جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

گاباپنتین-اکسیر

GABAPENTIN-EXIR

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: GABAPENTIN CAPSULE ORAL 400 mg
دسته بندی: ضد تشنج
شکل دارو:

کپسول

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کپسول گاباپنتین-اکسیر برای درمان بیماری های نوروپاتی دیابتی، درد عصبی شدید، صرع و درد عصبی غیر نوروپاتیک استفاده می شود.
موارد مصرف

اين دارو در درمان كمكي صرع پارشیال (فوکال) همراه با داروهاي ضدتشنج ديگر و همچنين در درمان درد های نورالژي (درد عصبي) پس از عفونت هرپسي و نوروپاتي به كار می ‌رود. | گاباپنتین-اکسیر یک داروی ضد صرع است که برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. این دارو برای کنترل صرع، درد عصبی مانند نوروپاتی دیابتیک، درد پس از عمل جراحی اعصاب، درد پس از زخم عصبی و درد پس از سوختگی استفاده می شود. همچنین، گاباپنتین-اکسیر ممکن است در درمان بیماری های دیگری مانند اختلالات اضطراب، اختلالات خواب و درد مزمن نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و نسخه دارویی را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف کپسول گاباپنتین-اکسیر باید به پزشک اطلاع دهید که در صورت بارداری، شیردهی، مشکلات کلیوی، بهبود پذیری ناقص کلیه، سابقه آلرژی، دیابت، مشکلات قلبی، افسردگی، اختلالات عصبی، مشکلات معده یا روده، آسم، درمان یا تاکید شده همان درمان است که لازم است به پزشک اطلاع دهید.

هشدارها

عوارض ممکن شامل خواب آلودگی، سرگیجه، تاری دید، تشنج، تنگی نفس شدید، تورم صورت و لبها، خارش و ضایعات پوست، تب، درد عضلانی، سردرد، خستگی، افزایش وزن، سردرد ناشی از التهاب آب مغزی، خستگی ناشی از آنمی، تنگی نفس ناشی از الرژی، نارسایی قلبی، نارسایی کلیه و تغییرات در عملکرد کبد میتواند باشد.

تداخل دارویی

کپسول گاباپنتین-اکسیر با الکل و داروهای مهارکننده سیستم عصب مرکزی تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

1- از قطع ناگهاني مصرف اين دارو پرهيز شود. 2- بين فواصل مصرف دارو نبايد بيش از 12 ساعت فاصله زماني ايجاد شود. 3- به علت بروز تاري ديد يا دوبيني، سرگيجه، خواب ‎آلودگي،اختلالات فكری يا مهارت ‌هاي حركتي، هنگام رانندگي يا انجام كار ‌هايی كه نياز به هوشياری دارند، ‌بايد احتياط كرد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

DIAMOX 500 MG INJ
طریقه مصرف : وریدی
آمپول دیامکس 500 میلی گرم
طریقه مصرف : وریدی
اپی ستام
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100
طریقه مصرف : دهانی
اسپیرونولاکتون 100 م گ قرص
طریقه مصرف : دهانی

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه