جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

آزیترومایسین آریا

AZITHROMYCIN ARYA

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: AZITHROMYCIN CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول آزیترومایسین آریا در دوران شیردهی محدودیت دارد.

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول آزیترومایسین آریا برای درمان بیماری‌هایی همچون عفونت‌های تنفسی، جلدی و باکتریایی مانند عفونت‌های گوش‌، تنفسی بالا و پایین، آنتروتییت باکتریال، پنومونی، تونسیلیت، تونسیلوفاریانژیت و آمبولوز تونسیلار استفاده می‌شود.
موارد مصرف

آزيترومايسين در درمان عفونت هاي مجاري تنفسي، التهاب گوش مياني، عفونت هاي پوست و بافت هاي نرم، عفونت-هاي تناسلي بدون درگیری كلاميديايي و التهاب غيرگونوكوكي پيشابراه مصرف می شود. | آزیترومایسین آریا یک آنتی‌بیوتیک است که برای درمان برخی از عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شود. برخی از بیماری‌هایی که ممکن است با استفاده از آزیترومایسین آریا درمان شوند عبارتند از: 1. عفونت‌های تنفسی: مانند عفونت‌های بالایی و پایینی مانند سینوزیت، تنگی نفس، برونشیت، عفونت‌های حاد و مزمن ریه و عفونت‌های گوش و حلق. 2. عفونت‌های پوستی و بافت نرم: مانند آکنه، زخم‌های عفونی، سلولیت، آبله، لنفادنیت و آبسه. 3. عفونت‌های مجاری ادراری: مانند التهاب مجاری ادراری، التهاب کلیه و التهاب پروستات. 4. عفونت‌های جنسی: مانند کلامیدیا، گونوره و سیفیلیس. 5. عفونت‌های چشمی: مانند التهاب پلک، کراتیت و کانژنکتیویت. مهم است که قبل از استفاده از آزیترومایسین آریا، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شما تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول آزیترومایسین آریا، باید به پزشک درباره تاریخچه بیماری‌های قلبی، کلیوی، کبدی، عصبی، عضلانی، تنفسی، دوران بارداری و شیردهی، داروهای دیگری که مصرف می‌کنید و همچنین حساسیت‌های دارویی خودتان اطلاع دهید.

هشدارها

برخی از عوارض کپسول آزیترومایسین آریا شامل سردرد، دل درد، درد معده، اسهال، تهوع و استفراغ، خارش، قرمزی پوست و خار و مربوط به سیستم تنفسی می‌شود.

تداخل دارویی

کپسول آزیترومایسین آریا با داروهایی مانند وارفارین، دریازولید، تریازولامین، اورال کونتراسپتیو‌ها، و نیتروگلیسرین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

نكات قابل توصيه: یک ساعت قبل یا دو ساعت پس از غذا مصرف شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه