جستجو...

haal application

IOS

pwa

اندروید

google play

گروتروپین-2

GROWTROPIN-II

خرید دارو
مشخصات
نام عمومی: SOMATROPIN INJECTION, POWDER, FOR SOLUTION PARENTERAL 4 [iU]
دسته بندی: هورمونی
شکل دارو:

تزریق, پودر, ترکیبی

نحوه مصرف:

وریدی

محدودیت برای شیردهی:

safe

محدودیت بارداری: در این گروه، مطالعاتی بر روی حیوانات باردار انجام شد که نشان از اثرات جانبی بر روی جنین را داشت اما این آزمایشات به صورت گسترده و کافی در مورد جنین انسان انجام نشده است. این گروه از داروها تنها زمانی برای مادران باردار تجویز می‌شوند که منافع آن‌ها از مضراتش بیشتر باشد.
مصرف دامپزشکی:

دارد

بیماری های مرتبط

کمبود ویتامین
موارد مصرف

سوماتروپين در درمان كوتاه قدي ناشي از كمبود هورمون رشد از جمله در سندرم ترنر به كار می ‌رود.

عوارض و هشدار ها

عوارض

1- مصرف دارو تنها در بيماران با اپي فيز باز مجاز می ‌باشد. 2- در افراد مبتلا به ديابت ممكن است تنظيم مقدار مصرف داروي ضدديابت لازم باشد.

هشدارها

1- مصرف دارو تنها در بيماران با اپي فيز باز مجاز می ‌باشد. 2- در افراد مبتلا به ديابت ممكن است تنظيم مقدار مصرف داروي ضدديابت لازم باشد.

تداخل دارویی

استفاده همزمان مقادیر زیاد استرویید‌های آنابولیك، آندروژن‎‌ ها، استروژن‎‌ ها و هورمون‎ ‌های تیروئید با این دارو سبب تسریع در بسته شدن اپی‎ فیز‌ها می ‌شود. مصرف بلند مدت مقادیر درمانی كورتیكوتروپین (ACTH) و مقادیر زیاد خوراكی كورتیكواستروئید‌ها، سبب مهار پاسخ به هورمون رشد می ‌شود.

نکات قابل توصیه

1- قبل از به كار بردن اين فراورده بايد حساسيت به هورمون رشد و مصرف همزمان ساير دارو‌ها خصوصاً كورتيكواستروئید‌ها و كورتيكوتروپين بررسی شود. 2- سن استخوان طي درمان بايد هر سال تعيين شود. 3- تزريق داخل عضلاني دارو بسيار خطرناك است.

مشاوره سریع

داروها و مکمل های مرتبط

دسترسی سریع

پزشکان مرتبط

حوزه های مرتبط

تشخیص تداخل دارویی

شما از این بخش میتونید وجود یا عدم تداخل دارویی بین دو دارو را بررسی کنید

مشاهده نتیجه