جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مشاوره آنلاین کودک و نوجوان

مشاوره کودک آنلاین و مشاوره نوجوانان، در زمینه‌های اضطراب کودک و نوجوان، افسردگی در کودک و نوجوانان و مشکلات گفتاری و رفتاری در زمینه‌های پرخاشگری، ورود به جامعه، بلوغ جنسی، روابط عاطفی در نوجوان و .. به کمک والدین می آید.

مشاور کودک و نوجوان آنلاین در فرزندپروری بهتر، نقش پُررنگی دارد و والدین می توانند به صورت ۲۴ ساعته در پلتفرم حال، به صورت متنی، تلفنی و ویدیویی با یک مشاور کودک گفت‌وگو کنند. 

فیلترها
تصویر نجمه نور بخش

نجمه نور بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آنلاین

متنی
تلفنی

(200 رای ) 4.9

تصویر نجمه فراشیانی

نجمه فراشیانی

کارشناسی ارشد مشاوره

آنلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(503 رای ) 4.9

تصویر شکوه جباری

شکوه جباری

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده

آنلاین

تلفنی
ویدئویی

(430 رای ) 4.9

تصویر دکتر مژگان جعفری

دکتر مژگان جعفری

دکتری متخصص روانشناسی تربیتی

آنلاین

متنی
تلفنی

(304 رای ) 4.9

آنلاین

متنی
تلفنی

(97 رای ) 4.9

تصویر حسن عمرانی

حسن عمرانی

کارشناسی ارشد روانشناسی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(3,970 رای ) 4.6

تصویر دکترمهری ازندریانی

دکترمهری ازندریانی

دکتری مشاور و راهنمایی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(3,024 رای ) 4.8

تصویر زهرا رونق

زهرا رونق

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(1,660 رای ) 4.9

تصویر دکترمحمدعلی یزدان پناه

دکترمحمدعلی یزدان پناه

دکتری روانشناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(1,619 رای ) 4.9

تصویر رستم حاجیوند

رستم حاجیوند

دکتری روانشناسی بالینی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(936 رای ) 4.9

تصویر احمد یادگاری

احمد یادگاری

دکتری روان شناسی شخصیت

آفلاین

متنی
تلفنی

(733 رای ) 5

تصویر دکتر مونا عباسی

دکتر مونا عباسی

دکتری روانشناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(726 رای ) 4.8

تصویر فاطمه دهقانی

فاطمه دهقانی

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(538 رای ) 4.9

تصویر ناهید طاهری بخش

ناهید طاهری بخش

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آفلاین

متنی

(438 رای ) 5

تصویر حبیب ولی پور

حبیب ولی پور

دکتری روانشناسی بالینی، علوم اعصاب

آفلاین

متنی
تلفنی

(277 رای ) 4.9

تصویر دکترلیلا باباجانی گرجی

دکترلیلا باباجانی گرجی

دکتری روان شناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(216 رای ) 4.9

تصویر محسن شمسایی راد

محسن شمسایی راد

کارشناسی ارشد روان شناس بالینی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(179 رای ) 4.9

تصویر دکتر علی اشرف نورمحمدی

دکتر علی اشرف نورمحمدی

دکتری روان شناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(149 رای ) 4.8

تصویر منا یاقوتی پور

منا یاقوتی پور

کارشناسی ارشد روانشناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(141 رای ) 5

تصویر دکتر مژگان احمد پور

دکتر مژگان احمد پور

دکتری روان شناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(121 رای ) 4.9

تصویر علیرضا رخشان

علیرضا رخشان

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

آفلاین

متنی
تلفنی
ویدئویی

(118 رای ) 4.8

تصویر مهناز نقی بیرانوند

مهناز نقی بیرانوند

کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

آفلاین

متنی
تلفنی

(73 رای ) 4.9

تصویر دکتر عبدالوهاب سیمین

دکتر عبدالوهاب سیمین

دکتری روان شناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(44 رای ) 4.8

تصویر دکتر رحمت رمضانی

دکتر رحمت رمضانی

دکتری روان شناسی

آفلاین

متنی
تلفنی

(16 رای ) 5

فیلترها
شهر
نوع مشاوره
وضعیت مشاور
جنسیت پزشک/مشاور

سوالات متداول مشاوره آنلاین کودک و نوجوان

مزایای مشاوره کودک آنلاین

مراقب رفتار کودکتان باشید!
مشاوره کودک آنلاین زمانی ارزش بیشتری پیدا می‌کند که بسیاری از کودکان در جامعه دچار اختلالات و مشکلات روحی و روانی شده‌اند. این موضوع نشانگر مشکلاتی است که وجود دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

رفتارهایی مانند پرخاشگری، نداشتن تمرکز، اضطراب، گوشه گیری، رفتارهای خشن و مشکلات برقراری ارتباط با مادر و پدر، همگی رفتارهایی هستند که نیاز به مشاوره کودک را به پدر و مادر، یادآوری می‌کند.

از طریق دریافت مشاوره کودک «حال» بسیاری از مشکلات را بررسی کرده و در فضایی امن، کودک خود را از لحاظ روحی و روانی بررسی نمایید. این مشاوره کودک آنلاین قطعا باعث بهبود فرزند شما شده و او را در مسیر زندگی به خوبی هدایت خواهد کرد. ضمن اینکه برای پدر و مادر نیز راهنمایی هایی در نظر گرفته خواهد شد که به آنها گفته می‌شود.

همه چیز درباره مشاوره کودک آنلاین

احتمالا شما هم بارها این جمله را که «ریشه بسیاری از مشکلات روحی و روانی بزرگسالان، در دوران کودکی نهفته است» شنیده‌اید. کودکی و نوجوانی دورانی بسیار حساس با اثرگذاری طولانی‌مدت و گاه دائمی بر رفتار فرد است. به همین دلیل مشاوره کودک و نوجوان می‌تواند نقش بسیار مهم و حیاتی در کیفیت زندگی کودک داشته باشد. آثار این مشاوره حتی تا سال‌ها پس از آن و دوران بزرگسالی هم حس می‌شود.

تصور عمومی از کودکان این است که آن‌ها موجوداتی شاد و فعال هستند. اما همین کودکان گاهی احساساتی را تجربه می‌کنند که ممکن است به روان آن‌ها آسیب جدی وارد کند. این تجربه‌ها نیاز به تشخیص و درمان دارند. علاوه بر این، درمان برخی از اختلالات روانی که کودکان را هم درگیر می‌کند، از جمله اوتیسم، افسردگی، اضطراب و… می‌تواند از تشدید یا بروز مشکلات جدی‌تر در سال‌های آینده جلوگیری کند.

تجربه ما از دوره کودکی و نوجوانی، نقش مهمی در شکل‌گیری آنچه امروز هستیم دارد. خوشبختانه فهم این مسئله و افزایشِ اهمیت مشاوره روان‌شناسی در سال‌های اخیر، باعث شده که مشاوره کودک و نوجوان هم بیش از هر زمان دیگری مورد پذیرش و استفاده گسترده قرار بگیرد. در این میان، پلتفرم‌های مشاوره کودک آنلاین هم به میدان آمده‌اند، تا همه افراد در کنار درک اهمیتِ سلامت روان کودک و نوجوان‌شان، بتوانند به راحتی به بهترین مشاوران آنلاین روان شناسی دسترسی داشته باشند. چه‌بسا خیلی از ما کمکی را که باید در دوره کودکی و نوجوانی توسط درمان‌گر دریافت می‌کردیم، دریافت نکرده‌ایم.

متخصصان روان‌شناسی دوره کودکی و نوجوانی را مهم‌ترین دوره زندگی هر آدمی می‌دانند؛ دوره‌ای که ساختار ذهنی و شناختی‌ ما را شکل می‌دهد. روان‌شناسان کودک و نوجوان باور دارند که همه در زمان کودکی و نوجوانی‌‌‌شان با مسائلی روبه‌رو هستند، که مشاوره روان‌شناسی کودک و نوجوان را تبدیل به یک الزام می‌کند؛ آن‌هم در زندگی امروز که پیچیدگی‌های بسیاری دارد.

مشاوره کودک به چه معناست؟

مشاوره کودک شاخه‌ای از علم مشاوره است به بررسی بهداشت روانی کودک می‌پردازد. این نوع از مشاوره به کودکان یا نوجوانان و والدین آن‌ها یاد می‌دهد تا احساسات او را بهتر بشناسند و برای کنترل آن‌ها تصمیمات درستی بگیرند. به طور کلی، هدف مشاوره کودک و نوجوان، بالا بردن دانش و آگاهی خود آن‌ها و والدین‌شان از طریق پرورش افکار و احساسات مناسب، در محیطی امن و سالم است.

مشاوره کودک و نوجوان راه‌حلی برای تشخیص و درمانِ مشکلات رفتاری و روانی کودکان و نوجوانان است. این مشاوره می‌تواند فقط مختص مشاوره و روان شناسی کودکان باشد و یا صرفا برای دوره نوجوانی کاربرد داشته باشد.

به طور کلی می‌توان از یک متخصص روان شناسی کودک و نوجوان برای مدیریت چالش‌هایی که این گروه سنی با آن روبه‌رو می‌شود کمک گرفت.

مشاوره کودک همچنین می‌تواند به کشف و درمان اختلال‌های ذهنی و بیماری‌های روان‌شناختی مخصوص این گروه سنی هم کمک کند.

مشاوره کودک آنلاین برای کار با یک کودک یا نوجوان به خوبی آماده است و برای این‌کار، آموزش‌های لازم را پشت سر گذاشته‌ و تجربه مناسبی برای درک نحوه عملکرد ذهن نوجوانان دارد.

نباید فراموش کرد که هرچند این مشاوره روان‌شناسی برای حل مشکلاتِ کودک و نوجوان است، اما مخاطب اولیه آن پدر و مادرها، معلمان و یا بزرگ‌سالانِ دیگری هستند که به هر شکلی در رشد و تربیت یک انسان نقش دارند.

فرزند شما چه‌ زمانی به مشاور کودک احتیاج دارد؟

برای پاسخ به این سوال به خاطره‌ها و تجربه‌های دوران کودکی و نوجوانی خودتان برگردید. آیا در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار گرفتید؟ تا به‌حال برایتان پیش آمده بود که برای ورود به یک کلاس جدید اضطراب داشته باشید؟ آیا با جدایی پدر و مادرتان از هم، احساس تنهایی کردید؟ تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که در کودکی مجبور بودید رفتار بزرگ‌ترها را تقلید کنید؟ آیا یادتان می‌آید که اغلب کسی به حرف‌هایتان گوش نمی‌داد؟

حالا خودتان را جای کودک یا نوجوانی بگذارید که احتمالا همه احساسات و مشکلاتِ شما، و حتی خیلی بیش‌تر از آن‌را، تجربه می‌کند. علاوه‌بر این، کودک و نوجوان شما ممکن است از اختلال‌های جدی روان‌شناختی رنج ببرد که نیازمند مراقبت و توجه بسیار زیادی است.

برخی از نشانه‌ها و دلایلی که می‌گویند یک کودک یا نوجوان نیاز به مشاوره روان شناسی دارد را در زیر بخوانید:

 • تغییراتِ رفتاری برای مدت قابل توجه
 • استرس و اضطراب
 • اعتیاد به الکل و مواد مخدر
 • از دست دادنِ اعتماد به نفس
 • تغییر در اشتها
 • به‌هم ریختن الگوی خواب
 • تمایل‌نداشتن برای حضور در مدرسه، جمع دوستان، محیط تفریحی و…
 • مواجهه با یک ضریه عاطفی
 • نداشتن ارتباط با اعضای خانواده
 • رفتار پرخاش‌گرایانه
 • اختلال در یادگیری
 • بلوغ جنسی زودتر
 • اختلال‌ در حافظه
 • اختلالات مرتبط با بیماری‌های ذهنی

و…

باید این نکته را بدانید که قرار نیست حتما در مواقعی که نشانه‌ای از بروز مشکل در فرزندتان دیدید، او را به نزد مشاور کودک و نوجوان ببرید. از آن‌جا که فرزند شما یا کودک و نوجوانی که مراقبش هستید، در حالِ رشد است، در هر دوره‌ای و با هر تغییر و تحولی به مشاوره روانشناسی نیاز پیدا می‌کند. برای مثال یک دختر یا پسر نوجوان در دوران بلوغ به مشاوره روان شناسی نیاز دارد. بنابراین جلسه مشاوره کودکان و نوجوانان را به بروز مشکل معطوف نکنید.

روان شناسان متخصص کودک و نوجوان در پلتفرم حال، می‌توانند بهترین جلسه مشاوره کودک آنلاین را برای کودک دختر یا پسر شما و نوجوان‌تان، در هر سنی که هست، برگزار کنند.

سن مناسب برای شرکت در جلسه مشاوره کودک 

هیچ محدودیت سنی برای حضور در یک جلسه مشاوره کودک باشد وجود ندارد. از کودکان نوپا در مقطعِ پیش‌دبستانی گرفته تا نوجوانان دبیرستانی که در حال ورود به دوره جوانی هستند، همگی می‌توانند در جلسات مشاوره مخصوص به خودشان شرکت کنند. بدون شک، شیوه مشاوره و درمان روان‌شناختی یک کودک 2 تا 4 ساله با شیوه درمانیِ یک کودک 6 تا 8 ساله، یا مشاوره کودکان دبستانی با روانشناسی نوجوانان 15 ساله، متفاوت است.

در زیر نگاهی به این تفاوت‌ها و مشاوره مخصوص هر بازه سنی بیندازیم:

مشاوره روانشناسی برای کودکان 1 تا 3 سال: در این نوع جلسات تکنیک‌های بازی‌درمانی به کار برده می‌شود. والدین می‌توانند با کمک کارشناس روان شناس کودک برای این بازه سنی، به نگرانی‌هایی همچون تاخیر در رشد ذهنی یا رفتارهای آسیب‌زا رسیدگی کنند. حضور والدین در این جلسات لازم است.

جلسه مشاوره برای کودکان 3 تا 13 سالدر این طیف سنی والدین می‌توانند به اختلالات یادگیری، مشکلات ارتباط کلامی، اضطراب و غیره در کودک‌شان بپردازند.

مشاوره روان‌شناسی برای نوجوانانِ 13 تا 18 سال: برخی از نوجوان‌ها در این بازه سنی، دچار افسردگی می‌شوند و یا فشارهای اجتماعی، استرس و غیره را تجربه می‌کنند. مشاوران ابزارهای مقابله و همچنین راهنمایی و حمایت را برای درمان و کمک به این نوجوانان به کار می‌بندند.

مشاوره کودک آنلاین شامل چه موضوعاتی است؟

افراد در دوران کودکی و نوجوانی احساسات مختلفی را تجربه می‌کنند. استرس‌های اجتماعی و فردی، طلاق و اختلاف والدین، تعرض‌ جنسی و… در این دوران بیش از هر زمانی دیگری بر کودکان اثرگذار است. اما حضور در مطب روانشناس یا یک مرکز مشاوره برای آن‌ها می‌تواند استرس‌آور و ناراحت‌کننده باشد.

 مشاوره کودک آنلاین به شما این فرصت را می‌دهد تا بدون مراجعه حضوری و از منزل، به راحتی با مشاور کودک و نوجوان مورد نظر خود صحبت کنید. مسائلی که می‌توانید در طی جلسات مشاوره آنلاین کودک و نوجوان به آن‌ها بپردازید عبارتند از:

 • مسائل مربوط به تشخیص و درمان افسردگی و اضطراب
 • مشاوره بچه‌ های طلاق
 • راهکارهای افزایش عزت‌نفس و خودآگاهی
 • مسائل مربوط به بلوغ
 • اختلالات یادگیری در کودکان و نوجوانان
 • بیش‌فعالی و اختلال در تمرکز
 • تقویت حس استقلال و مسئولیت‌پذیری
 • پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر و…

انواع روش های مشاوره کودک آنلاین

مشاوره کودک آنلاین با روانشناس به شکل‌های مختلفی قابل انجام است. شما می‌توانید در مورد انتخاب روش با کودک مشورت کنید و هر روشی که او احساس راحتی بیش‌تری دارد را انتخاب کنید. در حال حاضر مشاوره آنلاین کودک در سامانه «حال» به شکل تلفنی، تصویری یا متنی قابل انجام است.

گاهی ممکن است کودک با مشاهده تصویر مشاور احساس خوبی نداشته باشد یا خجالت‌زده شود. در این شرایط می‌توانید مشاوره تلفنی یا متنی را انتخاب کنید. اما برخی دیگر از کودکان ممکن است ترجیح دهند مشاور خود را ببینند و به این شکل، احساس راحتی و امنیت بیش‌تری داشته باشند. فراموش نکنید که راحتی کودک را به عنوان اولویت در نظر بگیرید تا جلسه مشاوره بالاترین بازدهی و اثربخشی را داشته باشد.

مزایای مشاوره کودک آنلاین

به نظر می‌رسد که مشاوره غیرحضوری، تاثیرات مثبت بسیاری بر کودکان داشته باشد. در این نوع مشاوره کودکان از محیط امن منزل و در حضور والدین خود یا به تنهایی، با مشاور متخصص صحبت می‌کنند و می‌توانند بدون خجالت از مسائل و مشکلات خود بگویند. برخی از مزایای مشاوره آنلاین کودک و نوجوان عبارتند از:

 • مشاوره در محیط آشنای خانه، بدون وجود عوامل مزاحم و استرس‌زا
 • دسترسی به ده‌ها مشاور متخصص در حوزه کودکان و نوجوانان
 • کاهش هزینه‌های مشاوره
 • امکان حضور همزمان کودک، خواهر و برادر یا والدین در جلسه مشاوره
 • عدم نیاز به وسیله نقلیه برای مراجعه به مرکز مشاوره و اتلاف وقت در ترافیک
 • امکان انجام مشاوره به صورت کاملا محرمانه و بدون ذکر نام و مشخصات فرد

مشاوره آنلاین روانشناسی کودک برای کودکان 1 تا 3 سال، با توجه به روش‌های درمانی این سن، دور از ذهن و نشدنی است. به این دلیل که این شیوه از روان‌درمان‌گری نیازمند حضور و روش‌های حضوری است. با این حال، والدین این کودکان می‌توانند در جلسات مشاوره برای کودک‌شان شرکت کنند.

مشاوره کودک آنلاین برای کودکان و نوجوانان بسیاری، مفید عمل گرده است. برای مثال نوجوانان که از امکان گفت‌وگو و تعامل بهتری برخوردارند، می‌توانند در پی یک جلسه مشاوره آنلاین با روان شناس به نتایج مطلوبی برسند.

همچنین، مشاوره کودک آنلاین برای گروه‌های زیر بسیار کاربردی است:

 • کودکان و نوجوانان دارای کم‌توانی‌های جسمی
 • کودکان و نوجوانان با فاصله زیاد مکانی نسبت‌به متخصصان روان‌شناسی کودک
 • کودکان و نوجوانان دارای اضطراب زیاد ناشی از حضور در برابر مشاور
 • و غیره…

مشاوره کودک تلفنی چگونه است؟

مشاوره کودک تلفنی یکی از شاخه‌های مشاوره کودک آنلاین است که در آن، شما فقط برای ثبت درخواست مشاوره به اینترنت نیاز دارید. پس از ثبت درخواست، مشاور در ساعتی که خودتان انتخاب کرده‌اید، به شماره‌ای که توسط شما ثبت شده تماس می‌گیرد و جلسه مشاوره به شکل تلفنی برگزار می‌شود. ویژگی خوب مشاوره تلفنی کودک در این است که قطع‌شدن اینترنت یا عدم دسترسی به آن نمی‌تواند بهانه‌ای برای عدم تشکیل جلسه مشاوره باشد. شما تنها با یک خط تلفن می‌توانید به بهترین مشاوران کودک و نوجوانان ایران دسترسی پیدا کنید.

انتخاب بهترین مشاور کودک آنلاین

حوزه مشاوره کودک و نوجوان از بخش‌هایی است که کارشناسان متخصص خبره و باتجربه‌ای در آن فعالیت می‌کنند. اگر فکر می‌کنید که انتخاب بهترین مشاور کودک آنلاین کار سختی است، اصلا نگران نباشید. شما می‌توانید از طریق سامانه «حال»، به پروفایل این مشاوران دسترسی کامل داشته و سابقه تحصیلی و کاری آن‌ها را بادقت بررسی کنید. ضمنا امکان مشاهده نظرات سایر کاربران هم برای شما فراهم است. یعنی می‌توانید میزان رضایت کسانی که پیش از شما، با این مشاوران کودک آنلاین تماس گرفته‌اند را ببینید و بهترین مشاور را برای فرزند خود انتخاب کنید.

هزینه مشاوره آنلاین کودک و نوجوان

پرداخت هزینه مشاوره کودک آنلاین همیشه یکی از دغدغه‌های بزرگ افراد برای دریافت خدمات مشاوره‌ای است. خبر خوب این است که هزینه مشاوره آنلاین کودک در مقایسه با مشاوره حضوری بسیار کم‌تر و به‌صرفه‌تر خواهد بود. شما در این نوع مشاوره، هزینه بسیار بسیار کمتری را پرداخت می‌کنید. لازم به ذکر است که هیچ هزینه دیگری مانند هزینه حمل و نقل و… به حق مشاوره شما اضافه نمی‌شود و در وقت شما هم تا حد زیادی صرفه‌جویی خواهد شد.