جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

هیدروکسی زین-عماد

HYDROXYZINE-EMAD

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: HYDROXYZINE HYDROCHLORIDE SYRUP ORAL 10 mg/5mL 120MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

شربت

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف شربت هیدروکسی زین-عماد در دوران شیردهی محدودیت دارد و باید با پزشک مشورت شود.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

شربت هیدروکسی زین-عماد در درمان بیماری‌های مانند التهاب مفاصل روماتوئید، آرتریت ایدیوپاتیک جوانان، آرتروز، جراحی عمده و زخم‌ها، سندرم رینو و ریو، و دردهای مفصلی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

هيدروكسي زين در درمان اضطراب و تنش عصبي، به عنوان آرام بخش قبل از بیهوشي عمومي، كاهش علائم قطع مصرف مواد مخدر و الكل، كنترل خارش هاي آلرژیک از جمله كهير مزمن و كنترل تهوع و استفراغ مصرف می شود. | هیدروکسی زین-عماد یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالت های مختلف استفاده می شود. این دارو معمولاً برای کاهش التهاب، درد و تورم در بیماری های مانند التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتروز، آنکیلوزینگ سپتیک، درد عضلانی و مفصلی، درد پس از عمل جراحی و آسیب های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، هیدروکسی زین-عماد ممکن است در برخی از موارد برای کاهش تب و التهاب در عفونت های تنفسی و عفونت های دیگر نیز تجویز شود. با این حال، قبل از استفاده از هر دارویی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که این دارو برای شرایط خاص شما مناسب است.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف شربت هیدروکسی زین-عماد، باید به پزشک درباره تاریخچه بیماری، داروهای مصرفی، وضعیت بارداری یا شیردهی، و علائم بهبود یا تغییر بدتر بیان شود.

هشدارها

بین عوارض شربت هیدروکسی زین-عماد ممکن است اختلال در کبد، خونریزی معده و روده، تهوع و استفراغ، اسهال، اختلالات کلیوی، و واکنش‌های حساسیتی مانند جوش صورتی باشد.

تداخل دارویی

شربت هیدروکسی زین-عماد با داروهای آنتی‌کوآگولانت، مثبت کننده‌های لخته‌ای، مهارکننده‌های مهارکننده پمپ پروتون، استروئیدها، و داروهای ضد التهاب دیگر تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- در صورت بروز خواب ‎آلودگي، از انجام كارهايي كه نیاز به هوشياري دارند از جمله رانندگی، خودداري شود. 2- در نارسايي كليه مقدار مصرف روزانه به نصف و در نارسايي كبد به يك سوم كاهش مي يابد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه