جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال

REMIFENTANIL-COMBAXONA 5MG VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: REMIFENTANIL INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

در درمان بیماری های زیر، میتوان از تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال استفاده کرد؛ بیماری‌های مزمن درد غیرسرطانی، زخم‌های قاعدگی لثه، زخم‌های تروماتیکی و پس از جراحی.
موارد مصرف

اين دارو به عنوان عامل كمكي براي القا و حفظ بي هوشي عمومي در اعمال جراحي و به عنوان عامل ضددرد در مراقبت‌ هاي بي هوشي و برای بي حسي‎ هاي موضعي و ناحيه ‌اي استفاده می-‌شود. | رمیفنتانیل-کمبکسونا یک داروی ضد درد قوی است که برای کنترل درد شدید و مزمن استفاده می شود. این دارو به عنوان یک آنالژزیک عمل می کند و معمولاً برای درمان درد پس از عمل جراحی، درد سرطانی و درد های شدید ناشی از آسیب های جسمی استفاده می شود. همچنین، رمیفنتانیل-کمبکسونا ممکن است در برخی از موارد دیگری نیز تجویز شود که توسط پزشک تعیین می شود. قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال باید به پزشک اطلاع داد که در صورت هرگونه حساسیت به این دارو یا داروهای مشابه، مصرف درمان داروها و مسکن ها، افزایش یا کاهش فشار خون و سابقه مشاکل ریه، داروهای مصرفی و شرایط سلامتی مطلع شود.

هشدارها

بین عوارض و هشدارهای ممکن مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال می‌توان به عوارض تنگی نفس، تهوع، استفراغ، ایست قلبی، تنگی شدید عروق خونی، کاهش فشار خون و ارتفاع ضریب ریسک عود مصرفدارکوهای مواد مخدر اشاره کرد.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-کمبکسونا 5م گ ویال با داروهای زولپیدم، زیترومایسین، هکسامتیدین-دیوال آنتی‌بیوتیک، مسکن‌های قوی، داروهای ضد روان‌پریشی (نئوپینکویتول و‌‌ آنتی‌دپرسانت) و داروهای ضد تشنج (کاربامازپین) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- به دليل اثر كوتاه مدت دارو، طي 10-5 دقيقه بعد از انفوزيون وريدي هيچ اثر ضددردي باقي نمي ماند. براي تسكين درد بعد از عمل جراحي بايد از ضددرد ‌هاي ديگر استفاده نمود. 2- اين دارو بايد در لوله‎ وريدي نزديك به بدن بيمار تزريق گردد و بعد از اتمام تزريق، باقي مانده دارو در لوله وريدي بايد پاك سازي شود، زيرا تجويز تصادفي دارو (متعاقب تجويز مايعات و دارو‌ هاي ديگر) موجب تضعيف تنفس و سفتي عضلاني در ناحيه قفسه سينه می-‌شود. 3- از تزريق وريدي اين دارو همراه با خون بايد اجتناب شود، زيرا استراز‌ هاي غيراختصاصي در خون موجب خنثي شدن دارو مي گردند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه