جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوهگزول 350

IOHEXOL (LOGHMAN) 350MG I/ML 200ML VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 350 mg/1mL 200MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق آیوهگزول 350 برای درمان بیماریهایی مانند آستم، التهاب ریه، برونشیت مزمن، تعفن ریه و عفونت سیستم تنفسی استفاده میشود.
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوهگزول 350 یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان بیماری های التهابی و دردناک مانند التهاب مفاصل، آرتروز، التهاب عضلات و مفاصل، التهاب تاندون، التهاب پهلوی عضلانی، التهاب پهلوی مفصلی و درد عضلانی استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان بیماری هایی مانند آنکیلوزینگ سپینال، آرتریت روماتوئید، آرتریت جوانان و درد پس از عمل جراحی استفاده شود. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که آیا این دارو برای شما مناسب است یا خیر.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوهگزول 350 باید به پزشک اطلاع داده شود در صورتی که دچار حساسیت به تزریق داروهای دیگر بوده باشید، داروهایی که در حال استفاده از آن هستید، بیماریهای حال حاضر یا گذشته مانند دیابت، فشار خون بالا، کبد یا مشکلات کلیوی، بیماریهای قسمت قلبی و عروقی یا اختلالات خونی.

هشدارها

برخی از عوارض تزریق آیوهگزول 350 شامل مسائل گوارشی مانند تهوع، استفراغ و اسهال، سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، تشنج، تغییر رنگ ادرار، تغییر روند خونریزی و التهاب محل تزریق میتواند باشد.

تداخل دارویی

تزریق آیوهگزول 350 با داروهای مانند مسدود کننده های بتا، لیتیوم، آمیودارون، قرص های ضد روماتیسمی، دیگوکسین، دیورتیک ها، وارفارین و داروهای آنتی‌عفونی تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه