haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
مشاوره فردی آنلاین

مشاوره فردی، یک راه موثر برای رفع مشکلات فردی مثل افسردگی، بحران های روحی، اضطراب و همچنین کمک به توسعه فردی و مهارت های ارتباطی است. 

شما می توانید با توجه به دلیل خود برای گرفتن مشاوره فردی انلاین، مسائل خود را همراه با مشاور فردی اولویت بندی کرده و طی جلسات با کمک مشاور، آن ها را حل و فصل کنید.

فیلترها
تصویر دکترسمیرا عباسی

دکترسمیرا عباسی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی

(136 رای ) 4.6

تصویر شکوه جباری

شکوه جباری

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

آنلاین

تلفنی

(186 رای ) 4.8

تصویر حسن عمرانی

حسن عمرانی

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(3,277 رای ) 4.2

تصویر دکترعاطفه کامرانی

دکترعاطفه کامرانی

دکتری روانشناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(2,594 رای ) 4.8

آنلاین

تلفنی

(1,816 رای ) 4.9

تصویر دکتر مریم دیبا

دکتر مریم دیبا

دکتری مشاوره

آنلاین

متنی
تلفنی

(1,767 رای ) 4.8

تصویر دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتری مشاوره و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,567 رای ) 4.8

تصویر دکتر زهرا کرمی

دکتر زهرا کرمی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,153 رای ) 4.8

تصویر زهرا آزادی

زهرا آزادی

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(1,106 رای ) 4.8

تصویر اعظم فریدون

اعظم فریدون

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

آنلاین

متنی
تلفنی

(1,007 رای ) 4.9

تصویر دکتر احمد احمدی

دکتر احمد احمدی

دکتری مشاوره

آنلاین

متنی
تلفنی

(728 رای ) 4.8

تصویر فاطمه رستمی

فاطمه رستمی

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(408 رای ) 4.7

آنلاین

متنی
تلفنی

(269 رای ) 4.6

تصویر ناهید طاهری بخش

ناهید طاهری بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(265 رای ) 4.9

تصویر زهرا کمالی

زهرا کمالی

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(257 رای ) 4.6

تصویر مریم سام دلیری

مریم سام دلیری

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی

(253 رای ) 4.8

تصویر علیرضا عسگری

علیرضا عسگری

کارشناسی ارشد روان شناسی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(201 رای ) 4.9

تصویر دکترمژگان  افضلی

دکترمژگان افضلی

دکتری روان شناسی

آنلاین

متنی
تلفنی

(172 رای ) 4.7

تصویر زهره حاجی زاده

زهره حاجی زاده

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

متنی
تلفنی

(158 رای ) 4.9

تصویر الهام کرمی لالی

الهام کرمی لالی

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

تلفنی

(150 رای ) 4.7

تصویر دکتر علی صادقی

دکتر علی صادقی

دکتری روان شناسی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(132 رای ) 4.8

تصویر پروانه طاهری خراسانی

پروانه طاهری خراسانی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آنلاین

تلفنی

(72 رای ) 4.7

تصویر دکترنسترن مهاجری اول

دکترنسترن مهاجری اول

دکتری دکترای تخصصی روانشناسی

آنلاین

متنی
تلفنی

(68 رای ) 4.7

تصویر دکترنسرین ترابی صائین

دکترنسرین ترابی صائین

دکتری روانشناسی بالینی

آنلاین

تلفنی

(38 رای ) 4.8

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول

مشاوره آنلاین فردی به جای مشاوره حضوری

حضور در مطب پزشکان یا محیط‌های درمانی دیگر، همیشه کمی ما را مضطرب می‌کند. حتما بارها با خودمان فکر کرده‌ایم که چقدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم از خانه و فضای امن‌مان با پزشک یا روانشناس گفت‌وگو کنیم. استفاده از خدمات مشاوره پزشکی آنلاین و مشاوره روانشناسی حال این امکان را به شما می‌دهد تا از هر نقطه ایران بتوانید به صورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته (حتی روزهای تعطیل) با بهترین متخصصان در حوزه‌های مختلف تماس بگیرید و با آن‌ها مشاوره داشته باشید. دیگر نیازی به گرفتن وقت قبلی، ساعت‌ها ماندن در ترافیک و صرف هزینه و انرژی زیاد ندارید. تنها با چند کلیک می‌توانید با مشاور موردنظرتان را انتخاب و با او گفت‌وگو کنید.

مشاوره فردی یعنی چه؟

مشاوره فردی نوعی مشاوره است که انسان‌ها را با خودشان روبه‌رو می‌کند. در واقع این مشاوره به عنوان یک راهکار موثر در شناخت هرچه بهتر انسان از خود در نظر گرفته می‌شود. در طول جلسات مشاوره، فرد با همراهی مشاور متخصص، به کاوش در درون خود می‌پردازد و مسائل و مشکلات آشکار و نهفته وجود خود را با کمک او شناسایی می‌کند. افزایش خودآگاهی و تقویت آن، بهبود مهارت‌های ارتباطی، مقابله با بحران‌های روحی و روانی و رفع اختلالات شخصیتی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع مشاوره هستند.

مراحل انجام مشاوره آنلاین فردی 

برای حضور در یک جلسه حضوری مشاوره فردی در تهران، شما نیاز به وقت زیادی دارید. بخش اعظمی از وقت اختصاص‌داده‌شده به مشاوره، احتمالا صرف ماندن در ترافیک، انتظار در مرکز مشاوره و… می‌شود. در حالی که اگر بخواهید مراحل مشاوره آنلاین فردی در تهران را طی کنید، تنها به یک تلفن، کامپیوتر یا تبلت نیاز دارید. مراحل کار به این شکل است:
  • ورود به سایت یا اپلیکیشن حال به صورت رایگان
  • ورود به بخش مشاوره فردی آنلاین
  • انتخاب مشاور موردنظر پس از بررسی مجموعه‌ای از مشاوران مجرب و کارآزموده
  • انتخاب روز و زمان مشاوره به دلخواه خود
پس از این مراحل، هزینه جلسه مشاوره را پرداخت می‌کنید و برای تماس از سوی مشاور منتظر می‌مانید. در زمان مقرر، مشاور با شما تماس می‌گیرد و جلسه برگزار خواهد بود. شما می‌توانید این جلسات را به شکل تلفنی، تصویری یا متنی انتخاب و برگزار کنید.

انواع مشاوره های فردی آنلاین

دیگر برای پیداکردن مشاور فردی خوب در تهران نیازی به جست‌وجو و تحقیق در میان انبوهی از پزشکان پایتخت‌نشین ندارید. برای این کار تنها باید به صفحه مشاوره آنلاین فردی «حال» وارد شوید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاوره آنلاین این است که شما از هر نقطه کشور، می‌توانید به متخصصانی توانمند از تهران یا سایر شهرهای ایران دسترسی پیدا کنید. پس از انتخاب گزشک بر اساس نیاز خود مشاوره آنلاین فردی را دریافت خواهید کرد 

مشاوره آنلاین فردی اعتیاد

مشاوره فردی آنلاین علاوه بر این که یک حوزه مجزا از مشاوره است، می‌تواند به عنوان بخشی از فرآیند مشاوره در مسائل پیش از ازدواج، زوج‌درمانی، اعتیاد و… هم در نظر گرفته شود. به‌طورکلی، هر زمان که نیاز به خودشناسی و جست‌و‌جوی درونی و شخصی باشد، مشاوره فردی راهگشا است. مشاوره آنلاین فردی اعتیاد یکی از امن‌ترین روش‌ها برای کسانی است که تمایل به رهایی از اعتیاد و مقابله با آن را دارند. این روش بدون هرنوع قضاوت و پیش‌داوری در مورد فرد صورت می‌گیرد و حتی نام و مشخصات او برای همیشه مخفی می‌ماند.

مشاوره فردی تحصیلی

اگرچه درس‌خواندن یکی از راه‌های موفقیت و پیشرفت در جوامع امروزی در نظر گرفته می‌شود، اما نمی‌تواند برای همه، نسخه نهایی باشد. مشاوره فردی تحصیلی به افراد کمک می‌کند تا علائق و خواسته‌های درونی خود را در زندگی پیدا کنند و براساس آن، در مسیر تحصیل پیش روند. این نوع از مشاوره با همراهی والدین و مربیان، به بررسی استرس و اضطراب دانش‌آموزان، افت تحصیلی، کنکور و مسائل مرتبط می‌پردازد و به افراد کمک می‌کند تا با کنارزدن چالش‌های تحصیلی پیش روی خود، انتخاب‌های بهتری داشته باشند.

مشاوره اعتماد به نفس آنلاین

بسیار از افراد از کودکی آموزشی برای افزایش اعتماد به نفس ندیده اند و در بزرگسالی نیز با همین اعتماد به نفس پایین به زندگی ادامه می‌دهند که در این راه به مشکلات زیادی نیز برخورد می‌کنند.

در این راستا مشاوه اعتماد به نفس می‌تواند راهگشای کودک، نوجوان یا بزرگسالی باشد که در برایر مشکلات با عدم اعتماد به نفس روبرو بوده و نمی‌توانسته مشکلاتش را حل کند. مشاوره اعتماد به نفس آنلاین به صورت کاملا محرمانه انجام شده و نیازی به ذکر نام یا سایر مشخصات نخواهد بود.

تفاوت مشاوره فردی و گروهی چیست؟

در جلسات مشاوره فردی، تمرکز بیش‌تر بر خود فرد، رفتارها، علائق و ویژگی‌های فردی او است. در صورتی که مشاوره گروهی معمولا بر نگرش‌ها و مهارت‌های بین فردی، بهبود روابط و ارتباطات گروهی متمرکز است. هیچ کدام از این روش‌های مشاوره بر دیگری برتری ندارند؛ بلکه هر کدام از آن‌ها در شرایط خاص، بیش از دیگری ضروری هستند. در جلسات مشاوره گروهی معمولا افرادی با ویژگی‌های مشابه، مثلا گروه سالمندان را دور هم جمع می‌کنند. در این جلسات، مشکلات، چالش‌ها و دغدغه‌های این گروه را مطرح می‌کنند و به دنبال پیداکردن راهکاری برای این مسائل هستند.

ضرورت مشاوره فردی آنلاین

مشاوره فردی می‌تواند یک راهکار پیش‌گیرانه برای جلوگیری از مسائل و مشکلات ناشی از آسیب‌های رفتاری باشد. به عبارت دیگر می‌توان گفت که مشاوره فردی آنلاین ضروری است؛ چون:

  • به افزایش خودباوری و عزت نفس کمک می‌کند
  • انتظارات و توقعات افراد از خود را به شکلی واقع‌بینانه ارائه می‌کند
  • در کنترل افکار منفی نقش دارد
  • اختلالات شخصیتی را کنترل یا رفع می‌کند و…

مشاوره توسعه فردی و افزایش تواتمندی ها

مشاوره توسعه فردی راهی موثر برای پیداکردن نقاط قوت و ضعف است تا با کاهش نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت، ارتقاء شخصیتی ایجاد شود. پرورش توانمندی‌ها و خصوصیات مثبت به افراد کمک می‌کند تا نقش مفیدتری در جامعه داشته باشند و انگیزه بیش‌تری برای رشد و پیشرفت پیدا کنند. پرورش اعتماد به نفس، بهبود ویژگی‌های مثبت، تلاش برای بهبود نقش اجتماعی خود و… از جمله مواردی هستند که در مشاوره توسعه فردی به آن‌ها پرداخته می‌شود.