جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ملوکسیکام 7.5

MELOXICAM (OSVAH) 7.5MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MELOXICAM TABLET ORAL 7.5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص ملوکسیکام 7.5 در دوران شیردهی محدودیت دارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص ملوکسیکام 7.5 در درمان بیماری‌های مانند آرتریت روماتوئید، آرتروز، جراحی ارتوپدی، آنکیلوزینگ سبتاژنیک اسپوندیلیت، سندرم تنسور پلانتار، کمردرد، دردهای عضلانی و استخوانی، التهاب مفاصل و التهابات دیگر استفاده می‌شود.
موارد مصرف

این دارو به منظور رفع علائم و مشکلات ناشی از استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت نوجوانان به کار می رود. | ملوکسیکام 7.5 یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای کاهش التهاب، درد و تورم در برخی از بیماری ها استفاده می شود. این دارو معمولاً برای درمان بیماری های مفصلی مانند التهاب مفاصل، آرتروز، روماتوئید آرتریت و آنکیلوزینگ سپیندیلیت استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان درد عضلانی، درد پس از عمل جراحی و درد های مربوط به دوران قاعدگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی برای شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

پیش از مصرف قرص ملوکسیکام 7.5 باید به پزشک در موردهایی که شامل علائم بیماری قلبی، مشکلات گوارشی، مشکلات کبدی، بیماری کلیوی، بارداری، شیردهی، دیابت و آلرژی می شود، اطلاع داد.

هشدارها

قرص ملوکسیکام 7.5 میتواند عوارضی مانند نفخ شکمی، تهوع، استفراغ، اسهال، خواب آلودگی، سردرد، گیجی، تهوع، دردهای شکمی شدید، اختلالات گوارشی، افزایش فشار خون و احتمال بروز عوارض جدی مانند زخم معده و خونریزی در روده‌ها داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص ملوکسیکام 7.5 با داروهایی مانند لیتیوم، دیورتیک‌های جلوگیری از نفتش‌دهی (مانند فوروزماید و هیدروکلروتیازید)، آنتی‌کوآژولانت‌ها، آنتی‌کوآژولانت‌های آنی (مانند کتریزین) و آنتی‌کوآژولانت‌های H2 تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

جهت پیشگیری از بروز مشکلات گوارشی ناشی از مصرف بلند مدت ملوکسیکام، استفاده از مهارکنندگان پمپ پروتون (نظیر امپرازول) توصیه می گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه