جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ویتامین آ-تداژل

VITAMIN A-TEDAGEL

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: VITAMIN A CAPSULE, LIQUID FILLED ORAL 50000 [iU]
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

کپسول, مایع پرشده

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

Answer: محدودیت شیردهی.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

Answer: کپسول‌ها و مایع پرشده ویتامین آ-تداژل برای درمان نقص ویتامین آ و کمبود آن در بیماری‌هایی مانند خشکی چشم، عدم تقویت در تاریکی بینایی، کراتیت، انفلاماسیون لاکریمال، زخم‌های صدفی چشم، کشیدگی قرمز رنگ احتمالی و ترک‌های تلفنی ملافه چشمی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

| ویتامین آ-تداژل یک نوع ویتامین آ است که به صورت تداخلی استفاده می شود. این ویتامین در درمان برخی از بیماری ها و مشکلات سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از کاربردهای اصلی ویتامین آ-تداژل عبارتند از: 1. نقص ویتامین آ: ویتامین آ-تداژل برای درمان نقص ویتامین آ در بیمارانی که نمی توانند از طریق رژیم غذایی کافی این ویتامین را دریافت کنند، استفاده می شود. نقص ویتامین آ می تواند منجر به مشکلات چشمی، اختلال در رشد و توسعه، ضعف سیستم ایمنی و مشکلات پوستی شود. 2. بیماری های چشمی: ویتامین آ-تداژل ممکن است در درمان برخی از بیماری های چشمی مانند خشکی چشم، ناشناخته شدن شبانه، التهاب قرنیه و مشکلات دیگر مرتبط با چشم مفید باشد. 3. پیشگیری از بیماری های قلبی: برخی از تحقیقات نشان داده اند که ویتامین آ ممکن است در کاهش خطر بیماری های قلبی مانند ایسکمی قلبی و سکته قلبی مفید باشد. 4. پیشگیری از بیماری های سرطانی: برخی از مطالعات نشان داده اند که ویتامین آ ممکن است در کاهش خطر برخی از بیماری های سرطانی مانند سرطان پستان، سرطان ریه و سرطان پوست مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از ویتامین آ-تداژل، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی برای شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

Answer: قبل از مصرف کپسول‌ها و مایع پرشده ویتامین آ-تداژل، باید به پزشک اطلاع دهید در صورتی که دچار حساسیت به ویتامین آ یا سایر مواد موجود در دارو باشید، داروهای دیگری که استفاده می‌کنید را ذکر کنید و در صورت بارداری یا شیردهی، اطلاع دهید.

هشدارها

Answer: ممکن است عوارض ناخواسته مانند تهوع، استفراغ، اسهال، سردرد و آلودگی دهان رخ دهد. همچنین، مصرف طولانی مدت و دزهای بالا ویتامین آ می‌تواند مسمومیت تجمعی و عوارض جدی مانند آسیب به کبد، مشکلات دید و مشکلات عصبی را ایجاد کند.

تداخل دارویی

Answer: تداخل دارویی کپسول‌ها و مایع پرشده ویتامین آ-تداژل با داروهای ضد تشنج، چربی‌زایی از ماده دیاکسوایتین، استفاده طولانی مدت از آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین و خوراک با کلسیم، سرب، مواد چاق کننده، داروهای سنتز هورمون تیروئید، داروهای خون‌ساز و آرامبخش دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه