جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

مفنامیک اسید 250

MEFENAMIC ACID (MEDIPHARM) 250MG CAP

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MEFENAMIC ACID CAPSULE ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول مفنامیک اسید 250 در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

کپسول مفنامیک اسید 250 در درمان بیماری‌های التهابی مانند التهابات آرتروز، روماتیسمی، التهابات مفصلی، التهابات پوستی و عفونت‌های ناشی از باکتری‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌شود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان درد‌هاي ملايم تا متوسط و قاعدگي دردناك به كار می ‌رود. | مفنامیک اسید یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تب استفاده می شود. برخی از بیماری ها و حالاتی که ممکن است با مفنامیک اسید 250 درمان شوند عبارتند از: - التهاب مفاصل مانند آرتریت روماتوئید و آرتریت جوانان - دردهای عضلانی و استخوانی مانند آرتروز و فیبرومیالژیا - دردهای ناشی از التهابات دندانی و لثه - دردهای ناشی از آسیب های ورزشی مانند کشیدگی عضلات و آسیب های ورزشی مشابه - دردهای ناشی از دوران پریودی (دوران قاعدگی) در زنان - دردهای ناشی از التهابات مربوط به پروستات (پروستاتیت) - دردهای ناشی از التهابات مربوط به مجرای ادراری مانند سنگ کلیه و التهاب مجرای ادراری - دردهای ناشی از التهابات مربوط به روده ها مانند التهاب روده بزرگ (کولیت) و التهاب روده کوچک (ایلئیت) - دردهای ناشی از التهابات مربوط به پوست مانند آکنه و آفتاب سوختگی مهم است که قبل از استفاده از هر دارویی، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را رعایت کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف کپسول مفنامیک اسید 250 باید به پزشک درباره تاریخچه بیماری‌ها، داروهای مصرفی، حساسیت‌ها و وضعیت بارداری یا شیردهی خود اطلاع داد.

هشدارها

کپسول مفنامیک اسید 250 می‌تواند عوارض معده و روده مانند درد معده، تهوع، استفراغ، اسهال و عوارض پوستی مانند طاسی و سوزش ناشی از نور آفتاب را داشته باشد.

تداخل دارویی

کپسول مفنامیک اسید 250 با داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی دیگر، آنتی‌کوآگولان‌ها، داروهای ضدخونریزی، داروهای نفروتوکسیک و موذی، داروهای دیابتی و دیگر داروها تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو نبايد بيش از 7 روز مصرف ‌ شود. 2- دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هرگونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني و خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه