جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مفنامیک اسید-ناژو

MEFENAMIC ACID-NAJO

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEFENAMIC ACID CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول مفنامیک اسید-ناژو در درمان بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل، دردهای عضلانی-اسکلتی (مانند آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت آنکیلوزان)، دردهای قوزک و التهاب‌های دستگاه تنفسی (مانند آسم و عفونت‌های دستگاه تنفسی) استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان درد‌هاي ملايم تا متوسط و قاعدگي دردناك به كار می ‌رود. | مفنامیک اسید-ناژو یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالت های مختلف استفاده می شود. این دارو به عنوان یک ضد درد و ضد التهاب موثر عمل می کند. برخی از کاربردهای مفنامیک اسید-ناژو عبارتند از: 1. التهاب مفاصل: این دارو می تواند در درمان التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز و جوانان آرتریتیک مفید باشد. 2. درد عضلانی و استخوانی: مفنامیک اسید-ناژو می تواند در کاهش درد عضلانی و استخوانی مانند آرتروز، فیبرومیالژیا و آسیب های ورزشی مفید باشد. 3. درد پس از عمل جراحی: این دارو می تواند در کاهش درد پس از عمل جراحی مانند عمل جراحی زانو، شانه و هیپ مفید باشد. 4. درد دوران قاعدگی: مفنامیک اسید-ناژو می تواند در کاهش درد و علائم دوران قاعدگی مانند درد شدید شکم و کمر مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از این دارو با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را رعایت کنید. همچنین، باید به عوارض جانبی ممکن این دارو توجه کنید و در صورت بروز هرگونه علائم ناخواسته به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول مفنامیک اسید-ناژو باید به پزشک اطلاع داد و در مورد بیماریها، داروهای دیگر، حساسیتها و سوابق پزشکی خود صادقانه گفتگو کنید.

هشدارها

کپسول مفنامیک اسید-ناژو ممکن است عوارضی مانند درد شکم، تهوع، استفراغ، اختلالات گوارشی و نارسایی کلیه ایجاد کند.

تداخل دارویی

کپسول مفنامیک اسید-ناژو با داروهای آسپرین، ایبوپروفن، وارفارین و دیگر داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو نبايد بيش از 7 روز مصرف ‌ شود. 2- دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هرگونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني و خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه