haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مشاوره افسردگی آنلاین

مشاوره افسردگی آنلاین، شامل گفت‌و‌گوی یک فرد مبتلا به افسردگی با یک متخصص روانشناس یا روانپزشک است. یک روانشناس خوب در مسیر درمان افسردگی همراه مراجع است و اقدامات درمانی مورد نیاز را به بیمار اعلام می‌کند.

یادتان باشد که بیمار تنها با تشخیص مشاورافسردگی می‌تواند مصرف دارو را آغاز یا دوز مصرفی آن را تغییر داده و مصرف دارو را متوقف کند.

اگر علائم افسردگی خفیف یا شدید دارید، حتما از مشاوره افسردگی آنلاین «حال» (تلفنی، متنی و ویدیویی) استفاده کنید تا با تشخیص به موقع و درمان مناسب بیماری از تشدید علائم آن جلوگیری کند.

فیلترها
تصویر جهان بخش خداکرم نژاد

جهان بخش خداکرم نژاد

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(1,459 رای ) 4.8

تصویر دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتری مشاوره و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,541 رای ) 4.8

تصویر دکتر زهرا کرمی

دکتر زهرا کرمی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,139 رای ) 4.8

تصویر زهرا آزادی

زهرا آزادی

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(1,096 رای ) 4.8

تصویر ناهید خرمی نژاد

ناهید خرمی نژاد

کارشناسی ارشد مشاوره و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی

(988 رای ) 4.8

تصویر عباس جلیلی کلهری

عباس جلیلی کلهری

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(862 رای ) 4.9

تصویر دکتر احمد احمدی

دکتر احمد احمدی

دکتری مشاوره

آنلاین

متنی
تلفنی

(725 رای ) 4.8

تصویر محمد امین زاده

محمد امین زاده

کارشناسی ارشد

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(573 رای ) 4.7

تصویر دکتر سمیرا صالح اردستانی

دکتر سمیرا صالح اردستانی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(520 رای ) 4.7

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(473 رای ) 4.8

تصویر فاطمه رستمی

فاطمه رستمی

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(400 رای ) 4.7

آنلاین

تلفنی

(269 رای ) 4.6

تصویر نجمه فراشیانی

نجمه فراشیانی

کارشناسی ارشد مشاوره در گرایش شغلی

آنلاین

متنی
تلفنی

(264 رای ) 4.8

تصویر ناهید طاهری بخش

ناهید طاهری بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(247 رای ) 4.9

تصویر زهرا کمالی

زهرا کمالی

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(245 رای ) 4.6

تصویر دکتر رسول ملائی

دکتر رسول ملائی

دکتری روا ن شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(241 رای ) 4.6

تصویر علیرضا عسگری

علیرضا عسگری

کارشناسی ارشد روان شناسی

آنلاین

متنی
تلفنی

(191 رای ) 4.9

تصویر نجمه نور بخش

نجمه نور بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(183 رای ) 4.7

تصویر محسن شمسایی راد

محسن شمسایی راد

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(162 رای ) 4.5

تصویر مینا حسینی سده

مینا حسینی سده

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

تلفنی

(157 رای ) 4.8

تصویر دکترلیلا باباجانی گرجی

دکترلیلا باباجانی گرجی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی

(137 رای ) 4.8

تصویر نرگس پیران سوله

نرگس پیران سوله

کارشناسی ارشد سنجش و اندازه گیری (روان سنجی)

آنلاین

متنی
تلفنی

(101 رای ) 4.8

تصویر فاطمه دهقانی

فاطمه دهقانی

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(96 رای ) 4.7

تصویر پروانه طاهری خراسانی

پروانه طاهری خراسانی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آنلاین

تلفنی

(69 رای ) 4.7

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول درباره مشاوره افسردگی آنلاین

مشاوره افسردگی انلاین برای چه افرادی مناسب است؟

مشاوره افسردگی آنلاین برای همه کسانی که به افسردگی دچارند مناسب است؛ اما گروهی از بیماران نیاز بیشتری به آن دارند. برای مثال آیا اتفاق افتاده که برای درمان افسردگی خود نیاز به مشاوره و درمان داشته باشید، اما حضور در یک مرکز درمانی شما را مضطرب کند؟ یا اصلا انگیزۀ مراجعه حضوری را نداشته باشید؟ آیا پیش آمده به دلیل دوری راه، ترافیک و شرایط شغلی، برایتان دشوار باشد که در جلسات منظم مشاوره حضور پیدا کنید؟ مشاوره آنلاین افسردگی می‌تواند این مسائل و مشکلات را از سر راه شما بردارد و به شما کمک کند که با انگیزه و آسودگی خاطر بیشتری روند درمانتان را پیگیری کنید.

 

انواع مشاوره افسردگی آنلاین

افسردگی را عموما با ویژگی‌هایی مثل کج‌خلقی، بی‌حوصلگی، ناامیدی و از دست دادن انگیزه و اشتیاق می‌شناسیم؛ اما این بیماری بر اساس علل و شدتش انواع مختلفی دارد. بعضی از انواع افسردگی عبارتند از:

  • اختلال افسردگی اساسی : اختلال افسردگی اساسی، یا افسردگی بالینی، درواقع یک غم و اندوه مداوم است و به صورت عامیانه به آن افسردگی شدید می‌گویند؛ شخصی که دچار اختلال افسردگی اساسی یا بالینی است، حتی فعالیت‌های عادی روزمره برایش دشوار است.
  • افسرده‌خویی یا دیس تایمی که اگرچه مزمن است، اما در مقایسه با اختلال افسردگی اساسی شدت کمتری دارد
  • اختلال افسردگی شیدایی یا اختلال دوقطبی
  • افسردگی‌های فصلی که عمدتاً در زمستان بعضی افراد دچارش می‌شوند
  • افسردگی پس از زایمان در میان خانم های تازه زایمان کرده شایع است
  • افسردگی پیش از قاعدگی در زنان به صورت ماهانه و دوره‌ای بروز می‌کند. (PMS)

برای همۀ این موارد می‌توان از مشاوره آنلاین افسردگی کمک گرفت. شاید به نظرتان برسد که انواع موقت و دوره‌ای افسردگی، مثل سندرم پیش از قاعدگی یا افسردگی فصلی، نیاز به درمان نداشته باشند؛ اما قطعا با مشاوره می‌توان علائم آن را کنترل کرد و کیفیت زندگی را بهبود بخشید. مشاور آنلاین افسردگی این کار را برای همه آسان‌تر و در دسترس‌تر کرده است.

مشاوره افسردگی شدید

افسردگی شدید یا اختلال افسردگی نوع حاد، یک بیماری افسردگی است و نیاز جدی به درمان و مشاوره دارد. افسردگی شدید به افسردگی‌هایی شباهت ندارد که پس از مرگ عزیزان، جدایی یا حتی بر اثر بیماری‌هایی مثل اختلال تیروئید تجربه می‌کنیم. افسردگی شدید علائمی جدی مثل کاهش اشتها، کاهش وزن، مشکلات خواب و حتی افکار مرگ و خودکشی دارد. افسردگی شدید در زندگی فرد اختلال جدی ایجاد می‌کند؛ کسی که به آن دچار است، معمولا انزوا را ترجیح می‌دهد و حتی برای بیدار شدن از خواب مشکل جدی دارد. اگر خود یا عزیزانتان دچار این مسئله هستید، لازم است هرچه زودتر از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید. مشاوره آنلاین افسردگی یکی از روش‌های سریع و در دسترس برای درمان این نوع از افسردگی است.

 

مشاوره افسردگی در کودکان

برخلاف تصور خیلی از ما، کودکی لزوما یک دنیای شاد و بدون مشکل نیست. بسیاری از کودکان با افسردگی سروکار دارند و از این بیماری رنج می‌کشند. آیا خدمات روان‌درمانی مخصوص برای کودکان وجود دارد؟ بله! بعضی از روانشناسان و مشاوران به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماری‌ها و اختلالات روانی کودکان فعالیت می‌کنند و می‌توانند به کودکی که دچار افسردگی شده، کمک کنند. امروز خیلی از این روانشناسان و مشاوران متخصص کودک، خدمات مشاوره آنلاین افسردگی ارائه می‌دهند.

 

بهترین روش ها برای دریافت سریع مشاوره افسردگی

شاید برایتان پیش آمده که برای گرفتن نوبت مشاوره با یک متخصص روانشناس یا روانپزشک مدت‌ها در انتظار به سر ببرید. تحمل این وضعیت، به ویژه وقتی دچار افسردگی شده باشید، اصلا آسان نیست. بسیاری از مبتلایان به افسردگی، نیاز فوری به کمک و دریافت مشاوره و درمان دارند. مشاوره افسردگی آنلاین و از راه دور این مسئله را تا حد زیادی حل کرده و فرد می‌تواند در هر مکان و زمانی از آن بهره‌مند شود. مشاوره آنلاین افسردگی به روش‌های تماس ویدیویی، تماس صوتی و تلفنی و همچنین متنی قابل انجام است. مشاوره تلفنی افسردگی یکی از روش های پر طرفدار نیز می‌باشد.

 

بهترین مشاوره آنلاین افسردگی از راه دور

آیا شما هم از کسانی هستید که تصور می‌کنید مشاوره آنلاین یا از راه دور کیفیت کمتری از مشاوره حضوری دارد؟  یا فکر می‌کنید که نمی‌توانید مشاور روانشناس خوبی را پیدا کنید که به صورت آنلاین و از راه دور به درمان افسردگی شما کمک کند؟ حق دارید، مشاوره آنلاین افسردگی روش جدیدی است و خیلی‌ها هنوز با آن آشنایی کافی ندارند. شاید بهتر باشد پیش‌فرض خود را کنار بگذارید و این روش را امتحان کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا مشاوره افسردگی آنلاین مناسب شما هست یا خیر. امروز خیلی از بهترین مشاوران روانپزشک و روانشناس باتجربه در پلتفرم‌های آنلاین به بیماران خود خدمات روان‌درمانی ارائه می‌دهند. حتی اگر با آن‌ها از قبل آشنا نیستید، می‌توانید تجربۀ کاربران دیگر را بخوانید و بهترین مشاور را برای خود انتخاب کنید. این کار شما را از جست‌وجو در فهرست تعداد بی‌شمار مشاوران بی‌نیاز می‌کند.

 

مراحل مشاوره درمان افسردگی

مراحل مشاوره افسردگی آنلاین و حضوری عموما با یکدیگر تفاوت خاصی ندارند. آنچه روند درمان افسردگی را متفاوت می‌کند، معمولا رویکرد مشاوران برای مشاوره و درمان بیمارانشان است. اما به صورت کلی روند مشاوره و درمان افسردگی مراحل کلی مشخصی دارد.

پس از آنکه شما مشاور خود و نحوۀ برگزاری جلسات مشاوره (تلفنی، ویدیویی و متنی) را انتخاب کردید، جلسۀ مشاوره اول شما برگزار می‌شود. جلسه اول معمولا به آشنایی میان شما و مشاور اختصاص پیدا می‌کند و پس از این جلسه باید احساس خودتان به مشاور را ارزیابی کنید و برای ادامۀ درمان با او تصمیم بگیرید. البته ممکن است کمی طول بکشد که احساس راحتی و اعتماد لازم را داشته باشید. سپس می‌توانید مراحل بعدی مشاوره آنلاین افسردگی خودتان را پیگیری کنید. مراحل بعدی عبارتند از:

  • شناسایی مشکل و علت افسردگی
  • ارائه راهکار و فرایند درمان و کنترل
  • حل مشکل

 

نحوه مشاوره افسردگی آنلاین

مشاوره افسردگی آنلاین مانند مشاوره افسردگی حضوری نیازمند برگزاری جلسات منظم روان درمانی است. تعداد این جلسات را  روند درمان و سرعت بهبودی شما تعیین می‌کند. مشاوره آنلاین افسردگی مزایای دیگری هم دارد. اولین نکته امنیت آن است؛ اطلاعات شما کاملا محرمانه نزد مشاور می‌ماند؛ شما حتی می‌توانید به صورت ناشناس درخواست مشاوره بدهید و هویت واقعی‌تان را به صورت کامل آشکار نکنید. مشاوره افسردگی آنلاین انتخاب روانشناس مناسب را هم برای شما راحت‌تر کرده است. شما می‌تواند در میان فهرستی که در اختیار دارید، بر اساس تجربۀ کاربران دیگر مشاور خود را انتخاب کنید؛ و اگر از جلسۀ مشاوره آنلاین خود راضی نبودید، نظر خود را به کاربران دیگر و همچنین مدیریت پلتفرم آنلاین اعلام کنید و به راحتی مشاور خود را تغییر دهید.