جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

رانیتیدین-حکیم

RANITIDINE-HAKIM

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: RANITIDINE TABLET ORAL 150 mg
دسته بندی: ضد تشنج
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص رانیتیدین-حکیم در دوران شیردهی مجاز است (safe).

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص رانیتیدین-حکیم برای درمان بیماری هایی مانند زخم منی و ارجاع شب که در دیواره معده پدید می آیند، دیسپپسی شدید، آسیب معده و ترشح زیاد و احساس درد معده استفاده میشود.
موارد مصرف

رانيتيدين در درمان كوتاه مدت زخم ‌هاي فعال دوازدهه يا زخم‌ هاي فعال و خوش خيم معده، برگشت محتويات معده به مري، پیشگیری از ایجاد زخم معده یا دوازدهه مصرف می شود. | رانیتیدین یک داروی ضد اسید معده است که برای درمان برخی از بیماری ها و شرایط زیر استفاده می شود: 1. زخم معده و دوازدهه: رانیتیدین می تواند به عنوان درمان اولیه و پیشگیری از تجدید زخم معده و دوازدهه استفاده شود. 2. برآوردن علائم اسیدیته معده: این دارو می تواند علائمی مانند سوزش معده، درد معده و عسر هضم را کاهش دهد. 3. برخی از بیماری های مربوط به اسیدیته معده: رانیتیدین ممکن است در درمان بیماری هایی مانند برخی از نوع های گوارشی رفلاکس، آسیدوز معده و آسیدوز راه هوایی مفید باشد. 4. سندرم زولینگر-الیسون: این دارو ممکن است در درمان سندرم زولینگر-الیسون که با افزایش تولید اسید معده همراه استفاده شود. مهم است که قبل از استفاده از رانیتیدین یا هر داروی دیگری، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان برای شرایط خاص شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف قرص رانیتیدین-حکیم باید به پزشک در مورد بیماری های قلبی، فشار خون بالا، بیماری کبد، بیماری کلیوی، آسم و حساسیت به داروها یا غذاها، داروهای دیگری که استفاده میکنید، بارداری یا شیردهی اطلاع داد.

هشدارها

قرص رانیتیدین-حکیم ممکن است عوارضی مانند سردرد، سرخوشی صورت، ضعف عمومی، سرگیجه، اختلالات گوارشی، نفخ، یبوست، دلپیچه، تهوع، استفراغ، اسهال، خواب آلودگی و ریزش مو داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص رانیتیدین-حکیم با داروهایی مانند آنتی‌هیستامین‌ها، آنتی‌سیکوتیک‌ها، آنتی‌کولینرژیک‌ها، سیمتیدین، پروکلورپرازین و ایزوکاربوکسازید تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

كشيدن سيگار موجب كاهش اثر اين دارو می‌ شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIAMOX 500 MG INJ
طریقه مصرف : وریدی
آمپول دیامکس 500 میلی گرم
طریقه مصرف : وریدی
اپی ستام
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100 م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه