جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

افلوکساسین 200

OFLOXACIN (CD) 200MG FC TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: OFLOXACIN TABLET ORAL 200 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص افلوکساسین 200 در دوران شیردهی محدودیت دارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص افلوکساسین 200 در درمان بیماری هایی مانند عفونت های تنفسی، عفونت های ادراری، التهاب پروستات و التهاب دستگاه گوارش استفاده میشود.
موارد مصرف

این دارو برای درمان التهاب گوش خارجي، درمان التهاب حاد گوش میانی و مزمن، و درمان حمايتي اوتيت مديا مزمن مصرف می شود. | افلوکساسین 200 یک آنتی‌بیوتیک است که از گروه کینولون‌ها می‌باشد. این دارو برای درمان عفونت‌های باکتریایی مختلف استفاده می‌شود، از جمله: 1. عفونت‌های تنفسی مانند عفونت‌های برونشیتی، عفونت‌های سینوسیتیس، عفونت‌های پنومونیا و عفونت‌های تنفسی علیه عفونت‌های مقاوم به دیگر آنتی‌بیوتیک‌ها. 2. عفونت‌های ادراری مانند التهاب مجاری ادراری، التهاب کلیه و التهاب پروستات. 3. عفونت‌های پوستی و بافت نرم مانند زخم‌های عفونی، سوختگی‌ها و عفونت‌های پوستی. 4. عفونت‌های گوارشی مانند عفونت‌های روده‌ای و عفونت‌های معده و روده. 5. عفونت‌های عفونی عفونت‌های استخوان و مفاصل مانند عفونت‌های استخوان و عفونت‌های مفاصل. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نکات مربوط به مصرف آن را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف قرص افلوکساسین 200 باید به پزشک اطلاع دهید اگر قبلاً حساسیت نسبت به هر یک از کینولونها (داروهای از خانواده افلوکساسین) داشته‌اید، در دوران بارداری قرص‌های چشمی یا انواع اپیلپسی و ضعف عضلات نرمال ایزوله، دستگاه قلب و عروق کودکان کوچک، کبد یا کلیه مشکل دارید یا در سن بالای 65 سال هستید.

هشدارها

قرص افلوکساسین 200 ممکن است عوارضی مانند تهوع، استفراغ، اسهال، سردرد و حساسیت نسبت به نور داشته باشد. همچنین، ممکن است منجر به عفونت قارچی، زردی پوست و چشم، خونریزی و خراشیدن معده شود.

تداخل دارویی

قرص افلوکساسین 200 ممکن است با داروهایی مانند آنتاسیدانت‌ها (همچون سدیم بی‌کربنات)، آهن (مانند سالسیلات سدیم و فروسماید) و کورتیکواستروئیدها (مانند پردنیزون) تداخل داشته باشد.

نکات قابل توصیه

1. در صورت بروز علائم آلرژیک بلافاصله دارو را قطع كرده و به پزشك اطلاع دهيد. 2. ظرف قطره را به مدت 2-1 دقيقه قبل از مصرف در دست نگه داريد تا گرم شود، و از ايجاد گيجي به دليل سرماي محلول به هنگام چكاندن در گوش، جلوگيري گردد. پس از چكاندن قطره در گوش بيمار به مدت 5 دقيقه در حالت دراز كشيده باقي بماند.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه