جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

هیدروکورتیزون-عماد

HYDROCORTISONE-EMAD

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: HYDROCORTISONE ACETATE CREAM TOPICAL 1 % 15GRAM
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کرم

نحوه مصرف:

موضعی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کرم هیدروکورتیزون-عماد در درمان بیماری هایی مانند اگزما، درماتیت آتوپیک، درماتیت کانتاکتی و پوکنگ پروستات استفاده می شود.
موارد مصرف

این دارو برای پيشگيري و درمان عفونت هاي خارجي مجراي كانال گوش، پيشگيري و درمان التهاب مزمن گوش، اگزماتوئيد خارجي، پيشگيري و درمان اوتيت سبورئيك خارجي مصرف می شود. | هیدروکورتیزون-عماد یک داروی کورتیکواستروئید است که در درمان بسیاری از بیماری‌ها و شرایط پزشکی استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهابات مفصلی: هیدروکورتیزون-عماد می‌تواند در درمان التهابات مفصلی مانند آرتریت روماتوئید، آرتریت مفصلی، آرتریت گوتی و بیماری بیشه‌کیست استفاده شود. 2. بیماری‌های التهابی ریوی: این دارو ممکن است در درمان بیماری‌هایی مانند آسم، برونشیت مزمن و بیماری‌های التهابی ریوی دیگر مفید باشد. 3. بیماری‌های پوستی: هیدروکورتیزون-عماد می‌تواند در درمان بیماری‌های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، درماتیت آتوپیک و لوپوس اریتماتوس سیستمیک استفاده شود. 4. بیماری‌های التهابی گوارشی: این دارو ممکن است در درمان بیماری‌هایی مانند کولیت التهابی و بیماری کرون استفاده شود. 5. بیماری‌های آلرژیک: هیدروکورتیزون-عماد می‌تواند در درمان بیماری‌های آلرژیک مانند آلرژی‌های موسمی، آلرژی‌های غذایی و آلرژی‌های دارویی مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از هیدروکورتیزون-عماد، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کرم هیدروکورتیزون-عماد باید به پزشک در مورد هرگونه حساسیت قبلی یا عوارض مزمن نظیر عفونت پوست، دیابت، تروما یا آسیب به پوست اطلاع داد.

هشدارها

بین عوارض کرم هیدروکورتیزون-عماد می توان به تحریک پوستی، خشکی و لکه های رنگی پوست اشاره کرد. همچنین استفاده طولانی مدت از این کرم می تواند باعث کاهش کمربند چربی محل استفاده گردد.

تداخل دارویی

کرم هیدروکورتیزون-عماد با داروها مانند کتریزین، لوراتادین و دیگر ضدهیستامین‌ها تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

- در صورت عفونت گوشي درمان نشده يا سوراخ بودن پرده گوش دارو با احتیاط مصرف گردد. 2- به منظور برقراري بهترين سطح تماس بين دارو و منطقه عفوني در گوش، بايد قبل از مصرف دارو گوش از سرومن و ترشحات توسط پزشك به دقت پاك گردد. 3- محلول هاي گوشي را مي توان مستقيماً به داخل مجرای گوش تجويز کرد يا از يك گاز اشباع شده با محلول كه مي تواند قبل از وارد شدن به مجراي گوش یا بعد از ورود اشباع گردد، استفاده کرد. این گاز پس از 24 ساعت خارج مي گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه