغلی، مالی، زمانی دیگر مانع ما برای مراجعه به مشاور نیستند. دسترسی به مشاوره آنلاین ازدواج این امکان را برای بیشتر ما فراهم کرده که با وجود محدودیت‌ها از خدمات تخصصی مشاوره و روانشناسی برخوردار باشیم.

اگر قصد پیدا کردن یک مشاور ازدواج آنلاین دارید، بخش مشاوره ازدواج «حال» را حتما بررسی کنید و آن‌ها را با خواندن نظرات کاربران دیگر ارزیابی کنید. بنابراین می‌توانید برای یافتن مشاور ازدواج خوب، انتخاب هوشمندانه‌‌ای داشته باشید.

 

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین چگونه به ما کمک می‌کند؟

آنجلا آمایس، روان‌درمانگر و مشاور زوج‌ها در شهر آیووا می‌گوید: «در بسیاری از موارد، مشاوره ازدواج آنلاین در دسترس‌تر و راحت‌تر شده است، زیرا مدت زمانی را که زوج‌ها برای سفر به دفتر و برگشت از محل کار نیاز دارند، کاهش می‌یابد». ، آیووا “برخی از زوج ها همچنین از حفظ حریم خصوصی که مشاوره ازدواج آنلاین فراهم می کند تعریف می‌کنند؛ زیرا آنها هرگز نیازی به نشستن در اتاق انتظار در مطب درمان ندارند.”

میانگین جلسه مشاوره ازدواج آنلاین ممکن است بین 45 تا 60 دقیقه باشد، اگرچه برخی از روش ها ممکن است در ابتدا قرار ملاقات طولانی تری را با ایجاد مراقبت ارائه دهند. اما به طور کلی جلسات بسته به فرکانس مناسب از طرف شما، شریک زندگی و درمانگر شما انجام می شود.

از آنجا که بسیاری از افراد به بیماری وابستگی دچار هستند و علاقه ای به اعلام نظر مخالف دکتر ندارند، به طور مداوم با او مخالفت میکنند. این یکی از بزرگترین اشتباهاتیست که بسیاری از افراد مرتکب می‌شوند. سعی کنید در جلسات مشاوره ازدواج آنلاین با پزشک خود صادق بوده و از نظرات او استفاده کنید زیرا عواقب عدم استفاده از راهنمایی های پزشک می‌تواند بسیار بد و جبران ناپذیر باشد.

 

مزایای مشاوره ازدواج آنلاین

به طور کلی، زوج درمانی درهای ارتباط را باز می کند و می تواند آنچه را که خیلی ها توجه خاصی به آن ندارند را پررنگ‌تر و مهم‌تر سازد. جلسات مشاوره ازدواج آنلاین می‌توانند نگرانی‌های پنهان و الگوهای زیربنایی را آشکار کنند، لحن ارتباطات را تنظیم کنند و به شما در ایجاد اهداف و اصلاح رفتارها در آینده کمک کنند. علاوه بر این، زوج‌ها ممکن است احساس کنند می‌توانند حرفهای دل خود را بزنند، بنابراین روز به روز احساسشان بهتر می‌شود، زیرا جایی وجود دارد که می‌توانند اختلافات خود را مطرح کرده و راه‌حل‌های درستی را دریافت کنند. از مزایای دیگر مشاوره ازدواج آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره انلاین ازدواج راهی آسان برای متقاعد کردن یک فرد مقاوم است
 • جلسات مشاوره ازدواج آنلاین انعطاف پذیری بیشتری دارند
 • دسترسی به پزشک و بیمار آسان تر است 
 • جلسات آنلاین، تنش و نگرانی کمتری دارد

تاثیر مشاوره قبل از ازدواج آنلاین بر زندگی زناشویی

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین می‌تواند شما را برای ازدواج آماده کند و ابزارهای لازم را برای ساختن یک رابطۀ سالم و نیرومند در اختیار شما بگذارد و در نتیجه به رابطۀ زناشویی شما دوام بیشتری می‌بخشد. می‌پرسید چگونه؟ مشاور آنلاین ازدواج به شما کمک می‌کند که:

 • ضعف‌ها و قوت‌های رابطه خود را بشناسید.
 • روی ضعف‌های رابطۀ خود کار کنید و مهارت‌های لازم را برای بهبود آن‌ها بیاموزید.
 • با جوانب مختلف و چالش‌برانگیز ازدواج مانند مسائل مالی، خانوادگی، ارتباطی و صمیمیت آشنا شوید، مشکلات احتمالی در این زمینه‌ها را از قبل بدانید و برای حل‌وفصلشان آماده باشید.

مشاوره آنلاین پیش از ازدواج به شما کمک می‌کند که بدون نگرانی از محدودیت‌های مالی و زمانی که در ماه‌ها و هفته‌های پیش و پس از ازدواج دارید، از خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره کمک بگیرید و تصمیم‌گیری صحیح‌تری برای دغدغه‌های مشترک خود داشته باشید. نتیجۀ این تصمیم‌گیری آن است در روزهای پس از ادواج، به انتخاب خود اطمینان قلبی بیشتری دارید، شناخت کامل‌تری از همسر خود دارید، و با انگیزه و مهارت بیشتری برای حل مشکلات اقدام می‌کنید.