جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آمپول سوماتروپین 4 واحد

SOMATROPIN 4 IU INJ

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SOMATROPIN INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 4 [iU]
دسته بندی: هورمونی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت ندارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

بیماری هایی که تزریق سوماتروپین در درمان آنها استفاده می‌شود: کم قدی (کمی شدید تراشه)، کم کاری تیروئید، کم کاری هیپوفیزی، بیماری تاجی، کمبود هورمون رشد، بیماری کرون، متاستاز لنفوبلاستی، سندرم داون، نقص اندام تناسلی، بیماری هنتینگتون، سندرم تورت، سندرم پرادر و بیماری های ژنتیکی که با رشد نامناسب همراه است.
موارد مصرف

سوماتروپين در درمان كوتاه قدي ناشي از كمبود هورمون رشد از جمله در سندرم ترنر به كار می ‌رود. | سوماتروپین یک هورمون رشد است که در درمان برخی از بیماری ها و شرایط زیر استفاده می شود: 1. کم توانی رشد: سوماتروپین معمولاً برای درمان کودکان و نوجوانانی که کم توانی رشد دارند استفاده می شود. این شرایط می تواند به دلیل کمبود هورمون رشد در بدن یا بیماری هایی مانند کم توانی هیپوفیزی یا سندرم ترنر باشد. 2. کم توانی رشد مرتبط با بیماری کرونیک: در برخی از بیماران با بیماری های کرونیک مانند بیماری کلیوی مزمن، سوماتروپین ممکن است برای کمک به رشد و تقویت عضلات استفاده شود. 3. کم توانی رشد مرتبط با سن: در برخی از افراد بالغ با کم توانی رشد مرتبط با سن، سوماتروپین ممکن است برای بهبود کیفیت زندگی و کاهش علائم مرتبط با کم توانی رشد استفاده شود. مهم است که قبل از استفاده از سوماتروپین، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

اگر دچار بیماری‌های قلبی-عروقی، کبد، کلیوی، تیروئید، یا دیابت هستید، استفاده از داروهای دیگر، بارداری، شیردهی یا هر مشکل دیگری که ممکن است تداخل دارویی ایجاد کند.

هشدارها

عوارض شدید شامل عوارض حساسیتی مانند تنگی نفس و تورم، قند خون بالا، تورم یا درد در اندام‌ها، سردرد شدید، بیش از حد فشار خون، تغییرات در دید، ناراحتی معده و ریزش مو.

تداخل دارویی

تداخل دارویی با کورتون‌ها، لئوپرومید، ایتراکونازول، کتوکونازول، دیزلوپرید، هیدروکلروتیازید و هپارین.

نکات قابل توصیه

1- قبل از به كار بردن اين فراورده بايد حساسيت به هورمون رشد و مصرف همزمان ساير دارو‌ها خصوصاً كورتيكواستروئید‌ها و كورتيكوتروپين بررسی شود. 2- سن استخوان طي درمان بايد هر سال تعيين شود. 3- تزريق داخل عضلاني دارو بسيار خطرناك است.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

GROWTROPIN 4 IU
طریقه مصرف : وریدی
SOMATROPIN 4 IU INJ
طریقه مصرف : وریدی
آمپول سوماتروپین 4 واحد
طریقه مصرف : وریدی
اچ اچ تی
طریقه مصرف : وریدی
اچ.اچ.تی
طریقه مصرف : وریدی
ایزیکام
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه