haal application

IOS

pwa

اندروید

google play
مشاوره آنلاین برای درمان وسواس فکری

مشاوره آنلاین برای درمان وسواس فکری، دیگر مثل گدشته غیر مرسوم نیست. اگر در گذشته از وسواس حرف می‌زدیم، تصویری از فردی که مدام در حال شستشو‌ است در خاطرمان می‌آمد. امروز، با بالا رفتن آگاهی می‌دانیم که وسواس شستشو تنها یکی از انواع وسواس‌های فکری است که به آن وسواس فکری عملی گفته می‌شود. وسواس فکری شدید می‌تواند فرآیند زندگی شما را دچار اختلال کند، پس اگر احساس می‌کنید،‌ در ذهن خود سلسله‌ای از افکار تکرار شونده دارید،‌ مشورت با یک مشاور می‌تواند به شما کمک بسیاری کند.

فیلترها
تصویر جهان بخش خداکرم نژاد

جهان بخش خداکرم نژاد

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(1,459 رای ) 4.8

تصویر شکوه جباری

شکوه جباری

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

آنلاین

تلفنی

(181 رای ) 4.8

تصویر حسن عمرانی

حسن عمرانی

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(3,265 رای ) 4.2

تصویر دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتر محمدرضا سعید فیروزه

دکتری مشاوره و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(1,541 رای ) 4.8

تصویر زهرا آزادی

زهرا آزادی

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(1,096 رای ) 4.8

تصویر ناهید خرمی نژاد

ناهید خرمی نژاد

کارشناسی ارشد مشاوره و راهنمایی

آنلاین

متنی
تلفنی

(988 رای ) 4.8

تصویر عباس جلیلی کلهری

عباس جلیلی کلهری

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(862 رای ) 4.9

تصویر دکتر احمد احمدی

دکتر احمد احمدی

دکتری مشاوره

آنلاین

متنی
تلفنی

(725 رای ) 4.8

تصویر سحر بهروزیان

سحر بهروزیان

کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی

آنلاین

متنی
تلفنی

(688 رای ) 4.6

تصویر دکتر سمیرا صالح اردستانی

دکتر سمیرا صالح اردستانی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(520 رای ) 4.7

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(473 رای ) 4.8

تصویر عفت محمودی

عفت محمودی

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

متنی
تلفنی

(409 رای ) 4.6

آنلاین

تلفنی

(269 رای ) 4.6

تصویر نجمه فراشیانی

نجمه فراشیانی

کارشناسی ارشد مشاوره در گرایش شغلی

آنلاین

متنی
تلفنی

(264 رای ) 4.8

تصویر زهرا کمالی

زهرا کمالی

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی

(245 رای ) 4.6

تصویر دکتر رسول ملائی

دکتر رسول ملائی

دکتری روا ن شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(241 رای ) 4.6

تصویر نجمه نور بخش

نجمه نور بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(183 رای ) 4.7

تصویر محسن شمسایی راد

محسن شمسایی راد

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(162 رای ) 4.5

تصویر مینا حسینی سده

مینا حسینی سده

کارشناسی ارشد روانشناسی

آنلاین

تلفنی

(157 رای ) 4.8

تصویر دکترلیلا باباجانی گرجی

دکترلیلا باباجانی گرجی

دکتری روان شناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی

(137 رای ) 4.8

تصویر فاطمه دهقانی

فاطمه دهقانی

کارشناسی ارشد

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(96 رای ) 4.7

تصویر دکتر فرشته حیدری

دکتر فرشته حیدری

دکتری روان سنجی

آنلاین

متنی
تلفنی

(91 رای ) 4.8

تصویر پروانه طاهری خراسانی

پروانه طاهری خراسانی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آنلاین

تلفنی

(69 رای ) 4.7

تصویر دکترنسرین ترابی صائین

دکترنسرین ترابی صائین

دکتری روانشناسی بالینی

آنلاین

تلفنی

(37 رای ) 4.8

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول

همه چیز درباره مشاوره آنلاین برای درمان وسواس

وسواس یک اختلال آزاردهنده است که می‌تواند به شدت بر کیفیت زندگی بیمار تاثیر منفی بگذارد. یکی از مشکلات جدی اختلال وسواس این است که گرچه بیش‌تر مبتلایان از مشکلات خود باخبر و همواره در حال مبارزه با افکار مزاحم هستند، اما گاهی در مقابل دیگران تلاش می‌کنند تا اعمال و رفتار خود را طبیعی نشان دهند. به همین دلیل تمایل بهدرمان از سوی این افراد بسیار کم است و معمولا به تشویق نزدیکان و اعضای خانواده اقدام به مشاوره می‌کنند.

مشاوره آنلاین برای درمان وسواس یک راه‌حل دردسترس و آسان است تا افراد مبتلا به این بیماری، بتوانند بدون دغدغه و نگرانی از حضور در محیط جدید، از خانه یا محل کار خود در جلسات مشاوره شرکت کنند. در واقع می‌توان گفت که درمان وسواس با استفاده از مشاوره آنلاین، راهی برای کاهش بهانه‌های بیماران برای عدم درمان و پیگیری آن به حساب می‌آید.

 

وسواس چیست؟

وسواس نوعی اختلال روانی مزمن است که با اعمال و رفتار غیرعادی تکرارشونده و آزاردهنده همراه است. در واقع این بیماران تلاش می‌کنند تا با انجام اعمال تکراری، اضطراب درونی خود را کاهش دهند. در‌حالی‌که خود این بیماری یکی از عوامل تشدید اضطراب است و منجر به ناراحتی و اختلال در روند طبیعی زندگی می‌شود.

انواع مختلفی از وسواس وجود دارد که اختلال وسواس فکری و عملی از رایج‌ترین آن‌ها است. گفته می‌شود که حدود یک درصد از جمعیت جهان به انواعی از وسواس مبتلا هستندو هر دو جنس زن و مرد در معرض ابتلا قرار دارند. نخستین نشانه‌های این بیماری اغلب در جوانان روی می‌دهد؛ اما کودکان و بزرگسالان هم ممکن است به آن دچار شوند.

 

مشاوره آنلاین برای درمان وسواس

درمان وسواس به ویژه درمان وسواس فکری و عملی به تداوم نیاز دارد. یعنی لازم است که فرد به صورت مداوم و مستمر در جلسات درمانی شرکت کند. از آن‌جا که در زندگی‌های پرمشغله امروزی، پیدا‌کردن وقت آزاد برای حضور در جلسات منظم مشاوره کار آسانی نیست، درمان وسواس با استفاده از مشاوره آنلاین یک راهکار سریع و موثر برای درمان این اختلال است.

اگر حس می‌کنید که به نوعی از وسواس دچار هستید، درمان آن را جدی بگیرید. گرچه این بیماری ظاهر خطرناکی ندارد، اما عدم پیگیری و درمان می‌تواند به تشدید وضعیت بیماری و مشکلات جدی‌تر منجر شود. در نهایت، کنترل علائم بیماری برای فرد بسیار دشوار و غیرممکن خواهد شد. مشاوره آنلاین برای درمان وسواس می‌تواند به افراد کمک کند تا اضطراب حضور در محیط ناآشنای مطب یا مرکز مشاوره را کاهش دهند و با اطمینان از محرمانه‌بودن مکالمه، به راحتی با مشاور مورد نظر خود گفت‌و‌گو کنند.

 

نشانه ها و علائم بیماری وسواس

بیماری وسواس به معنی شک و تردیدی است که باعث انجام رفتار و اعمال آزاردهنده می‌شود. عوامل مختلفی مثل ژنتیک، ابتلا به برخی از بیماری‌ها، میزان پایین سروتونین در مغز و… می‌توانند در بروز آن نقش داشته باشند. نشانه‌ها و علائم بیماری وسواس بسیار مختلف است و هر بیماری ممکن است برخی از آن‌ها را نشان دهد. وسواس نظافت یکی از رایج‌ترین انواع این اختلال است که در موارد شدید، ممکن است به آسیب‌های جسمی هم منجر شود.

اگر بیش از حد بر روی چیدمان اشیا حساس هستید، مرتب به حمام می‌روید یا دستان خود را می‌شویید، دائما قفل در یا اجاق گاز را چک می‌کنید، مکررا در حال شمارش اعداد یا گفتن کلمات خاص هستید، لازم است با یک مشاور متخصص مشورت کنید. به طور کلی، رایج‌ترین نشانه‌های این بیماری عبارتند از:

نیاز به اطمینان دائمی

نیاز به نظم افراطی، آراستگی، تقارن و…

ترس از اشتباه کردن

ترس از بیماری، میکروب و کثیفی

داشتن افکار جنسی غیرمعمول

ترس از آسیب زدن به دیگران

احساس شک و دودلی و…

راه های مقابله و روش‌های درمان وسواس

برای شروع درمان و مقابله با اختلال وسواس لازم است که در مرحله اول، تشخیص دقیق و درستی از بیماری انجام شود. پس از تشخیص اختلال وسواس، مشاور متخصص می‌تواند روند درمان را با توجه به شدت بیماری پیش ببرد. روان‌درمانی تا حد قابل قبولی به درمان وسواس کمک می‌کند. در این روش، بیمار با شناخت و کنترل افکار و احساسات خود، می‌تواند بر تفکرات مزاحم و آزادهنده غلبه و از بروز علائم وسواس پیشگیری کند. البته در مواردی پزشک تشخیص می‌دهد که بیمار علاوه بر درمان‌های شناختی-رفتاری، به دارودرمانی هم نیاز دارد.

تکنیک مواجهه و پیشگیری از پاسخ هم یک راهکار عملی برای درمان وسواس است. در این روش، مشاور مثلا از بیمار می‌خواهد که یک شی کثیف را لمس کند؛ سپس او را از شستن دستانش منع می‌کند تا از پاسخ جبری فرد جلوگیری کند. الکتروشوک درمانی و تحریک از طریق تکانه‌های الکتریکی هم راهکارهای تخصصی برای کنترل وسواس مقاوم به درمان هستند. در صورتی که بیمار به سایر روش‌های درمانی پاسخ مناسبی ندهد، از این تکنیک‌ها کمک می‌گیرند.

 

اهمیت مشاوره در درمان وسواس فکری

اگر یک بیمار مبتلا به وسواس فکری هیچ اقدامی برای درمان این اختلال نکند یا روش‌های درمانی را ناتمام باقی بگذارد، در درجه اول به روند طبیعی زندگی خود و کیفیت آن آسیب وارد می‌کند. ازدست‌دادن تمرکز یکی از آسیب‌های جدی ناشی از این اختلال است؛ چون تمرکزی که فرد باید برای کار و فعالیت خود اختصاص دهد، صرف افکار پوچ و مزاحم خواهد شد.

وسواس فکری می‌تواند باعث شود که شما زمان کافی برای انجام کارهای خود نداشته باشید، دیر به محل کار یا تحصیل خود برسید و حتی خواب خوب و مناسبی نداشته باشید. برای تشخیص میزان اهمیت مشاوره در درمان وسواس فکری کافی است که عملکرد و بازدهی فعالیت‌های یک فرد مبتلا به وسواس را پیش از شروع درمان و بعد از آن مقایسه کنید. درمان وسواس با افزایش تمرکز و خودآگاهی در فرد، باعث کاهش اضطراب، افزایش کارایی و بهبود توانمندی‌ها خواهد شد.

 

آیا مشاوره آنلاین برای درمان وسواس تاثیر دارد؟

دریافت خدمات مشاوره‌ای به‌طورکلی نقش جدی و موثری در کنترل و بهبود وسواس دارد. اما مشاوره آنلاین برای درمان وسواس، ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که باعث افزایش اثربخشی و کارایی روش‌های درمانی خواهد شد. دسترسی به مشاوره آنلاین راحت است و شما نیاز به برنامه‌ریزی طولانی‌مدتی برای شرکت در جلسات ندارید. بلکه می‌توانید در هر زمان که نیاز به مشاوره داشتید، با مراجعه به سامانه «حال»، درخواست مشاوره خود را ثبت و منتظر تماس مشاور باشید.

از سوی دیگر، امکان برگزاری جلسات منظم مشاوره و تداوم آن، در مشاوره آنلاین بیش‌تر است. حتی خستگی ناشی از کار روزانه و بیماری هم نمی‌تواند مانع تشکیل جلسات مشاوره شما شود. این پیوستگی و تداوم درمان، یک گام موثر برای کنترل و درمان وسواس است. هرچه روند درمان با وقفه و تاخیر مواجه شود، اثربخشی جلسات درمانی به همان اندازه کم می‌شود.

 

روش‌های مشاوره آنلاین برای درمان وسواس

روش‌های مشاوره آنلاین برای درمان وسواس متنوع است و هرکسی، با توجه به امکانات و وضعیت خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. این روش‌ها حتی این امکان را به شما می‌دهند تا به صورت کاملا ناشناس، بدون ذکر نام و مشخصات خود با مشاور صحبت کنید.انواع روش‌های مشاوره آنلاین برای درمان وسواس عبارتند از:

مشاوره تلفنی: در این روش شما از طریق اپلیکیشن یا وب‌سایت، درخواست مشاوره خود را ثبت می‌کنید. انتخاب روز و ساعت مشاوره کاملا به خودتان بستگی دارد. مشاور متخصص در زمان مشخص شده با شما تماس می‌گیرد و جلسه آغاز می‌شود.

مشاوره تصویری: اگر ترجیح شما این است که مشاور خود را در حین گفت‌و‌گو ببینید، می‌توانید این سرویس مشاوره را انتخاب کنید. این یک راهکار خوب برای شبیه‌سازی کامل جلسات حضوری مشاوره است.

مشاوره متنی: ممکن است فردی تمایل به صحبت یا دیدار رودررو با مشاور خود نداشته باشد. در این شیوه، بیمار می‌تواند مشکلات خود را به شکل متن برای مشاور بفرستد و پاسخ او را به شکل متن یا صدا دریافت کند.

 

مزایای مشاوره آنلاین برای درمان وسواس

درمان وسواس از طریق مشاوره آنلاین، نسبت به مراجعه حضوری مزایایی دارد که باعث افزایش اثربخشی و کارایی درمان می‌شود. مشاوره آنلاین آسان و دردسترس است و همه افراد، حتی در دورترین شهرها و روستاهای کشور هم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. پس یکی از مهم‌ترین مزایای مشاوره آنلاین برای درمان وسواس این این که بیمار دیگر نیازی به سفرهای طولانی برای مراجعه حضوری به یک مشاور خوب ندارد و تنها با یک تلفن همراه هوشمند، می‌تواند جلسه مشاوره خود را برگزار کند. از دیگر مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه‌جویی در وقت: در این روش نیازی به صرف وقت برای انتظار طولانی در صف مشاوره، ماندن در ترافیک، آماده‌شدن و مرخصی‌گرفتن از محل کار و… ندارید

صرفه‌جویی در هزینه: تنها هزینه پرداختی مشاوره آنلاین، مبلغی است که به عنوان حق سرویس در سایت پرداخت می‌کنید و از هزینه حمل و نقل، ویزیت‌های گران‌قیمت و… خبری نیست

دسترسی سریع و آسان: شما بعد از ثبت نام در سامانه «حال»، تنها با یک خط تلفن می‌توانید به سرعت، با بهترین مشاوران کشور جلسه مشاوره داشته باشید

امکان بررسی مشاور پیش از درخواست مشاوره: شما می‌توانید از طریق پروفایل هر مشاور یا نظرات کاربران، با او بیش‌تر آشنا شوید و با آگاهی کامل، درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

محرمانه‌بودن مشاوره: اطلاعات تمامی کابران و محتوای جلسه نزد سامانه «حال» محفوظ است و امکان سوءاستفاده از داده‌ها وجود ندارد. شما حتی می‌توانید بدون ثبت نام و مشخصات خود از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.