جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

متوپرولول-حکیم 50

METOPROLOL-HAKIM 50

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: METOPROLOL TARTRATE TABLET ORAL 50 mg
دسته بندی: ضد آریتمی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

قرص متوپرولول-حکیم ۵۰ در درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا، آنژین صدری، آریتمی قلبی، اختلالات ریتم قلبی، افسردگی، اضطراب و میگرن استفاده میشود.
موارد مصرف

متوپرولول در درمان آنژين صدري مزمن، كنترل پرفشاری خون و پيشگيري از انفاركتوس مجدد ميوكارد مصرف می شود. | متوپرولول-حکیم 50 یک داروی بتابلاکر است که برای درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. این دارو برای کنترل فشار خون بالا (فشار خون بالا)، آنژین صدری (درد قفسه سینه ناشی از کاهش عرض عروق قلبی) و اختلالات ریتم قلبی مانند آریتمی ها (ضربان قلب نامنظم) استفاده می شود. همچنین، متوپرولول-حکیم 50 ممکن است در درمان برخی از اختلالات قلبی دیگر مانند افسردگی قلبی و افزایش ضربان قلب در ورزشکاران نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی برای شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص متوپرولول-حکیم ۵۰ باید به پزشک در مورد بیماری های قلبی، فشار خون بالا، بیماری های تیروئید، بیماری های ریوی، بیماری های کبدی، بیماری های کلیوی، دیابت، آلرژی ها، داروهای مصرفی و همچنین بارداری و شیردهی اطلاع داد.

هشدارها

قرص متوپرولول-حکیم ۵۰ ممکن است عوارضی مانند خستگی، سردرد، سرگیجه، افزایش وزن، خشکی دهان، اختلالات خواب، افزایش حساسیت به سرما، کاهش جریان خون به دستها و پاها، اختلالات گوارشی و افزایش ضربان قلب داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص متوپرولول-حکیم ۵۰ با داروهایی مانند دیگوکسین، وراپامیل، دیلتیازم، فلوکستین، پاروکستین، سرترالین، فلوکونازول و سیمتیدین تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- اين دارو، پرفشاری خون را درمان نمی کند، بلكه آن را كنترل مي نمايد. لذا مصرف آن ممكن است تا مدت طولانی ضروری باشد. 2- دربيماران مبتلا به ديابت، با مصرف اين دارو علائم افت قندخون ممكن است پوشانده شده. 3- به علت احتمال بروز سرگيجه، خواب آلودگي و منگي، هنگام رانندگي يا كار با وسايلي كه نياز به هوشياري دارند، بايد احتياط نمود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تداپرول
طریقه مصرف : دهانی
ریتمیکس 40
طریقه مصرف : دهانی
ریتمیکس 80
طریقه مصرف : دهانی
سوتاکیم
طریقه مصرف : دهانی
سوتالول
طریقه مصرف : دهانی
سوتالول-شهردارو 40م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه