جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

ملوکسیکام 15

MELOXICAM (RAZAK) 15MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: MELOXICAM TABLET ORAL 15 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

مصرف قرص ملوکسیکام 15 در دوران شیردهی محدودیت دارد.

محدودیت بارداری: اطلاعاتی در رابطه با موارد مصرف در بارداری وجود ندارد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص ملوکسیکام 15 در درمان بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل، آرتریت روماتوئید، آرتریت دیگر، آرتریت جوانان، آرتریت دژنراتیو (آرتروز)، التهاب عضلات و انسدادی بین‌های مفاصل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
موارد مصرف

این دارو به منظور رفع علائم و مشکلات ناشی از استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت نوجوانان به کار می رود. | ملوکسیکام 15 یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای کاهش التهاب، درد و تورم در برخی از بیماری ها استفاده می شود. این دارو معمولا برای درمان بیماری های مربوط به سیستم عضلانی-اسکلتی مانند التهاب مفاصل، آرتروز، آرتریت روماتوئید، آنکیلوزینگ سپینالیتیس و درد عضلانی استفاده می شود. همچنین ممکن است در درمان درد های حاد مانند درد پس از عمل جراحی یا ضایعات بافت نرم ناشی از ضربه و آسیب استفاده شود. با این حال، قبل از استفاده از این دارو، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین راهکار درمانی برای شرایط خاص شما را تعیین کند.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص ملوکسیکام 15 به پزشک باید در مورد هرگونه حساسیت به ضد التهاب‌های غیراستروئیدی، مشکلات قلبی، کلیه، کبد، خونریزی معده، استفاده همزمان از دیگر داروها، بارداری یا شیردهی، و ابتلا به بیماری‌های مزمن مثل دیابت و فشارخون بالا، اطلاع داده شود.

هشدارها

قرص ملوکسیکام 15 می‌تواند عوارضی مانند درد معده، نفخ، سردرد، تهوع، استفراغ و ریزش مو داشته باشد. همچنین مصرف طولانی‌مدت آن می‌تواند به تهاجم‌های معده و روده، خونریزی روده، نارسایی کلیه و اختلالات کبدی منجر شود.

تداخل دارویی

قرص ملوکسیکام 15 با داروهایی مانند لیتیوم، مثبت کننده‌های جریان کلسیم، داروهای تیروئیدی، دیورتیک‌های کاهنده پتاسیم و وارفارین (داروی خون ضد انعقاد) تداخل دارد.

نکات قابل توصیه

جهت پیشگیری از بروز مشکلات گوارشی ناشی از مصرف بلند مدت ملوکسیکام، استفاده از مهارکنندگان پمپ پروتون (نظیر امپرازول) توصیه می گردد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه