جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مزالازين

MESALAZINE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MESALAZINE TABLET, DELAYED RELEASE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص, آزادشونده با تاخیر

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص، آزادشونده با تاخیر مزالازین در درمان بیماری‌های مانند اختلال نشتی استخوان، آرتروز، روماتوئید آرتریت، آنکیلوزینگ اسپوندیلیت و درمان التهاب مزمن مفاصل استفاده میشود.
موارد مصرف

مزالازين در درمان كوليت اولسراتیو و بيماري كرون مصرف می ‌شود. | مزالازين (Mazalazine) یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو به عنوان یک مهارکننده سیکلواکسیژناز (COX) عمل می کند و به این ترتیب عوارض التهابی را کاهش می دهد. برخی از بیماری ها و حالاتی که مزالازين برای درمان آنها استفاده می شود عبارتند از: - التهاب مفاصل روماتوئید - آرتریت روماتوئید - آرتریت جوانان - آرتریت پس از عفونت - آرتریت پس از آسیب مفصل - آرتریت مفصلی - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی روده - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن روده - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن کبد - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن کلیه - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن قلب - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن ریه - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن عروق - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن چشم - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن پوست - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن مغز و اعصاب - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن عضله و استخوان - آرتریت مفصلی ناشی از بیماری های التهابی مزمن سیستم ایمنی - آرتریت مفصلی ناشی از ب

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص، آزادشونده با تاخیر مزالازین باید به پزشک در صورت مصرف همزمان دیگر داروها، حساسیت‌های قبلی و بیماری‌های مزمن مانند بیماری کبد، کلیه و قلب اطلاع داد.

هشدارها

قرص، آزادشونده با تاخیر مزالازین ممکن است عوارضی مانند سرگیجه، خواب آلودگی، تهوع، استفراغ و افزایش آزمایشات کبدی داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص، آزادشونده با تاخیر مزالازین با داروهایی مانند کلاریترومایسین و اریترومایسین تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه