جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

یدوکینول

IODOQUINOL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IODOQUINOL TABLET ORAL 210 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص یدوکینول در دوران شیردهی محدودیت دارد. /محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص یدوکینول در درمان بیماری های هیپرتیروئیدی، استئوپروزیس، بیماری های تیروئید و برای درمان بعضی انواع سرطان استفاده میشود. /تگ های بیماری: هیپرتیروئیدی، استئوپروزیس، بیماری های تیروئید، سرطان.
موارد مصرف

يدوكينول به تنهايي در درمان آميبياز رود‌ه ‌اي در ناقلين بدون علامت كيست آميب و همراه با مترونيدازول در درمان آميبياز حاد مصرف می ‌شود. اين دارو همچنين به عنوان انتخاب دوم در درمان بالانتيدياز مصرف می ‌شود. | یدوکینول یدوکینول یک داروی ضد عفونی است که به عنوان یک ماده ضد میکروبی و ضد قارچ استفاده می شود. این دارو برای درمان برخی از بیماری های پوستی مانند عفونت های قارچی پوست، عفونت های باکتریایی پوست، عفونت های ویروسی پوستی و عفونت های قارچی ناخن استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان برخی از عفونت های قارچی و باکتریایی دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شما تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص یدوکینول باید به پزشک در مورد هر گونه تاریخچه حساسیت به این دارو، بیماری های کلیوی، بیماری های تیروئید، و مصرف همزمان داروهای دیگر اطلاع داد. /نکات قابل توضیح: پیش مصرف.

هشدارها

قرص یدوکینول ممکن است عوارضی مانند تهوع، استفراغ، اسهال، خارش، آسیب کبدی و کم خونی ناشی از کاهش تولید سلول های خون را داشته باشد. /نکات قابل توضیح: عوارض و هشدارها.

تداخل دارویی

قرص یدوکینول با داروهای وارفارین، دیگوکسین، لیتیوم و دیگر داروهای متابولیزه توسط آنزیم CYP3A4 تداخل دارد. /نکات قابل توضیح: تداخل دارویی با داروهای دیگر.

نکات قابل توصیه

1- براي كاهش تحريك گوارشي بعد از غذا مصرف گردد. 2- در صورت بروز تاري ديد يا هرگونه اختلال بينایي بايد احتياط كرد. 3- در طول مصرف يدوكينول و تا 6 ماه بعد از درمان با اين دارو، ممكن است در پاسخ آزمون ‌هاي تيروئيد اختلال ديده شود. 4- درمان طولاني مدت با اين دارو توصيه نمی ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه