جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلومازنیلو ژنریس

FLUMAZENILO GENERIS

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUMAZENIL INJECTION PARENTERAL 0.1 mg/1mL 5MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق فلومازنیلو ژنریس در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق فلومازنیلو ژنریس در درمان بیماری های بیش از حد برونکوسپاسم، تشنج، عمل انسدادی راه های تنفسی و همچنین درمان آسیب ناشی از مصرف بیش از حد داروهای ضد اضطراب و ضدتشنج استفاده میشود.
موارد مصرف

فلومازنيل به منظور رفع اثرات تسكين‎ بخش بنزوديازپين‎ ها در موارد ايجاد بي هوشي، مراقبت-‌هاي ويژه و كاربرد ‌هاي تشخيصي و درمان مسموميت با بنزوديازپين ‎‌ها به كار می‌ رود. | فلومازنیلو ژنریس یک داروی ضدویروسی است که برای درمان بیماری هپاتیت C استفاده می شود. این دارو به عنوان یک مهارکننده مستقیم ویروس C هپاتیت (HCV) عمل می کند و به کاهش تکثیر ویروس در بدن کمک می کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف تزریق فلومازنیلو ژنریس باید به پزشک در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش ناگوار به فلومازنیلو ژنریس و دیگر داروها، بیماری های مزمن، بارداری، شیردهی، مصرف داروهای دیگر و مشکلات جنبی اطلاع داد.

هشدارها

تزریق فلومازنیلو ژنریس میتواند عوارضی از جمله سردرد، تهوع، استفراغ، تیرگی سینه، تغییر در ضربان قلب و سفتی عضلانی داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق فلومازنیلو ژنریس با داروهای ضد اضطراب، ضد تشنج، کیتوکنازول، آمیودارون، ریفامپسین و فنیتوئین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در طول درمان با اين دارو، بررسي نوار قلبي و علائم حياتي مانند فشار خون، ضربان قلب و تنفس توصيه می ‌شود. 2- بررسي هوشياري بيمار حداقل 2-1 ساعت پس از مصرف دارو ضروري است. 3- كنترل حملات تشنجي بايد قبل از مصرف اين دارو صورت گيرد، به ویژه اگر اين دارو براي برطرف كردن اثرات بنزوديازپين‎ ‌ها پس از مصرف مقادير زياد يا بلند مدت به منظور ايجاد تسكين مصرف شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه