جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ویتامین آ 25000حجمی قرص

VITAMIN A 25-000 U TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: VITAMIN A TABLET, CHEWABLE ORAL 25000 [iU]
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص, جویدنی

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص, جویدنی ویتامین آ 25000حجمی قرص در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: پس از مطالعات وسیعی که درباره این گروه از داروها روی زنان باردار انجام شد، هیچگونه خطری در سه ماهه اول بارداری بر روی جنین مشاهده نشد و به همین جهت مصرف آن‌ها در دوران بارداری بلامانع است. به این گروه دارویی داروهای مجاز در دوران بارداری گویند.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

این قرص برای درمان کمبود ویتامین آ، کمبود ویتامین د و درمان و پیشگیری از نقص ویتامین د در کودکان و بزرگسالان استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان خشكي چشم، خشكي اطراف ملتحمه، سایيدگي لايه سطحي قرنيه و زخم سطحي آن، التهاب قرنيه و ملتحمه مصرف مي شود. | ویتامین آ یکی از ویتامین های مهم برای سلامتی بدن است و در درمان برخی از بیماری ها و مشکلات به کار می رود. برخی از کاربردهای ویتامین آ عبارتند از: 1. نقص ویتامین آ: ویتامین آ برای درمان نقص ویتامین آ در بدن استفاده می شود. این نقص می تواند باعث مشکلاتی مانند کاهش دید در شبانه روز، خشکی چشم، سوختگی و التهاب چشم، کاهش سیستم ایمنی بدن و مشکلات پوستی شود. 2. بیماری های چشمی: ویتامین آ می تواند در درمان برخی از بیماری های چشمی مانند خشکی چشم، التهاب چشم و کاهش دید در شبانه روز مفید باشد. 3. پیشگیری از بیماری های قلبی: برخی از تحقیقات نشان داده است که مصرف ویتامین آ می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی مانند ایسکمی قلبی و سکته قلبی مفید باشد. 4. سیستم ایمنی بدن: ویتامین آ می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با عفونت ها و بیماری ها کمک کند. 5. پوست و مو: ویتامین آ می تواند به بهبود سلامت پوست و مو کمک کند و مشکلاتی مانند خشکی پوست، لکه های پوستی و ریزش مو را کاهش دهد. مهم است که قبل از استفاده از هر نوع مکمل ویتامینی، با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش درمانی را برای شرایط خاص خودتان مشخص کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص, جویدنی ویتامین آ 25000حجمی قرص به پزشک در مورد همه داروها، عوارض آلرژیک یا سابقه حساسیت، بیماری های مزمن و همچنین بارداری یا شیردهی اطلاع دهید.

هشدارها

قرص, جویدنی ویتامین آ 25000حجمی قرص ممکن است عوارضی از جمله تهوع، استفراغ، اسهال، خشکی پوست و قرمزی پوست داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص, جویدنی ویتامین آ 25000حجمی قرص با داروهای آتورواستاتین، وارفارین و منفیست در تداخل قرار میگیرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه