جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مفنامیک اسید 250م کپسول

MEFENAMIC ACID 250MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEFENAMIC ACID CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول مفنامیک اسید 250میلی گرم در دوران شیردهی مجاز است، اما باید با پزشک مشورت شود. (با توجه به پاسخ درخواست شده، باید به صورت فارسی و به صورت خلاصه وصف شوند)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول مفنامیک اسید 250م توسط پزشکان برای درمان بیماریهای مانند التهاب مفاصل، درد عضلانی، التهاب حاد و مزمن و التهاب مفاصل روماتیسمی تجویز میشود. (با توجه به پاسخ درخواست شده، باید به صورت فارسی و به صورت خلاصه وصف شوند)
موارد مصرف

اين دارو در درمان درد‌هاي ملايم تا متوسط و قاعدگي دردناك به كار می ‌رود. | مفنامیک اسید یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تب استفاده می شود و می تواند در درمان بیماری های مختلفی از جمله: - التهاب مفاصل مزمن مانند التهاب مفصل روماتوئید و آرتریت روماتوئید - دردهای عضلانی و استخوانی مانند آرتروز و فیبرومیالژیا - التهابات تنفسی مانند آسم و برونشیت - دردهای ناشی از دندان و عمل جراحی دندان - دردهای ناشی از دوران قاعدگی - دردهای ناشی از آسیب های ورزشی مانند کشیدگی عضلانی و آسیب های ورزشی مفاصل به هر حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص خودتان تعیین کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از استفاده از کپسول مفنامیک اسید 250mg باید به پزشک در صورت مصرف داروهای دیگر، وجود بیماریهای زیر:

هشدارها

کپسول مفنامیک اسید 250م می تواند عوارض ناخواسته مانند سردرد، گیجی، اختلال دستگاه گوارش، تهوع و استفراغ، آلرژی نشان دهد. (با توجه به پاسخ درخواست شده، باید به صورت فارسی و بصورت خلاصه وصف شوند)

تداخل دارویی

کپسول مفنامیک اسید 250میلی گرم با داروهایی مانند وارفارین، متوترکزوا، لیتیوم، متوترکسات، لیتیوم و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID) دارای تداخل است. (با توجه به پاسخ درخواست شده، باید به صورت فارسی و بصورت خلاصه وصف شوند)

نکات قابل توصیه

1- اين دارو نبايد بيش از 7 روز مصرف ‌ شود. 2- دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هرگونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني و خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه