جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلوکونازول 50م گ کپسول

FLUCONAZOLE 50MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUCONAZOLE CAPSULE ORAL 50 mg
دسته بندی: ضد قارچ ها
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کپسول فلوکونازول 50م گ برای درمان عفونت‌های قارچی نظیر عفونت های قارچی دهان و جامدادی، عفونت های قارچی مهبل، قارچ‌های پوستی و عفونت های قارچی گوارشی استفاده میشود.
موارد مصرف

فلوكونازول در درمان عفونت هاي قارچي د‌هان وحلق، مري، پوست،واژن و عفونت هاي سيستميك ناشي از كانديدياز، کوکسیدیوایدومایکوز و کریپتوکوکوز،براي پيشگيري از عود مننژيت كريپتوكوكي در بيماران مبتلا به ايدز و پيشگيري از بروز عفونت هاي قارچي در بيماران تحت درمان با پرتودرماني يا داروهای سیتوتوكسيك مصرف می شود. اين دارو ممكن است به عنوان جايگزين آمفوتريسين در درمان عفونت هاي كريپتوكوكي نيز مصرف شود. | فلوکونازول 50 میلی گرم کپسول یک داروی ضد قارچ است که برای درمان بیماری های قارچی مختلف استفاده می شود. برخی از این بیماری ها عبارتند از: 1. عفونت های قارچی دستگاه تنفسی مانند عفونت های قارچی ریه و عفونت های قارچی مرتبط با آسپرژیلوس (Aspergillus). 2. عفونت های قارچی پوست و ناخن مانند کاندیدیازیس (Candidiasis) و داکتیلیت (Onychomycosis). 3. عفونت های قارچی دستگاه گوارش مانند کاندیدیازیس مری (Esophageal Candidiasis) و کاندیدیازیس معده (Gastric Candidiasis). 4. عفونت های قارچی دستگاه ادراری مانند عفونت های قارچی مجاری ادراری (Urinary Tract Infections). 5. عفونت های قارچی جنسی مانند کاندیدیازیس تناسلی (Genital Candidiasis). مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید تا دوز و مدت زمان استفاده مناسب را برای شما تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف کپسول فلوکونازول 50م گ، به پزشک اطلاع دهید اگر دچار حساسیت به داروهای ضد قارچ باشید، به درمانگران خود اطلاع دهید و در صورت مصرف همزمان داروهای دیگر، از آنها خبر دهید.

هشدارها

کپسول فلوکونازول 50م گ ممکن است عوارض ناخواسته نظیر سردرد، مشکلات گوارشی، حساسیت پوستی، سردرد ناشی از تشدید عوارض میگرنی و تغییر طعم در دهان داشته باشد.

تداخل دارویی

کپسول فلوکونازول 50م گ ممکن است با داروهای وارفارین، سیساپراید، ترامادول و ایزونیازید تداخل داشته باشد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIFLUCAN 200 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN 50ML X1 VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN IV 50 ML
طریقه مصرف : وریدی
Fluconazole -2 mg/ml , 100ml-INJECTION-PARENTERAL
طریقه مصرف : وریدی
FLUOCONAZOLE 100 ML
طریقه مصرف : وریدی
VFAND 200 MG TAB
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه