جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ویتامین کا1

VITAMIN K1

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: VITAMIN K1 (PHYTOMENADIONE) TABLET ORAL 10 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیتی در استفاده از قرص ویتامین کا1 در دوران شیردهی وجود ندارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص ویتامین کا1 برای درمان بیماری هایی مانند کمبود ویتامین کا، کم خونی کرونیک، سندرم کانتیک قریب الاستین و درماتیت میکرونترنس استفاده می‌شود.
موارد مصرف

| ویتامین C (ویتامین C) یا اسکوربیک اسید یک ویتامین ضروری است که در درمان بسیاری از بیماری ها و شرایط به کار می رود. برخی از کاربردهای اصلی ویتامین C عبارتند از: 1. پیشگیری و درمان سرماخوردگی: مصرف ویتامین C می تواند علائم سرماخوردگی را کاهش دهد و مدت زمان بهبودی را کوتاه کند. 2. افزایش سیستم ایمنی: ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. 3. جلوگیری از بیماری های قلبی: مصرف ویتامین C می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد. 4. بهبود جذب آهن: ویتامین C می تواند جذب آهن را افزایش دهد و در درمان کمبود آهن مفید باشد. 5. حفظ سلامت پوست: ویتامین C می تواند به تولید کلاژن کمک کند و پوست را سالم و جوان نگه دارد. 6. کاهش علائم استرس: ویتامین C می تواند سطح استرس را کاهش داده و به بهبود حالت روحی کمک کند. 7. جلوگیری از بیماری های چشمی: مصرف ویتامین C می تواند خطر ابتلا به بیماری های چشمی مانند کاتاراکت و ماکولار دژنراسیون را کاهش دهد. به هر حال، قبل از مصرف ویتامین C یا هر نوع مکمل غذایی دیگر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مناسب برای شرایط شما است.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص ویتامین کا1 باید به پزشک در صورت مصرف همزمان داروهای دیگر، وجود حساسیت یا بیماری های خاص مانند اختلال خونریزی، افزایش ریسک خونریزی و کمبود کیسheک های دارویی مانند دیگوکسین، وارفارین و اسید اسکوربیک اطلاع داد.

هشدارها

قرص ویتامین کا1 ممکن است عوارض نظیر سردرد، سوء هاضمه، کهیر، افزایش خونریزی و خارش ناشی از حساسیت داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص ویتامین کا1 با داروهایی مانند آنتی‌کواگولانت ها و دیگوکسین تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه