جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مفنامیک اسید-الحاوی

MEFENAMIC ACID-ALHAVI

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEFENAMIC ACID CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول مفنامیک اسید-الحاوی درمان بیماری هایی مانند التهاب مفصل (آرتریت)، التهاب عصب سیاتیک (اسکیاتیکا) و دردهای مرتبط با آمیزش ماهیچه ها (عضلات) استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان درد‌هاي ملايم تا متوسط و قاعدگي دردناك به كار می ‌رود. | مفنامیک اسید یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تب استفاده می شود. برخی از بیماری ها و حالاتی که ممکن است با مفنامیک اسید درمان شوند عبارتند از: - التهاب مفاصل مزمن مانند آرتریت روماتوئید و آرتریت جوانان - دردهای عضلانی و استخوانی مانند آرتروز و فیبرومیالژیا - التهابات تنفسی مانند آسم و برونشیت - التهابات دستگاه گوارش مانند التهاب روده و زخم معده - دردهای قاعدگی شدید - دردهای پس از عمل جراحی - دردهای ناشی از ضربه و آسیب مکانیکی همچنین، مفنامیک اسید ممکن است در برخی از حالات دیگر نیز تجویز شود، اما همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نسخه دارو را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول مفنامیک اسید-الحاوی باید به پزشک در مورد هرگونه بیماری کلیوی، قرنیه، اختلال خونریزی، تاریخچه تشنج، افزایش فشار خون، و مشکلات قلبی گزارش داد.

هشدارها

کپسول مفنامیک اسید-الحاوی میتواند عوارضی نظیر عدم عتاب‌پذیری معده، خونریزی روده، نفخ شکمی، آلرژی، تغییرات پوستی و عوارض کلیوی داشته باشد.

تداخل دارویی

کپسول مفنامیک اسید-الحاوی با برخی از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) دیگر، آنتی کوآژالانت‌ها، دیورتیک‌ها و ممانعت‌کننده‌های آنژیوتانسین II تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو نبايد بيش از 7 روز مصرف ‌ شود. 2- دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هرگونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني و خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه