جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مفنامیک اسید 250

MEFENAMIC ACID (CHIMIDAROU) 250MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEFENAMIC ACID CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول مفنامیک اسید 250 در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول مفنامیک اسید 250 در درمان بیماری‌های مانند التهابات مفصلی، دردهای عضلانی-اسکلتی، آرتریت روماتوئید، آرتریت مفصلی، و التهابات زانو استفاده می‌شود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان درد‌هاي ملايم تا متوسط و قاعدگي دردناك به كار می ‌رود. | مفنامیک اسید یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تب استفاده می شود. برخی از بیماری ها و حالاتی که ممکن است با مفنامیک اسید 250 درمان شوند عبارتند از: - التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید و آرتریت جوانان - دردهای عضلانی و استخوانی مانند آرتروز و فیبرومیالژیا - دردهای ناشی از التهابات دندانی و لثه - دردهای ناشی از آسیب های ورزشی مانند کشیدگی عضلات و آسیب های ورزشی مشابه - دردهای ناشی از دوران پریودی (دوران قاعدگی) در زنان - دردهای ناشی از التهابات مربوط به پروستات (پروستاتیت) - دردهای ناشی از التهابات مربوط به مجرای ادراری مانند سنگ کلیه و التهاب مجرای ادراری - دردهای ناشی از التهابات مربوط به روده ها مانند التهاب روده بزرگ (کولیت) و التهاب روده کوچک (ایلئیت) - دردهای ناشی از التهابات مربوط به پوست مانند آکنه و آفتاب سوختگی به هر حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول مفنامیک اسید 250، باید به پزشک در مورد داروهای دیگری که استفاده می کنید، بیماری‌های مزمن، آلرژی ها، بارداری، شیردهی، و ترکیبات خاصی که مصرف می کنید، اطلاع دهید.

هشدارها

عوارض و هشدارهای کپسول مفنامیک اسید 250 شامل عقب نشینی در میزان صفرا، مشکلات گوارشی، زخم‌های گوارشی، خونریزی روده، اختلال در عملکرد کبد و کلیه، افزایش خطر عفونت، و واکنش‌های حساسیتی می‌باشد.

تداخل دارویی

کپسول مفنامیک اسید 250 با مثبت‌کننده‌های اختصاصی سرتونین، لیتیوم، و دیورتیک‌های اسپیرنولاکتون و فوروزماید تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو نبايد بيش از 7 روز مصرف ‌ شود. 2- دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هرگونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني و خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه