جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رانیتیدین-جالینوس

RANITIDINE-JALINOUS

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: RANITIDINE TABLET ORAL 150 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص رانیتیدین-جالینوس برای درمان بیماری های زخم معده و اثنی عشر، درمان عسره هضم، کنترل آتشزاوی، درمان آلرژی‌های مرتبط با موقعیت های شدید و درمان برخی عوارض سیستم عصبی مرکزی استفاده میشود.
موارد مصرف

رانيتيدين در درمان كوتاه مدت زخم ‌هاي فعال دوازدهه يا زخم‌ هاي فعال و خوش خيم معده، برگشت محتويات معده به مري، پیشگیری از ایجاد زخم معده یا دوازدهه مصرف می شود. | رانیتیدین-جالینوس یک داروی ضد اسید معده است که برای درمان برخی از بیماری ها و شرایط زیر استفاده می شود: 1. زخم معده و دوازدهه: رانیتیدین-جالینوس می تواند به عنوان درمان اولیه و پیشگیری از تجدید زخم معده و دوازدهه استفاده شود. 2. برآوردن علائم اسیدیته معده: این دارو می تواند در کاهش علائم مرتبط با اسیدیته معده مانند سوزش معده، درد معده و عسر هضم مفید باشد. 3. برخی از بیماری های مربوط به اسیدیته معده: رانیتیدین-جالینوس می تواند در درمان بیماری هایی مانند برداشتن معده، ارجاع معده به مری، و آسیب معده ناشی از استفاده بلند مدت از آسپرین و آنتی‌الترناتیو ها مفید باشد. 4. برخی از بیماری های مربوط به زخم های معده: این دارو می تواند در درمان بیماری هایی مانند زخم های معده ناشی از عفونت هلیکوباکترپیلوری و استفاده بلند مدت از آسپرین و آنتی‌الترناتیو ها مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

مواردی که قبل از مصرف قرص رانیتیدین-جالینوس باید به پزشک اطلاع داد: حساسیت یا واکنش غیرمعمول به داروهای مشابه، بیماری های کبدی، بیماری های ریه، دیابت، بیماری های قلبی، بیماری های گوارشی و عیب های خونی.

هشدارها

قرص رانیتیدین-جالینوس ممکن است عوارضی مانند سردرد، خستگی، اسهال، دل درد، افزایش آستین در پاها، عوارض کبدی و واکنش های حساسیتی داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص رانیتیدین-جالینوس با داروهای مسدود کننده گیرنده های H2، آنتی‌کوآژولانت‌ها، داروهای مخصوص تشدید دیاستولیک، دیازپام، پروپوفول و داروهای ضد تخثر تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

كشيدن سيگار موجب كاهش اثر اين دارو می‌ شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه