جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

هیدروکینون- مدیفارم 4درصد

HYDROQUINONE-MEDIPHARM 4percent 30G TOP CREAM

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: HYDROQUINONE CREAM TOPICAL 4 % 30GRAM
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کرم

نحوه مصرف:

موضعی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کرم هیدروکینون- مدیفارم 4درصد در دوران شیردهی ممنوع نیست اما بهتر است با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کرم هیدروکینون- مدیفارم 4درصد برای درمان بیماری هایی مانند لکه های پیگمانتی (از جمله کک آلوپسی و ملانوما)، کک کرویسون (کک روزهای جمعه) و کک سونوملار I و II (کک جلدی و ناشی از آفتاب) استفاده می‌شود.
موارد مصرف

موارد مصرف: هيدروكينون براي كاهش موقت زيادي رنگ دانه پوست در مواردي مانند كك و مك، كلوآسما و ملاسما، لنتيگوي دوران پيري و ساير حالات افزایش ناخواسته رنگ-دانه ملانين مصرف می ‌شود. | هیدروکینون- مدیفارم 4درصد یک ماده فعال است که در درمان برخی از مشکلات پوستی استفاده می شود. این محصول معمولاً برای درمان لکه های تیره پوستی ناشی از مکانیسم های مختلف مانند لکه های خورشیدی، لکه های قهوه ای، لکه های پیری و لکه های پس از التیام جراحی استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان مشکلات پوستی دیگر مانند ملانوما، پیگمانتاسیون غیرعادی و مشکلات پوستی مرتبط با مصرف داروها نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از هر محصولی، توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص شما تعیین کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کرم هیدروکینون- مدیفارم 4درصد باید به پزشک اطلاع داد در صورت:

هشدارها

کرم هیدروکینون- مدیفارم 4درصد ممکن است عوارضی مانند سوزش، خارش، قرمزی، تحریک و خشکی پوست، تیرگی پوست، تغییر رنگ پوست به غیر از نقاط مورد نظر و تورم شدید داشته باشد. همچنین، ممکن است نتایج نامطلوبی از جمله عدم تحسین رنگ پوست تحت تأثیر قرار گیرد.

تداخل دارویی

کرم هیدروکینون- مدیفارم 4درصد با مواد آلفا هیدروکسی اصلاح شده (AHAs)، بنزویل پراکساید و رتینوئیدها (مانند ترتینوئین و ایزوترتینوئین) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- از تماس دارو با چشم‎‌ ها اجتناب شود. 2- محافظت در برابر نور خورشيد در طول درمان ضروری است. 3- روي پوست ملتهب يا صدمه ديده نبايد مصرف شود. 4- در صورت بروز خارش، تاول، تحريك پوست يا بثورات جلدي مصرف دارو قطع شود. 5- براي ایجاد اثر درمانی ممكن است چندين هفته زمان لازم باشد. اثر دارو به مدت 6-2 ماه پس از قطع درمان نيز باقي مي ماند. با این وجود درصورت عدم بهبودي پس از دو ماه، درمان بايد قطع شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه