جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

پردنیزولون

PREDNISOLONE

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: PREDNISOLONE TABLET ORAL 50 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص پردنیزولون در دوران شیردهی مجاز است.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص پردنیزولون در درمان بیماری‌هایی مانند روماتیسم، آسم، آلرژی‌ها، آلوپسیا، استئوآرتریت، آدیسون، لوپوس اریتماتوئید، آرتریت روماتوئید، اسکلروز چندگانه و آتاکسیای تلمبار ایجاد شده است.
موارد مصرف

پردنيزولون در درمان بیماری ‌هاي التهابي و آلرژیک چشم و مجراي خارجي گوش استفاده می ‌شود. | پردنیزولون یک داروی کورتیکواستروئید است که در درمان بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکی استفاده می شود. برخی از کاربردهای اصلی آن عبارتند از: 1. التهابات و عفونت های مزمن: پردنیزولون می تواند در درمان التهابات مزمن مانند آرتریت روماتوئید، آسم، برونشیت مزمن، التهاب مفاصل، التهاب روده و التهاب کبد مزمن مفید باشد. 2. بیماری های ایمنی: این دارو ممکن است در درمان بیماری های ایمنی مانند لوپوس اریتماتوس، آتوئید آرتریت، سرماخوردگی عمومی و آلرژی ها مفید باشد. 3. بیماری های پوستی: پردنیزولون می تواند در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، اگزما، درماتیت، لوپوس دیسکوئید و پمفیگوس مفید باشد. 4. بیماری های عضلانی و اسکلتی: این دارو ممکن است در درمان بیماری های عضلانی و اسکلتی مانند آرتروز، آرتریت گوتی، آرتریت روماتوئید، آرتریت پس از عمل جراحی و آرتریت مفصلی مفید باشد. 5. بیماری های تنفسی: پردنیزولون می تواند در درمان بیماری های تنفسی مانند آسم، برونشیت مزمن، آلرژی های تنفسی و بیماری های ریوی مزمن مفید باشد. مهم است که قبل از استفاده از پردنیزولون، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوزهای تجویز شده را رعایت کنید. همچنین، باید توجه داشته باشید که پردنیزولون ممکن است عوارض جانبی جدی داشته باشد، بنابراین می بایست در زمان استفاده از آ

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف قرص پردنیزولون باید به پزشک اطلاع دهید در صورتی که دارای عفونت، تب، بروز علائم غیرعادی یا تغییرات در وضعیت روحی-عاطفی باشید.

هشدارها

قرص پردنیزولون ممکن است عوارضی مانند سردرد، درد عضلانی، افزایش وزن، سفت شدن پوست، ناراحتی معده و اختلالات خواب ایجاد کند.

تداخل دارویی

قرص پردنیزولون ممکن است با داروهای مسدودکننده بتا، آنتی‌کوآژن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها، ضدتشنج‌ها و داروهای ضدویروسی تداخل داشته باشد.

نکات قابل توصیه

اگر پس از 7-5 روز بهبودي حاصل نشد به پزشك مراجعه شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه