جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد

HYDROCORTISONE-MEDIPHARM 1percent 15G OINT

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: HYDROCORTISONE ACETATE OINTMENT TOPICAL 1 % 15GRAM
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

پماد

نحوه مصرف:

موضعی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف پماد هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد در دوران شیردهی اطمینان بسیاری ندارد و در صورت لزوم باید توسط پزشک معالج تصمیم گرفته شود.

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

پماد هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد در درمان بیماری هایی مانند اگزما، درماتیت، روزئاسه، پسوریازیس و خارش استفاده میشود.
موارد مصرف

این دارو برای پيشگيري و درمان عفونت هاي خارجي مجراي كانال گوش، پيشگيري و درمان التهاب مزمن گوش، اگزماتوئيد خارجي، پيشگيري و درمان اوتيت سبورئيك خارجي مصرف می شود. | هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد یک کرم ضد التهاب است که حاوی هیدروکورتیزون است. این دارو برای درمان برخی از بیماری های پوستی مانند التهاب های پوستی، درماتیت، آکنه، خارش و سوختگی های خفیف استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان برخی از بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید و آرتریت مفصلی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص شما تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف پماد هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد باید به پزشک در مورد حساسیت های قبلی، بارداری یا شیردهی، استفاده همزمان از سایر داروها و همچنین مشکلات پوستی موجود اطلاع داد.

هشدارها

عوارض و هشدارهایی که پماد هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد میتواند داشته باشد شامل قرمزی و خارش پایدار، نسوج نامنظم پوست، عفونت پوست، افزایش ریسک عفونت، ضخیم شدن و افزایش خطر تشکیل زخم میشود.

تداخل دارویی

پماد هیدروکورتیزون- مدیفارم 1 درصد با داروهای ضد قارچ قدیمی، داروهای ضدباکتری، داروهای ضد ویروس و همچنین داروهایی که ممکن است پوست را آسیب برسانند تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

- در صورت عفونت گوشي درمان نشده يا سوراخ بودن پرده گوش دارو با احتیاط مصرف گردد. 2- به منظور برقراري بهترين سطح تماس بين دارو و منطقه عفوني در گوش، بايد قبل از مصرف دارو گوش از سرومن و ترشحات توسط پزشك به دقت پاك گردد. 3- محلول هاي گوشي را مي توان مستقيماً به داخل مجرای گوش تجويز کرد يا از يك گاز اشباع شده با محلول كه مي تواند قبل از وارد شدن به مجراي گوش یا بعد از ورود اشباع گردد، استفاده کرد. این گاز پس از 24 ساعت خارج مي گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه