جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آیوهگزول 240

IOHEXOL (LOGHMAN) 240MG I/ML 10 ML VIAL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: IOHEXOL INJECTION PARENTERAL 240 mg/1mL 10MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی دارد. (Fa)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

آیوهگزول ۲۴۰ برای کنترل و درمان آسم، برونشیت مزمن و انسداد مزمن مجاری هوایی استفاده می شود. (Fa)
موارد مصرف

ايوهگزول از راه داخل نخاعي براي ميلوگرافي ناحيه سينه، گردن، كمر و تمامي ستون فقرات (استاندارد يا توموگرافي كامپيوتري)، از راه داخل عروقي براي آنژيوكارديوگرافي، آنژيوگرافي، آئورتوگرافي، آرتريوگرافي، ونوگرافي، اوروگرافي دفعي، توموگرافي كامپيوتري مغز و بدن، هرنيوگرافي، از راه داخل مجرا براي پانكراتوگرافي برگشتي، كولانژيوپانكراتوگرافي برگشتي، و از راه داخل مايع سينوويال براي آرتروگرافي مفصل، از راه خوراكي، براي توموگرافي كامپيوتري شكم و راديوگرافي دستگاه گوارش مصرف می ‌شود. | آیوهگزول 240 (ایزوترتینوئین) یک داروی مصرف داخلی است که برای درمان برخی از بیماری های پوستی استفاده می شود. این دارو به عنوان درمان اصلی برای جوانان و بزرگسالان مبتلا به جوانان و بزرگسالان استفاده می شود. این دارو معمولاً برای درمان آکنه شدید و مقاوم به سایر درمان ها استفاده می شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق آیوهگزول ۲۴۰ باید به پزشک در مورد تاریخچه آلرژی، داروهای مصرفی، بیماری‌های مزمن، بارداری و شیردهی، درمان های در حال حاضر، و وضعیت پزشکی کنونی خود اطلاع داد. (Fa)

هشدارها

ممکن است عوارض شامل احساس سردرد، ضعف، تهوع، استفراغ، افزایش بیش از حد ترانسآمیناز‌ها، رنگ زردی پوست (یرقان)، آنافیلاکسی و واکنش‌های آلرژیک باشد. (Fa)

تداخل دارویی

تزریق آیوهگزول ۲۴۰ با داروهای ضدافسردگی مانند مونوآمین اکسیدازهای مانع عود انتخابی، تیوریدازین‌ها یا عوامل ضدافسردگی دیگر تداخل دارد. (Fa)

نکات قابل توصیه

1- در افراد داراي حساسيت به پني‎سيلين يا سابقه آلرژي و بيماري آسم يا نارسايي كليه با احتياط مصرف شود. 2- دو ساعت قبل از آزمايش بيمار بايد از خوردن خودداري كند، فقط مي توان در صورت لزوم از مايعات استفاده كرد. 3- با مصرف اين دارو احتمال بروز تداخل در آزمايش تيروئيد وجود دارد. 4- پس از مصرف دارو از تحرك زياد بيمار جلوگيري شود. 5- قطع موقتي شيردهي (حداقل 24 ساعت) بعد از تجويز دارو توصيه می ‌شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه