جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

گلی بنکلامید 5م گ قرص

GLIBENCLAMIDE 5MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: GLIBENCLAMIDE TABLET ORAL 5 mg
دسته بندی: دیابت
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی ندارد

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

بیماری هایی که درمان از طریق قرص گلی بنکلامید 5مگ صورت می گیرد عبارتند از : برونشیت مزمن، آسم و برونشیت هایی که ناشی از سیگار کشیدن هستند.
موارد مصرف

گلي ‎بنكلاميد براي كنترل زيادی قند خون در بيماري ديابت شیرین مصرف می شود. | گلی بنکلامید یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات استفاده می شود. این دارو برای کاهش التهاب، درد و تب استفاده می شود و می تواند در درمان بیماری های مختلفی مانند: 1. التهابات مفصلی: مانند التهاب مفاصل روماتوئید، آرتریت روماتوئید، آرتریت جوانان و آرتریت پس از عفونت. 2. التهابات عضلانی و مفصلی: مانند آرتریت گوتی، آرتریت پس از ضربه و آرتریت ناشی از استفاده بیش از حد از مفاصل. 3. التهابات تنفسی: مانند آسم، برونشیت و التهاب ریه. 4. التهابات دندان و لثه: مانند التهاب لثه و درد دندان. 5. التهابات پوستی: مانند درماتیت، آکنه و آفتاب سوختگی. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و مقدار مصرف را به دقت دنبال کنید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

بیماری هایی مانند پنیسیلین های جدید، انتی بیوتیک های سفالوسپورین، نئومایسین، و دارو هایی مانند کتوکونازول، ایتراکونازول، و عرق طلای سدیم این نکات را به پزشک اطلاع دهید قبل از مصرف قرص گلی بنکلامید ۵مگ.

هشدارها

برخی از عوارض قرص گلی بنکلامید ۵مگ شامل تنگی نفس بیش از حد، واقعی یا واضح، تنگی نفس، خواب آلودگی یا گیجی، نفس کشیدن، حس گرمی، بی حسی ناگهانی، تهوع یا استفراغ ، درد در روی شکم، بی حسی یا نیمکت در فک، بازوها، بازوها، یا پاها، مکاشفه مراسم افزایش بهداشت، همچنین اگر حس تب، سرفه، شب بیداری، یبوست تنبلی، بگیرید،

تداخل دارویی

تداخل دارویی با داروهایی مانند مهارکننده های مواد رنیوم، آینه های مهار کننده بتا ۲، بتا ۲ میتچاگونیست ها، آگونیست های بتا ، کلرپرومات شدید، ایزوینیرین، کلاریترومایسین، الیترود، کتوکونازول، پروپانولولول، ایتراکونازول، و کلردیئزئپوکسید.

نکات قابل توصیه

1- با تغيير رژيم غذايي، فعاليت بدني و بيماري، ميزان قندخون و در نتیجه برنامه درماني تغيير می ‌کند. 2- این دارو به همراه صبحانه مصرف گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه