جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

گاباپنتین-عبیدی

GABAPENTIN-ABIDI

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: GABAPENTIN CAPSULE ORAL 300 mg
دسته بندی: ضد تشنج
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف کپسول گاباپنتین-عبیدی در دوران شیردهی ممکن است محدودیت داشته باشد. (استفاده با احتیاط)

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کپسول گاباپنتین-عبیدی در درمان صرع و درد عصبی برای بیماران با نوع های مختلف صرع، دیابت نوع دو، التهاب دستگاه عصبی و خارش عصبی استفاده میشود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان كمكي صرع پارشیال (فوکال) همراه با داروهاي ضدتشنج ديگر و همچنين در درمان درد های نورالژي (درد عصبي) پس از عفونت هرپسي و نوروپاتي به كار می ‌رود. | گاباپنتین-عبیدی یک داروی ضد صرع است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالت های دیگر نیز استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. صرع: گاباپنتین-عبیدی برای کنترل صرع در بزرگسالان و کودکان استفاده می شود. این دارو می تواند به کاهش تعداد و شدت تشنج ها کمک کند. 2. درد عصبی: گاباپنتین-عبیدی برای درمان درد عصبی مانند نوروپاتی دیابتیک، درد پس از سوختگی، درد پس از عمل جراحی و درد عصبی مرتبط با صرع استفاده می شود. این دارو می تواند به کاهش شدت درد و بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک کند. 3. فیبرومیالژی: گاباپنتین-عبیدی ممکن است برای درمان فیبرومیالژی، یک بیماری مزمن که با درد عضلانی و خستگی مزمن همراه است، مفید باشد. 4. درد ناشی از عمل جراحی: این دارو ممکن است برای کنترل درد پس از عمل جراحی استفاده شود. مهم است که قبل از استفاده از گاباپنتین-عبیدی، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای مورد نیاز را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف کپسول گاباپنتین-عبیدی باید به پزشک در مورد بیماری های مزمن، علائم حساسیت، مصرف داروهای دیگر، وضعیت بارداری یا شیردهی، و همچنین مشکلات کلیوی گزارش داده شود.

هشدارها

کپسول گاباپنتین-عبیدی ممکن است عوارضی مانند خواب آلودگی، سرگیجه، ضعف عضلات، تهوع و استفراغ، یبوست یا اسهال، افزایش وزن، و تغییر در رفتار یا خلق و خو را داشته باشد.

تداخل دارویی

کپسول گاباپنتین-عبیدی با دیگر داروهای تثبیت کننده گیرنده گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- از قطع ناگهاني مصرف اين دارو پرهيز شود. 2- بين فواصل مصرف دارو نبايد بيش از 12 ساعت فاصله زماني ايجاد شود. 3- به علت بروز تاري ديد يا دوبيني، سرگيجه، خواب ‎آلودگي،اختلالات فكری يا مهارت ‌هاي حركتي، هنگام رانندگي يا انجام كار ‌هايی كه نياز به هوشياری دارند، ‌بايد احتياط كرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIAMOX 500 MG INJ
طریقه مصرف : وریدی
آمپول دیامکس 500 میلی گرم
طریقه مصرف : وریدی
اپی ستام
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100 م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه