جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

نوروپنتین

NEUROPENTIN

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: GABAPENTIN CAPSULE ORAL 400 mg
دسته بندی: ضد تشنج
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

safe

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

صرع پارشیال تشنج کانونی درد نوروپاتیک ناش از دیابت نوروپاتیک دردهای عصبی پس از عفونت هرپس ویروس درد مرکزی اختلال هیجانی و اختلال دو قطبی اختلالات خواب مانند بی خوابی و سندرم پاهای بی قرار نیستاگموس پاندولی اکتسابی نیستاگموس پیچشی نیستاگموس نوزادی کاهش موارد گرگرفتگی در خانم های یائسه و بیماران مبتلا به سرطان پستان کاهش اسپاسم در ام اس خارش اورمیک
موارد مصرف

اين دارو در درمان كمكي صرع پارشیال (فوکال) همراه با داروهاي ضدتشنج ديگر و همچنين در درمان درد های نورالژي (درد عصبي) پس از عفونت هرپسي و نوروپاتي به كار می ‌رود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

در صورت نارسایی کلیه مقدار مصرف دارو بايد براساس كليرانس كراتينين تنظيم شود.

هشدارها

در صورت نارسایی کلیه مقدار مصرف دارو بايد براساس كليرانس كراتينين تنظيم شود.

تداخل دارویی

در صورت مصرف همزمان دارو‌ های آنتی اسید با این دارو، فراهمی زیستی گاباپنتین كاهش می‎یابد. مورفین جذب این دارو را افزایش داده و موجب تشدید اثرات مضعف CNS آن می-‌شود.

نکات قابل توصیه

1- از قطع ناگهاني مصرف اين دارو پرهيز شود. 2- بين فواصل مصرف دارو نبايد بيش از 12 ساعت فاصله زماني ايجاد شود. 3- به علت بروز تاري ديد يا دوبيني، سرگيجه، خواب ‎آلودگي،اختلالات فكری يا مهارت ‌هاي حركتي، هنگام رانندگي يا انجام كار ‌هايی كه نياز به هوشياری دارند، ‌بايد احتياط كرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه