جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

دیکلوفناک پتاسیم 50

DICLOFENAC POTASSIUM (ARAM DAROU GOSTAR) 50MG TAB

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: DICLOFENAC POTASSIUM TABLET ORAL 50 mg
دسته بندی: بدون دسته بندی
شکل دارو:

قرص

نحوه مصرف:

دهانی

محدودیت برای شیردهی:

محدودیت شیردهی

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

ندارد

بیماری های مرتبط

قرص دیکلوفناک پتاسیم ۵۰ در درمان بیماری‌هایی مانند التهاب مفاصل، دیسمنوره، درد عضلانی-اسکلتی، آرتریت روماتوئید، التهاب مفاصل تندرون روماتوئیدی، خرف پس‌از جراحی، سندرم رنج فربنی، سندرم روماتیسمی خون‌ساز، سندرم آرتریاکرومیگالی و همچنین در برخی موارد تسکین درد قبل و بعد از جراحی استفاده می‌شود.
موارد مصرف

| دیکلوفناک پتاسیم یک داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) است که برای درمان برخی از بیماری ها و حالات زیر استفاده می شود: 1. التهابات مفصلی: مانند التهاب مفاصل روماتوئید، آرتریت روماتوئید، آرتریت جوانان، آرتریت پس از عفونت و آرتریت مفصلی. 2. التهابات عضلانی و مفصلی: مانند آرتریت گوت، آرتریت پس از ضربه و آرتریت ناشی از فعالیت ورزشی یا آسیب. 3. التهابات تسکین پذیر: مانند آرتریت زانو، آرتریت شانه، آرتریت مچ دست و آرتریت مچ پا. 4. التهابات پس از عمل جراحی: مانند التهاب پس از عمل جراحی مفاصل، عمل جراحی ارتوپدی و عمل جراحی ترمیمی. 5. دردهای عضلانی و مفصلی: مانند درد عضلانی و مفصلی ناشی از آرامش بیش از حد، فعالیت ورزشی یا آسیب. مهم است که قبل از استفاده از این دارو، با پزشک خود مشورت کنید و دستورات و دوز مناسب را دنبال کنید. همچنین، باید به عوارض جانبی ممکن این دارو، مانند عوارض معده و روده، توجه کنید و در صورت بروز هرگونه علائم ناخواسته، به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض و هشدار ها

عوارض

قبل از مصرف قرص دیکلوفناک پتاسیم ۵۰، باید به پزشک در مورد بیماری‌ها، داروهای مصرفی، حساسیت‌های دارویی، بارداری یا شیردهی، و همچنین داشتن مشکلات قلبی، کبدی، کلیه‌ای و همچنین اخیراً صعودی شدن فشار خون اطلاع داد.

هشدارها

قرص دیکلوفناک پتاسیم ۵۰ می‌تواند عوارضی مانند نفخ، سرگیجه، خستگی، خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، تغییر در رنگ و قوام مدفوع، راش، خونریزی دستگاه گوارش و علائم حساسیتی از جمله خارش، تورم صورت و لب‌ها داشته باشد.

تداخل دارویی

قرص دیکلوفناک پتاسیم ۵۰ با داروهای آنتی‌کوآگولانت‌ها، آنتی‌دیپرسانت‌ها، داروهای ضدتشنج، دیورتیک‌های آسیب‌زا برای کلیه‌ها، شامپوها و کرم‌های تماس با پوست، و همچنین با داروهایی که استفاده از آنها ممکن است باعث ضربان قلب نامنظم شود تداخل دارد.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

0.1 درصد قطره چشمی پاتانول
طریقه مصرف : چشم پزشکی
0.5 mg/2 ml آمپول دیگوکسین
طریقه مصرف : وریدی
0.5mg/2 ml آمپول دیگوسین استروپ
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml 1ویتامین کا
طریقه مصرف : وریدی
10 mg/ml آمپول کوناکیون
طریقه مصرف : وریدی
1000 mg/ 10 ml آمپول متوترکسات
طریقه مصرف : وریدی

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه