جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مدروکسی پروژسترون 150 م گ آمپول

MEDROXYPROGESTERONE ACETATE 150MG/1ML AMP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEDROXYPROGESTERONE ACETATE INJECTION, SUSPENSION PARENTERAL 150 mg/1mL 3.3MILLILITER
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

تزریق, سوسپانسیون

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف تزریق، سوسپانسیون مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

تزریق، سوسپانسیون مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول در درمان بیماری هایی مانند نازایی، نارسایی تخمدان، و درمان نارسایی جنسی در زنان استفاده میشود.
موارد مصرف

مدروكسي پروژسترون در درمان سرطان پستان در دوران يائسگي، هيپرپلازي آندومتر و سندرم پلي‎كيستيك تخمدان(PCOS)، درمان كارسينوماي متاستاتيك كليوي، كارسينوماي آندومتر و آندومتريوز، كنترل آمنوره ثانويه، خونريزي ‎‌هاي نامنظم رحم، به عنوان جانشين درماني هورموني در زنان يائسه و نيز ارزيابي ميزان توليد آندروژن و استروژن مصرف می شود. | مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول معمولاً برای درمان بیماری های زنان استفاده می شود. برخی از کاربردهای این دارو عبارتند از: 1. درمان نارسایی تخمدان: مدروکسی پروژسترون ممکن است به عنوان درمان کمکی در نارسایی تخمدان استفاده شود. این دارو می تواند فعالیت تخمدان را تنظیم کند و در برخی موارد بهبود باروری را ایجاد کند. 2. درمان عدم قاعدگی: مدروکسی پروژسترون ممکن است به عنوان درمان کمکی در عدم قاعدگی استفاده شود. این دارو می تواند تنظیم ترشح هورمونی را تسهیل کند و باعث برقراری دوره قاعدگی منظم می شود. 3. درمان عفونت های رحم: مدروکسی پروژسترون ممکن است به عنوان درمان کمکی در عفونت های رحم استفاده شود. این دارو می تواند التهاب را کاهش دهد و بهبود علائم عفونت را ایجاد کند. 4. درمان علائم پیش از قاعدگی: مدروکسی پروژسترون ممکن است به عنوان درمان کمکی در علائم پیش از قاعدگی مانند درد و تورم سینه استفاده شود. این دارو می تواند ترشح هورمونی را تنظیم کند و علائم را کاهش دهد. همچنین، ممکن است در برخی موارد دیگر نیز از مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول استفاده شود. برای استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف تزریق، سوسپانسیون مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول باید به پزشک اطلاع داد وضعیت های مانند بارداری، سابقه بیماری های قلبی یا کبدی، دیابت و سابقه حساسیت را گزارش کنید.

هشدارها

تزریق، سوسپانسیون مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول ممکن است عوارضی مانند درد در محل تزریق، تورم و قرمزی محل تزریق، تغییر رنگ پوست، درد سینه و تهوع و استفراغ داشته باشد.

تداخل دارویی

تزریق، سوسپانسیون مدروکسی پروژسترون 150 میکروگرم آمپول با داروهایی مانند گلیکوکورتیکوئیدها، فنی توئین ها و برخی آنتی‌بیوتیک‌ها تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه