جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

فلوسینولون استات 0025درصد کرم

FLUOCINOLONE ACETONIDE 0.025percent 15G CREAM

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: FLUOCINOLONE ACETONIDE CREAM TOPICAL 0.025 % 15GRAM
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کرم

نحوه مصرف:

موضعی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کرم فلوسینولون استات 0025درصد کرم در دوران شیردهی به طور کلی ایمن است، اما در صورت استفاده در مناطق گسترده از بدن یا در دسته یا وجود زخم یا صافی باز ایمن نیست.

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کرم فلوسینولون استات 0025درصد کرم در درمان بیماری هایی نظیر اگزما، درماتیت قهوه ای، درماتیت تماسی و درماتیت بخش هومیدانی استفاده میشود.
موارد مصرف

فلوئوسينولون در درمان علامتي اختلالات آلرژیک و يا التهابي پوست نظير اگزما، انواع درماتيت، پسوريازيس و نيش حشرات به كار می ‌رود. | کرم فلوسینولون استات 0.025٪ یک کرم ضد التهاب قوی است که برای درمان برخی از بیماری های پوستی استفاده می شود. این کرم معمولا برای درمان علائم التهابی مانند خارش، قرمزی، تورم و تحریک پوست استفاده می شود. برخی از بیماری هایی که ممکن است با استفاده از این کرم درمان شوند عبارتند از: اگزما، درماتیت، پسوریازیس، آکنه، خارش پوستی و تحریک پوستی. با این حال، قبل از استفاده از این کرم، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا تشخیص درستی برای بیماری شما قرار دهد و راهنمایی لازم را برای استفاده از این کرم بدهد.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کرم فلوسینولون استات 0025درصد باید به پزشک اطلاع داده شود اگر تاریخچه حساسیت به استروئیدها، عفونت قارچی بچه ها، باکتری یا ویروسی، عفونت اپیدرم راش و ترشح زیاد ōزین داشته باشید.

هشدارها

این کرم ممکن است عوارضی نظیر خارش، سوزش، تحریک پوست و ترشح چرک در منطقه استفاده شده را داشته باشد. همچنین در صورت نیاز به مصرف بلند مدت ممکن است عوارض جدی‌تری نظیر ریزش مو، پوست نازک تر و تحریک در پوست را داشته باشد.

تداخل دارویی

در صورت استفاده همزمان با داروهای ضدعفونی کننده قارچ، گاهگاهی میتواند تداخل داشته باشد.

نکات قابل توصیه

1- از به كاربردن پوشش و يا پانسمان روي ناحيه تحت درمان با فلوئوسينولون باید خودداري شود. 2- از تماس دارو با چشم ‎‌ها باید اجتناب شود. 3- قبل از شيردهي از استفاده اين دارو روي بافت پستان خودداري شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه