جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلوکونازول 150

FLUCONAZOLE (CHEMIDAROU) 150MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUCONAZOLE CAPSULE ORAL 150 mg
دسته بندی: ضد قارچ ها
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کپسول فلوکونازول 150 برای درمان بیماری‌هایی مانند: عفونت های قارچی وابسته به کاندیدا مانند کاندیدیازیس عروقی و کاندیدومایکوزیس دستگاه تنفسی، عفونت های قارچی دستگاه قلب و عروق و دستگاه گوارش، عفونت های قارچی دستگاه تناسلی.
موارد مصرف

فلوكونازول در درمان عفونت هاي قارچي د‌هان وحلق، مري، پوست،واژن و عفونت هاي سيستميك ناشي از كانديدياز، کوکسیدیوایدومایکوز و کریپتوکوکوز،براي پيشگيري از عود مننژيت كريپتوكوكي در بيماران مبتلا به ايدز و پيشگيري از بروز عفونت هاي قارچي در بيماران تحت درمان با پرتودرماني يا داروهای سیتوتوكسيك مصرف می شود. اين دارو ممكن است به عنوان جايگزين آمفوتريسين در درمان عفونت هاي كريپتوكوكي نيز مصرف شود. | فلوکونازول 150 یک داروی ضد قارچ است که برای درمان عفونت های قارچی مختلف استفاده می شود. برخی از بیماری هایی که ممکن است با استفاده از فلوکونازول 150 درمان شوند عبارتند از: 1. عفونت های قارچی دستگاه تنفسی مانند عفونت های قارچی ریه و عفونت های قارچی مجاری تنفسی بالا (مانند سینوزیت قارچی و عفونت های قارچی گلو و حلق). 2. عفونت های قارچی پوست و ناخن مانند عفونت های قارچی پوست (مانند کاندیدیاز پوستی) و عفونت های قارچی ناخن (مانند انواع درماتوفیتی ها). 3. عفونت های قارچی دستگاه گوارش مانند عفونت های قارچی مخاطی دهان و عفونت های قارچی مخاطی معده و روده. 4. عفونت های قارچی دستگاه تناسلی مانند عفونت های قارچی مهبل (مانند کاندیدیاز مهبلی) و عفونت های قارچی ادراری (مانند کاندیدیاز ادراری). مهم است که قبل از استفاده از فلوکونازول 150 با پزشک خود مشورت کنید تا دستورالعمل های درست درمانی را دریافت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

مواردی که قبل از مصرف کپسول فلوکونازول 150 باید به پزشک اطلاع دهید عبارتند از: حساسیت یا واکنش نامطلوب به فلوکونازول یا دیگر ضد قارچ‌ها، مصرف همزمان دیگر داروها و محصولات طبیعی، بارداری یا شیردهی، بیماری‌های پایدار (مانند نارسایی کبدی و کلیه‌ای).

هشدارها

عوارضی که ممکن است در اثر مصرف کپسول فلوکونازول 150 رخ دهد عبارتند از: تهوع، استفراغ، سردرد، اسهال، حساسیت به دارو، عوارض پوستی مانند آبریزش و خارش، تغییرات در آزمایشات خونی و آزمایش کبد.

تداخل دارویی

کپسول فلوکونازول 150 با داروهای زیر تداخل دارد: وارفارین، سیساپرایدون، فنوبربیتال، کاربامازپین.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIFLUCAN 200 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN 50ML X1 VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN IV 50 ML
طریقه مصرف : وریدی
Fluconazole -2 mg/ml , 100ml-INJECTION-PARENTERAL
طریقه مصرف : وریدی
FLUOCONAZOLE 100 ML
طریقه مصرف : وریدی
VFAND 200 MG TAB
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه