جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آزیترومایسین

AZITHROMYCIN

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: AZITHROMYCIN TABLET ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص آزیترومایسین در درمان بیماری هایی مانند عفونت های تنفسی بالا و پایین، التهاب مسالک ادراری، التهاب پوستی و عفونت های مایکوپلاسما و کلامیدیا استفاده میشود.
موارد مصرف

آزيترومايسين در درمان عفونت هاي مجاري تنفسي، التهاب گوش مياني، عفونت هاي پوست و بافت هاي نرم، عفونت-هاي تناسلي بدون درگیری كلاميديايي و التهاب غيرگونوكوكي پيشابراه مصرف می شود. | آزیترومایسین یک آنتی‌بیوتیک متعلق به خانواده ماکرولیدها است و برای درمان برخی از عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. برخی از بیماری‌هایی که ممکن است با استفاده از آزیترومایسین درمان شوند عبارتند از: 1. عفونت‌های تنفسی: مانند عفونت‌های برونشیت، عفونت‌های حاد و مزمن سینوزیت، عفونت‌های حاد و مزمن برونشیت، عفونت‌های حاد و مزمن پنومونی، عفونت‌های حاد و مزمن تنگی نفسی مزمن (COPD) و عفونت‌های حاد و مزمن پنومونی آتیپیک. 2. عفونت‌های پوستی و بافت نرم: مانند عفونت‌های آکنه، عفونت‌های پوستی باکتریایی، عفونت‌های باکتریایی در ناحیه ترشحات چشمی و عفونت‌های باکتریایی در ناحیه ترشحات گوش. 3. عفونت‌های مجاری ادراری: مانند عفونت‌های ادراری ناشی از باکتری‌های حساس به آزیترومایسین. 4. عفونت‌های جنسی: مانند عفونت‌های آلودگی مجاری تناسلی ناشی از باکتری‌های حساس به آزیترومایسین. 5. عفونت‌های گوش و حلق: مانند عفونت‌های گوش و حلق باکتریایی. مهم است که قبل از استفاده از آزیترومایسین، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان را برای شما تعیین کند و دستورات استفاده را به درستی دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص آزیترومایسین باید به پزشک درباره هرگونه حساسیت به آنتی بیوتیک ها، بیماری های کبدی، و مصرف همزمان دیگر داروها مانند وارفارین، اریترومایسین و لووفلوکساسین اطلاع داد.

هشدارها

عوارض قرص آزیترومایسین ممکن است شامل درد شکمی شدید، غثیان و استفراغ، اسهال، سردرد، خارش و قرمزی پوست، ضعف عمومی و عدم اشتها باشد.

تداخل دارویی

قرص آزیترومایسین با داروهای میتوکسانترون، سیساپراید و پوئرثیازین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

نكات قابل توصيه: یک ساعت قبل یا دو ساعت پس از غذا مصرف شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه