جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رمیفنتانیل-هاسپیرا 1م گ ویال

REMIFENTANIL (HOSPIRA) 1MG VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: REMIFENTANIL INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 1 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی (Contraindicated)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 1م گ ویال برای درمان بیماری‌های مانند درد شدید، بیهوشی، بی قراری و اضطراب استفاده می‌شود.
موارد مصرف

اين دارو به عنوان عامل كمكي براي القا و حفظ بي هوشي عمومي در اعمال جراحي و به عنوان عامل ضددرد در مراقبت‌ هاي بي هوشي و برای بي حسي‎ هاي موضعي و ناحيه ‌اي استفاده می-‌شود. | رمیفنتانیل-هاسپیرا یک داروی ضد درد قوی است که برای کنترل درد شدید و مزمن استفاده می شود. این دارو به عنوان یک آنالژزیک عمل می کند و معمولاً برای درمان دردهای پس از عمل جراحی، دردهای سرطانی و دردهای ناشی از آسیب عصبی استفاده می شود. همچنین، رمیفنتانیل-هاسپیرا ممکن است در برخی از موارد دیگری نیز تجویز شود، اما همیشه باید توسط یک پزشک تجویز شود و به دستورات و نسخه پزشک پیروی شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 1م گ ویال، باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که دچار بیماری‌های قلبی، کلیوی، سیستم تنفسی، کبدی، یا عوارض غیرمعمول دیگر باشید.

هشدارها

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 1م گ ویال ممکن است عوارضی مانند خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، تنگی نفس، تغییر در ضربان قلب، تغییر در فشار خون، و تشنج را به همراه داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق، پودر، ترکیبی رمیفنتانیل-هاسپیرا 1م گ ویال با داروهای سدوکسوتین، موکسی فلوکساسین، و مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAO) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- به دليل اثر كوتاه مدت دارو، طي 10-5 دقيقه بعد از انفوزيون وريدي هيچ اثر ضددردي باقي نمي ماند. براي تسكين درد بعد از عمل جراحي بايد از ضددرد ‌هاي ديگر استفاده نمود. 2- اين دارو بايد در لوله‎ وريدي نزديك به بدن بيمار تزريق گردد و بعد از اتمام تزريق، باقي مانده دارو در لوله وريدي بايد پاك سازي شود، زيرا تجويز تصادفي دارو (متعاقب تجويز مايعات و دارو‌ هاي ديگر) موجب تضعيف تنفس و سفتي عضلاني در ناحيه قفسه سينه می-‌شود. 3- از تزريق وريدي اين دارو همراه با خون بايد اجتناب شود، زيرا استراز‌ هاي غيراختصاصي در خون موجب خنثي شدن دارو مي گردند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه