جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ملوکسیکام 7.5

MELOXICAM (RUZDAROU) 7.5MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MELOXICAM TABLET ORAL 7.5 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی، استفاده از قرص ملوکسیکام 7.5 در دوران شیردهی توصیه نمی شود.

محدودیت بارداری: این گروه از داروها شامل داروهایی است که اختلالات، آسیب‌ها و مشکلات آن بر روی جنین کاملا تایید شده است و احتمال خطر برای جنین با این داروها بسیار زیاد است. به همین جهت مصرف این گروه دارویی در دوران بارداری ممنوع می‌باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص ملوکسیکام 7.5 برای درمان بیماری های مانند التهاب مفاصل در آرتروز، التهاب مفصلی خفیف تا متوسط، التهابات عضلانی و استخوانی، درد عضلانی و التهابی، جراحی عملیاتی بعد از جراحی عملیاتی و در برخی از موارد دردهای قاعدگی مورد استفاده قرار می گیرد.
موارد مصرف

این دارو به منظور رفع علائم و مشکلات ناشی از استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت نوجوانان به کار می رود. | ملوکسیکام 7.5 یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است که برای کاهش التهاب، درد و تورم در برخی از بیماری ها استفاده می شود. این دارو معمولاً برای درمان بیماری های مفصلی مانند التهاب مفاصل، آرتروز، روماتوئید آرتریت و آنکیلوزینگ سپیندیلیت استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان درد عضلانی، درد پس از عمل جراحی و درد های مربوط به دوران قاعدگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی برای شما تعیین شود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص ملوکسیکام 7.5 ، باید به پزشک اطلاع دهید در صورت داشتن بیماری های قلبی، کلیوی یا مشکلات گوارشی، تاریخچه حساسیت به داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs)، درمان مزمن با استریوئیدها، داروهای ضدخونریزی یا درمان ضدافسردگی.

هشدارها

قرص ملوکسیکام 7.5 می‌تواند عوارضی مانند تهوع، استفراغ، خونریزی گوارشی، اختلالات کبدی یا کلیوی، آسیب به دستگاه قلبی عروقی و بیماری‌ها و تشدید عوارض عفونی و خونریزی را داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص ملوکسیکام 7.5 با دیگر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) تداخل دارد و توصیه می شود از استفاده همزمان با داروهای دیگر ایا سایر داروهایی که اثر اسید سالیسیلیک دارند،خودداری کنید.

نکات قابل توصیه

جهت پیشگیری از بروز مشکلات گوارشی ناشی از مصرف بلند مدت ملوکسیکام، استفاده از مهارکنندگان پمپ پروتون (نظیر امپرازول) توصیه می گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه