جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

تداپروکس250میلی

TEDAPROX

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: NAPROXEN TABLET ORAL 250 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

ندارد

محدودیت بارداری:
مصرف دامپزشکی:

ندارد

موارد مصرف

ناپروكسن در درمان دردهاي آرتريت روماتوئيد، استئوآرتريت، آرتريت جوانان، نقرس، التهاب غيرروماتيسمي، تب و قاعدگي دردناك مصرف می‌ شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

در صورت وجود سابقه وجود بيماري هاي گوارشي، كليوي، قلبي-عروقي و كبدي با احتياط فراوان مصرف شود.

هشدارها

در صورت وجود سابقه وجود بيماري هاي گوارشي، كليوي، قلبي-عروقي و كبدي با احتياط فراوان مصرف شود.

تداخل دارویی

مصرف همزمان ناپروكسن با دارو‌های ضدانعقاد ممكن است باعث تشدید اثرات این دارو‌ها شود. مصرف همزمان ناپروكسن با لیتیم ممكن است باعث كاهش دفع لیتیم شود. اثرات دارو‌های مهاركننده گیرنده بتا مانند پروپرانولول در صورت مصرف همزمان با ناپروكسن ممكن است افزایش یابد. اثر كاهنده فشار خون تریامترن، در صورت مصرف همزمان با این دارو ممكن است كاهش یابد. این دارو پیوند متوتركسات به پروتئین و میزان دفع كلیوی آن را كاهش می ‌دهد. غلظت پلاسمایی سیكلوسپورین در صورت مصرف همزمان با این دارو افزایش می ‎یابد.

نکات قابل توصیه

1- در صورت مصرف اين دارو در درمان آرتريت، دوره درمان بايد كامل شود. جهت دستيابي به پاسخ مطلوب، ممكن است حداقل 2 هفته زمان نياز داشته باشد. 2- اشکال خوراکی دارو بهتر است همراه با غذا مصرف شود تا تحريك گوارشي كاهش يابد. 3- در صورت مشاهده علائم شبه آنفولانزا (لرز، تب يا درد عضلاني) قبل يا همزمان با بثورات جلدي، بايد به پزشك مراجعه شود. 4- هر گونه خونريزي غيرعادي مانند استفراغ خوني، خون در ادرار و خون در مدفوع باید به پزشک گزارش شود.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه