جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

کتوکونازول 200 م گ قرص

KETOCONAZOLE 200MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: KETOCONAZOLE TABLET ORAL 200 mg
دسته بندی: ضد قارچ ها
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه از داروها، مطالعات و آزمایشاتی روی حیوانات باردار انجام گرفت و نتایج آن نشان از بی خطری دارو برای جنین بود اما این آزمایشات هنوز به صورت گسترده بر روی نوزاد انسان انجام نشده است و نظر قطعی درباره آن‌ها وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص کتوکونازول 200 میلی گرم در درمان بیماری‌های زیر استفاده می‌شود:
موارد مصرف

كتوكونازول در درمان بلاستوميكوزيز ريوي و منتشر،‌ كانديدياز مقاوم مري، حلق ود‌هان، عفونتهاي كانديديايي دستگاه ادراري، پنوموني،‌ كانديدياز شديد مزمن مخاطي-پوستي وكانديدياز مهبلي-فرجي مصرف میشود. كتوكونازول در درمان پيتي ريازيس ورسيكالر، كچلي بدن، كروموميكوزيس وكوكسيديوئيدوميكوزيس شديد بهعنوان انتخاب دوم، كچلي اندام هاي تحتاني و پاي مقاوم به گريزئوفولوين، ليشمانيوز جلدي، عفونت هاي قارچي ناخن و اطراف آن و پنوموني قارچي، سپتي سمي قارچي و اسپورتريكوزيز منتشر مصرف می شود. | کتوکونازول 200 میلی‌گرم قرص یک داروی ضد قارچ است که برای درمان برخی از عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود. این دارو در درمان عفونت‌های قارچی پوست، مو، ناخن، دهان و تناسلی مانند کاندیدیازیس (عفونت قارچی دهان و مهبل)، داکتیلیت (عفونت قارچی ناخن)، تینیا کروریس (عفونت قارچی پوست) و تینیا ورسیکالر (عفونت قارچی پوست و مو) مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این دارو ممکن است در درمان عفونت‌های قارچی دیگری نیز تجویز شود، اما همواره باید با دستور پزشک مصرف شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص کتوکونازول 200 میلی گرم، باید به پزشک درباره تاریخچه بیماری‌ها، داروهای مصرفی، حساسیت‌ها و مشکلات طبی قبلی اطلاع داد.

هشدارها

قرص کتوکونازول 200 میلی گرم ممکن است باعث عوارضی مانند تهوع، استفراغ، اسهال، سردرد، خارش و قرمزی پوست، و تهوع غول‌پیکر شود. همچنین، ممکن است عملکرد کبد را تحت تأثیر قرار دهد.

تداخل دارویی

قرص کتوکونازول 200 میلی گرم با داروهایی مانند وارفارین، سیساپراید، سایکلوسپورین‌ها و میدازولام تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- كتوكونازول بايد همراه باغذا مصرف شود. 2- ازتماس اشكال موضعي دارو با چشم اجتناب شود. 3- عفونت هاي قارچي ممكن است به دوره درمان طولاني نياز داشته باشند. 4- هنگام مصرف موضعي دارو، مقداركافي از دارو بايد درموضع مصرف شود، به طوري كه سطح پوست را بپوشاند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIFLUCAN 200 MG VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN 50ML X1 VIAL
طریقه مصرف : وریدی
DIFLUCAN IV 50 ML
طریقه مصرف : وریدی
Fluconazole -2 mg/ml , 100ml-INJECTION-PARENTERAL
طریقه مصرف : وریدی
FLUOCONAZOLE 100 ML
طریقه مصرف : وریدی
VFAND 200 MG TAB
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه