جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوهگزول 300 - 50 م ل

IOHEXOL (PASTEUR) 300MG I/ML 50ML VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 300 mg/1mL 50MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق آیوهگزول 300 - 50 میلی‌لیتر برای درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، ادم جلدی یا ریه ای، قلب چربی آلود، سندروم کوشینگ، بیماری معده و روده، اختلالات کلیوی مانند نقص ادرار، سفت شدن عضلات قلب و کرستروفوبی اندورانت ناشی از هایپرترفی سلولی و تورم استفاده می شود.
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوهگزول 300 - 50 میلی‌گرم یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان بیماری‌های التهابی و دردناک مانند التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتروز، التهاب عضلات و مفاصل، التهاب پوست و بافت نرم، درد عضلانی و استئوآرتریت استفاده می‌شود. همچنین ممکن است در درمان درد و التهاب پس از عمل جراحی و آسیب‌های ورزشی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهنمایی را در خصوص استفاده از آیوهگزول در شرایط خاص خود دریافت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف آیوهگزول 300 - 50 میلی‌لیتر، باید به پزشک در مورد وضعیت سلامتی، بیماری‌های قلبی یا کلیوی، تاریخچه حساسیت به دیورتیک‌ها، داروهای مصرفی و داروهای گیاهی که استفاده می‌کنید، اطلاع داد.

هشدارها

مصرف آیوهگزول 300 - 50 میلی‌لیتر می‌تواند عوارضی نظیر کمبود پتاسیم و سدیم، دیس الکترولیتی، خشکی، تشدید وضعیت هیپراکالمی، نارسایی کاردیوواسکولر، اختلالات ایجاد شده توسط لیتیم، دیگوکسین و برگ‌های داغ در نتیجه حساسیت بیشتر در پوست و آفتاب سوختگی، سندروم استوک‌وال به همراه تهوع و استفراغ، سفت یا درد شدید عضلانی و اختلال عملکرد کلیه‌ها داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق آیوهگزول 300 - 50 میلی‌لیتر با داروهایی مانند لیتیم، دیگوکسین، دیورتیک‌های تیازیدی، کلرپرومازین، کلرال‌هیدرات، کربنیک آنهیدراز، آمفوتریسین‌ب و با برخی دیگراز داروها تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه