جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین، یکی از خدمات اپلیکیشن پزشکی «حال» است. مشاوران آنلاین خانواده در جلسات مشاوره، به شما در بهبود مشکلات خانوادگی‌تان کمک می‏ کنند. یک مشاور خانواده می‌تواند در حل اختلافات زناشویی، مشکلات فرزندان یا سایر اعضای خانواده راهنمایی‌هایی به شما ارائه دهد. مشکلات زناشویی یا مالی، درگیری بین والدین و فرزندان، تأثیر سوءمصرف مواد یا یک بیماری روانی که یکی از اعضای خانواده را درگیر کرده است، از جمله مواردی‌ست که برای کنترل و مدیریت آن‌ها می‌توانید از مشاوره خانواده تلفنی به صورت 24 ساعته «حال» استفاده کنید.

فیلترها
تصویر شکوه جباری

شکوه جباری

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

آنلاین

تلفنی

(294 رای ) 4.9

تصویر دکترمهری ازندریانی

دکترمهری ازندریانی

دکتری مشاور و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(2,969 رای ) 4.8

تصویر دکترعاطفه کامرانی

دکترعاطفه کامرانی

دکتری روانشناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(2,517 رای ) 4.9

تصویر عباس جلیلی کلهری

عباس جلیلی کلهری

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,051 رای ) 4.9

تصویر فاطمه دهقانی

فاطمه دهقانی

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(531 رای ) 4.9

تصویر ناهید طاهری بخش

ناهید طاهری بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(371 رای ) 5

تصویر فروغ معیری راد

فروغ معیری راد

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(52 رای ) 4.9

تصویر دکتر عبدالوهاب سیمین

دکتر عبدالوهاب سیمین

دکتری روان شناسی

آنلاین

متنی
تلفنی

(42 رای ) 4.7

تصویر سعید مرادی وفا

سعید مرادی وفا

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(25 رای ) 4.7

تصویر دکترملینا شیرانی بیدآبادی

دکترملینا شیرانی بیدآبادی

دکتری روانشناسی بالینی

آفلاین

متنی
تلفنی

(290 رای ) 4.8

تصویر دکترسمیرا عباسی

دکترسمیرا عباسی

دکتری روان شناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(158 رای ) 4.8

تصویر جانان احتشامی فر

جانان احتشامی فر

کارشناسی ارشد روانشناسی و اموزش کودکان استثنایی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(3,122 رای ) 4.9

تصویر زهرا حسینی

زهرا حسینی

کارشناسی ارشد روان شناسی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,825 رای ) 4.9

تصویر دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتری روانشناسی خانواده

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,693 رای ) 4.9

تصویر زهرا رونق

زهرا رونق

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(1,617 رای ) 4.9

تصویر رستم حاجیوند

رستم حاجیوند

دکتری روانشناس

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(931 رای ) 4.9

تصویر ژیلا جمشید نژاد

ژیلا جمشید نژاد

کارشناسی ارشد مشاوره

آفلاین

متنی
تلفنی

(900 رای ) 4.7

تصویر دکتر مونا عباسی

دکتر مونا عباسی

دکتری روانشناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(723 رای ) 4.8

تصویر سحر عرب نژاد

سحر عرب نژاد

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آفلاین

متنی
تلفنی

(707 رای ) 4.9

تصویر احمد یادگاری

احمد یادگاری

کارشناسی ارشد روان شناسی شخصیت

آفلاین

متنی
تلفنی

(682 رای ) 5

تصویر دکتر احمد احمدی

دکتر احمد احمدی

دکتری مشاوره

آفلاین

متنی
تلفنی

(679 رای ) 4.9

تصویر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آفلاین

متنی

(649 رای ) 4.8

تصویر محمد امین زاده

محمد امین زاده

کارشناسی ارشد

آفلاین

تلفنی
ویدئویی

(528 رای ) 4.7

تصویر نجمه فراشیانی

نجمه فراشیانی

کارشناسی ارشد مشاوره در گرایش شغلی

آفلاین

متنی
تلفنی

(464 رای ) 4.9

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول

همه چیز درباره مشاوره خانواده آنلاین

پیشرفت تکنولوژی، زندگی پرسرعت ماشینی و غرق‌شدن در مشغله‌های روزمره، به شکل‌های مختلفی می‌تواند بر خانواده‌ها و روابط اعضای آن‌ها تاثیر بگذارد. مشکلات ناشی از سبک جدید زندگی، مانند هر اختلال دیگری نیاز به رسیدگی و درمان دارد. اما آیا این روزها همه افراد وقت و فرصت کافی برای مراجعه به کارشناسان متخصص و بیان مشکلات و دریافت راهکارها را دارند!؟ البته که این‌طور نیست.

مشاوره خانواده انلاین، روشی نوین است که به لطف تکنولوژی و فراگیر‌شدن آن در اختیار خانواده‌های امروز قرار گرفته است. در این شیوه از مشاوره آنلاین خانواده، خانواده‌ها می‌توانند از طریق اینترنت، جلسه مشاوره خود را با توجه به زمان آزاد سایر اعضای خانواده رزرو کرده و در روز و ساعت مشخص شده، از خانه یا هر مکان دیگری به صورت آنلاین با یک مشاور خانواده خوب گفت‌و‌گو کنند.

مشاوره خانواده یعنی چه؟

مشاوره خانواده به خانواده‌هایی که مشکلات جدی دارند، برای مثال درگیر اعتیاد همسر یا فرزند هستند، تحت خشونت قرار دارند، در آستانۀ طلاق هستند و …، کمک می‌کند که به راهکارهایی برای رفع مسائل برسند. امروز در بیشتر نقاط دنیا مشاوره خانواده یک نیاز جدی و جزئی از خدمات عمومی و حمایتی است که لازم است در دسترس خانواده‌ها باشد. از جمله خدماتی یک مشاوره خانواده خوب می‌تواند به خانواده‌ها ارائه دهد، موارد زیر است:

 • ارائه خدمات روانشناسی و روانکاوی به اعضای خانواده‌
 • کمک به کاهش اختلافات میان اعضای خانواده
 • کمک به رفاه، تربیت و آرامش فرزندان
 • کمک به زوجینی که قصد جدایی از یکدیگر دارند، در زمینه‌های بحران عاطفی، مسائل مالی، حضانت فرزندان و …

دسترسی آسان به مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره خانواده غیر حضوری و خدمات روانشناسی هنوز به قدر کافی فراگیر نشده و احتمالا خیلی از مردم دربارۀ مزایای آن اطلاعات کافی ندارند. مشاوره آنلاین خانواده نیز امروز در دسترس خانواده‌هاست. خانواده‌ها هرکجا ساکن باشند، و در هر ساعتی از شبانه‌روز، می‌توانند برای حل مسائل خود به یک پلتفرم خدمات آنلاین روانشناسی مراجعه کنند، در میان فهرست مشاوران خانواده یک مشاور را انتخاب کنند، و جلسات مشاوره خود را آغاز نمایند.

مشاوره آنلاین خانواده به صورت‌های تلفنی، متنی یا ویدیویی قابل انجام است. خانواده‌ها بر اساس اینکه با کدامیک از این شیوه‌ها راحت‌تر هستند، می‌توانند در جلسۀ مشاوره خانواده تلفنی یا مشاوره تلفنی خانواده شرکت کنند. همچنین اگر اعضای خانواده در پیدا کردن یک مشاوره خانواده خوب مشکل دارند، مشاوره آنلاین به آن‌ها کمک می‌کند که با خواندن دیدگاه‌های کاربران دیگر، شناخت مناسبی از هر مشاور خانواده پیدا کنند و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند.

کاربردهای مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره آنلاین خانواده کاربردهایی مشابه با مشاوره حضوری خانواده دارد. دکتر مشاوره خانواده به مراجعان خود در رفع اختلافات خانوادگی کمک می‌کند، برای مثال:

 • حل‌وفصل اختلافات زناشویی
 • حل‌وفصل مشکلات میان والدین و فرزندان، یا میان سایر اعضای خانواده
 • کمک به امنیت، آموزش و رفاه کودکان و فرزندان خانواده
 • مشاوره روانشناختی فردی برای هریک از اعضای خانواده
 • کمک به فرایند جدایی و طلاق سالم در زمینه‌های عاطفی، مالی و حضانت فرزندان

مزایای مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین در مقایسه با مشاوره حضوری مزیت‌هایی دارد که برای بعضی خانواده‌ها مهم است. برای مثال، دیگر لازم نیست اعضای خانواده سرساعت مشخصی به کلینیک مشاوره خانواده مراجعه کنند. آن‌ها می‌توانند در خانه، یا حتی اگر در کنار هم نیستند، با اتصال به اینترنت در جلسۀ مشاوره حضور داشته باشند.

همچنین شاید بعضی از افراد یا خانواده‌ها با مشاوره حضوری و رودررو احساس راحتی و امنیت کافی نداشته باشند. مشاوره خانواده تلفنی به آن‌ها کمک می‌کند، در حالی‌که هویتشان ناشناس است و حریم خصوصی‌شان حفظ می‌شود، از مشاور خانواده کمک بگیرند.

مشاوره آنلاین خانواده به ارزیابی مشاوران نیز کمک می‌کند. احتمالا برایتان پیش آمده که در پیدا کردن یک مشاور خوب دچار دردسر شوید و به راحتی نتوانید به هر مشاوری اعتماد کنید. تجربۀ مراجعان دیگر در این اعتمادسازی نقش مهمی دارد. دکتر مشاوره خانواده، شما این امکان را دارید که نظرات کاربران را درباره تجربه‌شان با مشاوران مختلف بخوانید و بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید. دیگر فرقی نمی‌کند که مشاور خوبی که پیدا می‌کنید، کجاست. آنلاین بودن مشاوره مسئلۀ دسترسی شما به هر مشاور خوبی را رفع کرده است.

 

مشاوره خانواده آنلاین برای چه افرادی مناسب است؟

مشاوره خانواده آنلاین برای همه ما که به اینترنت دسترسی داریم، مناسب است. اما نیاز بعضی از افراد و خانواده‌ها به دکتر مشاوره خانواده بیشتر است؛ برای مثال:

 • بعضی خانواده‌ها در مناطقی ساکن هستند که به خدمات مشاوره خانواده خوب دسترسی کمتری دارند. مشاوره خانواده آنلاین مسئلۀ مسافت و دسترسی را برای آن‌ها حل کرده است.
 • بعضی خانواده‌ها در مشاورۀ حضوری احساس راحتی ندارند، و در مشاوره آنلاین خانواده بهتر می‌توانند دربارۀ مسائل و مشکلات خود صحبت کنند.
 • اعضای بعضی خانواده‌ها از هم دورند، یا به دلیل مشغله نمی‌توانند در ساعات روز با یکدیگر به مرکز مشاوره مراجعه کنند. مشاوره آنلاین خانواده به آن‌ها فضا و زمان مشترکی را برای حل مسائل و مشکلات می‌دهد.
 • بعضی خانواده‌ها محدودیت مالی دارند؛ زیرا هزینۀ خدمات مشاوره آنلاین خانواده معمولاً از مشاورۀ حضوری خانواده پایین‌تر است.

میزان اثربخشی مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره آنلاین خانواده می‌تواند به اندازۀ مشاوره حضوری نتیجه‌بخش باشد. در مشاوره خانواده آنلاین، شما در هرکجا که باشید، می‌توانید مشاور باتجربه و مورد اعتماد خود را انتخاب کنید و از وی کمک بخواهید. اثربخشی مشاوره خانواده بیشتر بستگی به مراجعان دارد و لازم است که آن‌ها از خود این سوالات را بپرسند:

 • من با مشاوره خانواده آنلاین راحت‌ترم یا مشاورۀ خانواده حضوری؟
 • اعضای خانوادۀ من با مشاوره خانواده حضوری موافقترند یا مشاوره تلفنی خانواده
 • آیا مشاور خانواده باتجربه و متخصصی در نزدیکی محل سکونت ما هست که بتوانیم به او اعتماد کنیم و دسترسی مناسبی به او داشته باشیم؟
 • با کدامیک از روش‌های مشاوره آنلاین خانواده احساس راحتی بیشتری داریم: متنی، تلفنی، ویدیویی؟
 • من و اعضای خانوادۀ من در چه ساعاتی از شبانه‌روز امکان حضور در مشاوره خانواده آنلاین را دارند؟
 • بودجۀ خانوادۀ من با مشاورۀ آنلاین خانواده متناسب است یا مشاورۀ حضوری خانواده؟

اگر پاسخ شما به این سوالات نشان می‌دهد که مشاورۀ آنلاین خانواده گزینۀ مناسبی برای شماست، در انتخاب آن تردید نکنید. مشاوران خانواده، چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین، تلاش می‌کنند دانش و تخصص خود را برای کمک به مراجعان خود به کار گیرند.

نحوه انتخاب یک مشاوره خانواده خوب

برای انتخاب مشاور خانواده خوب مهم‌ترین نکتۀ تخصص و تجربۀ مشاور است. گاهی همین موضوع شما را دچار سردرگمی می‌کند. زیرا عموما تا زمانی که در جلسات مشاوره خانواده شرکت نکنید، نمی‌توانید به ارزیابی درستی از مشاوره خانواده برسید.

راه دیگری که به شما برای انتخاب یک مشاوره خانواده خوب کمک می‌کند، پرس‌وجو دربارۀ تجربۀ مراجعان دیگر یک مشاور خانواده است. در مشاوره‌های حضوری این کار مشکل و تاحدی ناممکن است؛ زیرا شما دسترسی چندانی به مراجعان دیگر ندارید و ممکن است بسیاری افراد هم از اینکه تجربۀ خود را با شما در میان بگذارند، پرهیز کنند.

امروزه، مشاوره آنلاین خانواده این مشکل را تاحد زیادی رفع کرده است. شما برای انتخاب یک مشاوره خانواده آنلاین خوب می‌توانید به پروفایل هر مشاور مراجعه کنید، سوابق و تخصص وی را بررسی کنید و همچنین نظرات کاربران دیگر را دربارۀ تجربه‌شان با آن مشاور بخوانید.

مشاوره خانواده تلفنی چگونه انجام می‌شود؟

در مشاوره خانواده آنلاین، مشاوره تلفنی یکی از گزینه‌های در دسترس شماست. وقتی به صفحۀ پروفایل مشاور خانواده خود می‌روید، می‌توانید گزینه مشاوره تلفنی را انتخاب کنید.

در پلتفرم مشاوره، هزینه مشاور تلفنی برای کاربران نوشته شده است؛ برای مثال به کاربر اعلام می‌شود که برای هر 10 دقیقه مشاوره باید 36 هزار تومان هزینه بپردازد. شما با توجه به این میزان هزینه، بستۀ مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید: جلسه مشاوره ده دقیقه‌ای، جلسه مشاوره 30 دقیقه‌ای یا جلسۀ مشاوره 45 دقیقه‌ای.

پس از انتخاب بسته، از شما خواسته می‌شود که شماره تلفن همراه خود را ثبت کنید و کدی که به این شماره تلفن پیامک می‌شود، را وارد نمایید. در ادامه شما هزینه بسته انتخابی خود را پرداخت می‌کنید و می‌توانید جلسۀ مشاوره خانوادهخود را به صورت تلفنی در موعد مقرر برگزار کنید.

بهبود روابط خانوادگی با مشاوره آنلاین خانواده

مشاوره آنلاین خانواده می‌تواند تأثیر زیادی در بهبود روابط خانوادگی شما داشته باشد. وقتی اعضای خانواده با یکدیگر دچار اختلاف و تنش می‌شوند، خیلی اوقات دیدگاه و نظر خودشان را دارند و نمی‌توانند خود را به جای فرد مقابل بگذارند و احساس و نظر او را درک کنند. در چنین شرایطی مشکل می‌تواند پیچیده شود و ادامه پیدا کند. همچنین، خیلی اوقات اعضای خانواده از اینکه برای مشکلات مختلفی که دارند به یک مرکز مشاوره مراجعه کنند و هزینۀ نسبتا بالایی بپردازند، سرباز می‌زنند.

با مشاوره آنلاین خانواده این مسائل رفع‌شدنی است. استفاده از مشاوره آنلاین خانواده شبیه به این است که شما یک فرد باتجربه، متخصص و بی‌طرف را به خانۀ خود آورده باشید. می‌تواند در هر زمان و موقعیتی، با صرف هزینه‌ای مناسب، با یک مشاور معتمد و باتجربه به صورت آنلاین مشورت کنید و راهکارهای مناسبی را برای رفع مسائل خانوادگی خود دریافت کنید.

یک مشاوره خانواده خوب چه کمکی می‌کند؟

یک مشاوره خانواده خوب به شما کمک می‌کند تا روابط بهتری بین اعضای خانواده خود بسازید. او به شما یاد می‌دهد تا مشکلات موجود در خانواده را به خوبی شناسایی کرده و با تکیه بر تکنیک‌های علمی، راهکار مناسبی برای رفع مشکلات و جلوگیری از تکرار آن‌ها پیدا کنید. بهره‌گیری از راهکارهای روانشناسی و مشاوره خانواده به رفع مشکلات و تحکیم روابط بین زن و شوهر، رابطه والدین با فرزندان و روابط فرزندان با یکدیگر کمک می‌کند.

مشاوره خانواده جوانان می‌تواند در شکل‌گیری شخصیت جوانان، پیشگیری از انحرافات اخلاقی، سوء مصرف مواد مخدر و… هم موثر و راهگشا باشد. البته حوزه‌های مشاوره خانواده متنوع است و هر بخش، نیاز به دانش و تخصص ویژه‌ای دارد. مثلا یک مشاور خانواده زوج‌درمانی به زن و مرد کمک می‌کند تا چالش‌های روابط خود را به بهترین شکل شناخته و به‌صورت هماهنگ، برای رفع آن‌ها تلاش کنند. یا حضور در جلسات مشاوره خانواده طلاق، زوج‌ها را برای گرفتن یک تصمیم مناسب، مقابله با مشکلات پس از آن، ارتباط با فرزندان پس از طلاق و… آماده می‌کند.

یک جلسه مشاوره خانواده چگونه برگزار می شود؟

یک جلسه مشاوره خانواده اغلب به شکل گروهی و خانوادگی برگزار می‌شود. اما گاهی پزشک تصمیم می‌گیرد که برای بررسی دقیق‌تر و اختصاصی بعضی از مشکلات، جلسات مشاوره فردی را هم به این برنامه اضافه کند. آموزش و به‌کارگیری تکنیک‌های کاردرمانی، بازی‌درمانی و… هم گاهی به عنوان زیرمجموعه یک جلسه مشاوره خانواده در نظر گرفته شود. شما به دو شکل می‌توانید در یک جلسه مشاوره خانواده آنلاین شرکت کنید:

برای شرکت در یک جلسه مشاوره خانواده حضوری، شما حداقل به چند ساعت زمان نیاز دارید. در این مدت باید اعضای خانواده را در ساعت مشخص در مرکز مشاوره جمع کنید. البته در صورتی که روز و ساعت جلسه خود را از قبل با مرکز مشاوره هماهنگ کرده باشید! حتما می‌دانید که برقراری هماهنگی بین همه اعضای خانواده، رسیدن به‌موقع به مرکز مشاوره، صرف وقت در سالن انتظار تا رسیدن زمان مشاوره و… می‌تواند برای شما چالش بزرگ و دشواری باشد. اما آیا می‌دانید که همه این کارها را می‌توانید با تلفن همراهی که در دستتان است انجام دهید!؟

مشاوره خانواده آنلاین یا غیرحضوری یک راه آسان، سریع و موثر برای تشکیل جلسات مشاوره خانواده است. شما می‌توانید این جلسات را در خانه یا هر مکان دیگری و در ساعتی که برای همه اعضای خانواده مناسب است برگزار کنید. برای این کار تنها باید از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن حال، نوبت خود را رزرو کرده و در ساعت مشخص، به همراه اعضای خانواده خود و در محیطی بدون استرس با مشاور خود صحبت کنید.